Onderzoek overval Rietkraag heropend Zieke huisdieren 281 zeeland 'Onderzoek Stationsbrug onnodig' Bergwerf wint milieuolympiade !Hz^" rrwzi Opnieuw Wmo-café in Middelburg AUTOSERVICE BESUYEN zaterdag 2 juli 2011 kinderopvang KOOZIE WTv^.tóozic.nl J WEMELD1NCE - Een leerling uit de tweede klas (richting havo/vwo) van het Calvijn College te Goes, Herman Bergwerf uit Wemeldin- ge, is uitgeroepen tot landelijk win naar van de internationale milieu- en wetenschapsolympiade Inespo. Deze vond woensdag en donder dag plaats in Universiteit Utrecht, Hij ontving een cheque 2500 eu ro) om in oktober in Brazilië met zijn project deel te nemen aan een volgende ronde in een soortgelijke olympiade. Alle havo- en vwo-leer- lingen mogen deelnemen aan de olympiade. Tientallen scholen na men deel, ook het Calvijn College Middelburg. RECHTBANK Rechter-commissaris heeft nieuwe aanwijzingen door Emile Calon MIDDELBURG - Het onderzoek naar de overval op een woning aan de Rietkraag in Vlissingen wordt hero pend. De rechter-commissaris heeft aanwijzingen dat er mogelijk ook anderen betrokken zijn bij die overval dan de vier jonge Vlissin- gers die nu verdacht worden. Aan het begin van de rechtszaak te gen de vier meldde rechtbankvoor zitter G. Nomes gisteren dat er nieuwe ontwikkelingen waren. Na het horen van de rechter-commis saris als getuige besloot de recht bank dat zij de tijd krijgt voor na der onderzoek. Zij wilde tijdens haar verhoor geen openheid van zaken geven omdat ze dan een nieuw onderzoek 'kan frustreren'. Officier van justitie G. van der Hof stede had daarvoor wel al laten we ten dat hij en de politie geen aan wijzingen hadden dat er 'losse eindjes' waren die nog onderzocht moesten worden. Hij legde zich echter bij het nieuwe onderzoek neer omdat hij vindt dat de ware schuldigen berecht moeten wor den. Maandag 25 oktober vorig jaar overvielen twee jongemannen een woning aan de Rietkraag in Vlis singen. Een man en zijn negenja rig zoontje waren op dat moment alleen thuis. De overvallers sloe gen de man met een koevoet en bedreigden zijn zoontje met een mes. Na verloop van tijd hield de politie vier jongemannen aan die volgens het OM allemaal op de een of andere manier betrokken zijn bij het misdrijf. Als dader of als heler. De raadslieden van de verdachten vroegen de rechtbank het voorarrest van de Vlissingers te schorsen. Het slachtoffer van de overval was zeer verontwaardigd toen hij hoorde dat een van de raadsmannen'wees op de voetbal carrière van zijn cliënt. Die Vlissin- ger speelt namelijk bij JVOZ en als hij nog langer vast blijft zitten, loopt diens carrière gevaar, aldus de advocaat. Het slachtoffer zei tijdens de schor sing dat die Vlissinger gedurende de overval geen moment rekening hield met zijn carrière noch met de gevoelens van zijn zoontje. „Want de jongen voetbalt ook graag." Door de gewapende over val is zijn zoontje zeer angstig ge worden. De rechtbank besliste dat alleen die 'voetballer' in voorarrest blijft omdat de verdenkingen te gen hem zeer sterk zijn. Het pro ces tegen de vierde verdachte moet door andere rechters worden ge voerd omdat de voorzitter al be trokken was bij zijn zaak. door Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse raad beslist maandag over een voorstel om 25.000 euro te steken in het tellen en onderzoeken van het verkeer op de Stationsbrug. Een gespecialiseerd bureau moet in beeld brengen wat er met de verkeersstromen gebeurt als de Sta tionsbrug afgesloten wordt voor auto's. Middelburger Ben Daeter geloofde zijn ogen niet toen hij in de krant over het onderzoek las. Hij stuur de een e-mailtje naar alle raadsle den en het college. „Eigenlijk is de uitslag al bekend. Als er geen au to's over de Stationsbrug meer mo gen, zullen die straks natuurlijk over de Schroebrug gaan. Ambte naren kunnen zelf bekijken wat de ze iets andere verkeersstroom nu op sommige plekken zal gaan bete kenen. Daar is echt geen weten schappelijk bureau voor nodig", schreef Daeter. „Werk dat men zelf kan doen moet niet uitbesteed AutoVermeulen Goes 0113-561812 j Kia-gGes.nl Autohuis Terneuzen 0115-622722 j k.'a-temeuzen.n: Kia Melse Vlissingen 0113-415220 kia-vtissïngen.ni 7 JAAR GARANTIE OP ALLE MODELLEN DOE ONS OAT MAAR EENS NA TWZ is dé arbeidsmarkt- intermediair in Zeeland voor bedrijven, studenten, afgestudeerden en jonge professionals met 0 tot 5 jaar werkervaring op MBO-, HBO- en universitair niveau. TWZ werkt ook vanuit Hogeschool Zeeland in de Mediatheek, ruimte F010. Supertalenten gezocht! TWZ Edisonweg 51a Postbus 87 4380 AB Vlissingen Tel. 0118-479 207 Fax 0118-465 963 Internet www.twz.nl E-mail post@twz.nl TWZ feliciteert alle afgestudeerden met het behalen van hun diploma Op zoek naar een interessante (bij)baan? Dan kun je je nu inschrijven bij TWZ en word je op de hoogte gehouden van de meest recente vacatures. Tevens kunnen wij jouw CV ter inza ge van vele werkgevers op onze website plaat sen. Wij bedanken daarnaast alle bedrijven en instellingen die middels stages, afstudeer-, onderzoeks- en andere praktijkopdrachten een belangrijke rol hebben gespeeld in de diverse opleidingstrajecten. Heeft uw bedrijf of instelling een vacature voor een deelnemer, student of afgestudeerde? Neemt u dan vrijblijvend contact met ons op en informeer naar de mogelijkheden. I Hogeschooll«7Zeeluid j 'nTf'ilïlillTi'flIi worden. Zeker in een tijd van be zuinigingen is dit een voorbeeld van geldverspilling." Voorstanders van afsluiting (PvdA, GroenLinks en Christenunie) lie ten weten het met hem eens te zijn. Van degenen-die de brug (nog) niet willen afsluiten reageer den alleen het CDA en wethouder Ed de Graaf Daeter vindt het 'heel erg teleur stellend' dat hij als burger van de andere tegenstanders taal noch te ken mocht vernemen. door Eugène Verstraeten Met de ingebruikname van een CT-scanner zet Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen een belangrijke stap in de diagnose van ziekten bij ge zelschapsdieren. Bovendien is het één van de weinige veterinaire kli nieken in Nederland die nu een ei gen CT-scanner heeft. Het systeem met de naam Soma- tom Emotion, het eerste dat Sie mens Healthcare in Nederland le vert, wordt onder meer ingezet om tumoren en uitzaaiingen hier van beter te kunnen lokaliseren en behandelen. „Een bijzonder moment", conclu deerde dierenarts fohan de Vos bij de officiële ingebruikname van de scanner in de locatie De Otten- horst in de Van Diemenstraat. „Want Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen bestaat pre cies een jaar." Het ziekenhuis is ontstaan uit een fusie van twee dierenartspraktijken. „Met als in steek een duidelijke verbetering van de medische zorg voor gezel schapsdieren." De kliniek is gespecialiseerd in on cologie, orthopedie, medische beeldvorming, neurologie en der matologie. De Vos: „We hadden al digitale röntgentechnologie en echoapparatuur, maar het was dui delijk dat er een CT-scan bij moest komen." Röntgenologen en radio logen van het ZorgSaam zieken huis in Terneuzen hebben daarbij geadviseerd. Volgens De Vos zijn veel huidige onderzoeken nogal belastend voor dieren. „Een groot deel kunnen we nu vervangen door CT-onder- zoek. Zo'n scan biedt veel meer in- MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg houdt vrijdag 8 juli in wijkcentrum Palet voor de tweede keer een Wmo-café. Deze keer worden de onderwer pen 'informatievoorziening' en 'cliëntondersteuning' onder de loep genomen. De bijeenkomst is voor iedereen die wel eens met de Wet maatschappelijke ondersteu ning te maken heeft. Er worden persoonlijke verhalen gedeeld en tips uitgewisseld. De bijeenkomst is gratis. Aanmelden kan via 0118-675677 of via e-mail op t.roeb@middelburg.nl Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel. 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 Dierenartsassistente Jonie demon- de nieuwe CT-scanner in Terneuzen streert met een speelgoedhond hoe werkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28