PZCU Zeeland de bres voor coffeeshop Wietrokers in Ol€>E ZUIDSCHOR Optiekzaak in Sas van Gent almanak 28 en 29 WALCHEREN 26 en 27 Gebruikers cannabis richten vereniging op Scholierenstrijd bij Triatlon Zeeland Vlucht op scooter II VLISSINGEN - De snelle bestuurder van een blauwe moto^stootei is gistermiddag voor de politie ge vlucht. In de buurt van een brand gang in de Irislaan in Vlissingen werd hij klemgereden, maar hij slaagde er in weg te rennen. De man droeg een spijkerbroek en zwarte jas met capuchon. Getui gen kunnen bellen met 0900-8844. Ter overname aangeboden Winkel Bovenwoning Voorraad Klantenbestand Samen voor een aantrekkelijke prijs! Inlichtingen 06 45658176 Openingstijden Morliere la-wo 09:30 - 20:30 uur lo-vr 09:30 - 21:00 uur 09:00 17:00 uur Beste service, laagste prijs! !0 12:0017:00 uu' NIEUW ADRES Mortiereboulevard 26 Middelburg tel: 0118-614406 Tip? redactie@pzc.nl De bejaarde Axelaar staat nog mid den in het leven. Dat bewijst zijn uit gebreide kennissenkring, waartoe ook veel jongeren behoren. Door al die contacten moet hij zeer regelma tig opdraven op feestjes. Laatst moest-ie naar een bruilóft. Iemand die zijn niet al te gulle inborst kent, vroeg vilein: „En wat geef je de tortel duifjes?" De Axelaar verblikte of ver bloosde niet: „Er stond een envelop als cadeautip op de uitnodiging. Dus heb ik net een pak van vijftig enve loppen bij de Hema gehaald." CT-scan geeft betere diagnose ziek huisdier Tip? walcheren@pzc.nl Doorbraak in onderzoek naar oude Vlissinger Zaterdag 2 juli 2011 door Theo Giele MIDDELBURG - Middelburgse gebrui kers van cannabis vragen het ge meentebestuur snel een coffee shop mogelijk te maken in de stad. Ze willen niet langer afhankelijk zijn van illegale (straat-)handel. Onder de noemer WeSmoke.nl is er een belangenvereniging van soft drugsconsumenten in het leven ge roepen. De vereniging roept lief hebbers van een jointje op zich bij haar aan te sluiten om zo sterk te staan bij het verdedigen van de be langen van cannabisgebruikers. WeSmoke.nl wil binnenkort een petitie aanbieden aan het college van burgemeester en wethouders 'om duidelijk te maken dat er een enorme behoefte is aan een goed gedoogbeleid in onze stad', aldus secretaris C. Francke in een mail aan de leden van de gemeenteraad. In de brief wijst de vereniging op het feit dat wietrokers nu zijn aan gewezen op de illegale handel op straat en in uitgaansgelegenheden waar ook allerlei harddrugs wor den verkocht. Dat geeft het een 'on veilig en onbetrouwbaar gevoel', al dus Francke. Verder ergert de vere niging zich aan het feit 'dat er al tijd geluisterd wordt naar mensen die geen coffeeshop willen." Een goede coffeeshop kan volgens i is verhuisd naar de Morliere! WeSmoke.nl veel problemen oplos sen en een bijdrage leveren aan een beter leefklimaat. „Het maat schappelijk belang zou toch voor rang moeten hebben op het belang van enkele buurtbewoners", aldus Francke. Middelburg zit sinds 2009 zonder coffeeshop. Toen werd Sixty-TWo gesloten nadat eerder al coffeeshop Roxy gedwongen werd te stoppen. Sindsdien worstelt de Middelburg se raad met de uitvoering van het gedoogbeleid. Er is een meerder heid voor het toestaan van één cof feeshop, maar over het hoe en vooral waar, kan men het maar niet eens worden. D66 komt maandag in de gemeen teraad met een motie waarin het college gevraagd wordt met loca ties voor een coffeeshop te komen, nu het overleg tussen een aantal raadsfracties niet tot concrete resul taten heeft geleid. Tijdens de besprekingen rond de vorming van het nieuwe college van B en W werd de coffeeshop tot 'vrije kwestie' bestempeld en zou er vanuit de raad een voorstel komen. Op initiatief van de PvdA wordt gewerkt aan de oprichting van een stichting die op niet-com- merciële basis een coffeeshop moet uitbaten, maar het is lastig om bekwame bestuursleden te vin den. VLISSINGEN - „Hebben jullie er zin in?" Neeeeee, roepen vrijdagmiddag 650 scholieren in koor die in zwemkle- ding en met badmuts op het strand van Vlissingen klaar staan voor de aftrap van de Triatlon Zeeland. Na het startschot rennen ze gillend het frisse water in voor een zwemtocht van 250 meter, een fietstocht van tien kilo meter en een hardloopparcours van 2,5 kilometer. Van daag begint om 09.30 uur een mini-achtste- en kwart triatlon. www.triatlonzeeland.nl foto Ruben Oreel Verkoop bij inschrijving Burg. Stemerding- laan 29 Te Oost Souburg 0118 - 460300 - Inschrijvingsvoorwaarden: www.schinkeldeweenl.nl /AT El NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25