Spaarloonregeling verdwijnt Commissarissen gezocht. PZC 4 en 5 ZTShA 12 en 13 De mosselbijlage KABINET Maatregel is bedoeld om verlaging overdrachtsbelasting te kunnen betalen Fietsers gewond bij aanrijding N59 Zierikzee - mm AmaiO*® Tekort aan mosselschelpen is enorm iiiiwdtiUvh-Ji Van Jole www.vanjoie.com Schrik voor mot op motordagen zit diep Barcelona scoort ook met vakantieleed Vandaag bij uw krant ZATERDAG 2 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 157 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN den haag - Werknemers kunnen volgend jaar geen geld meer inleg gen voor belastingvriendelijk spa ren via de spaarloonregeling. Wel blijft spaarloon dat al is ingelegd onder het fiscaal gunstige regime vallen. Dat maakte staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) gisteren dui delijk. De beperking van het spaar loon is nodig om de verlaging van de overdrachtsbelasting te kunnen betalen. Uiteindelijk moet de spaarloonre geling opgaan in de nieuwe vitali- teitsregeling. Volgens het regeerak koord wordt daarin ook de levens loopregeling voor verlofsparen on dergebracht. De nieuwe regeling moet „op zijn vroegst" vanaf 2013 werknemers gaan helpen met het vrijmaken van tijd en geld voor zorgtaken, scholing, opzetten ei gen bedrijf of deeltijdpensioen. De komende jaren wordt opgebouwd spaarloon volgens de huidige syste matiek jaarlijks gedeeltelijk vrijge geven. Na vier jaar wordt de spaar loonregeling dan echt opgeheven. Het kabinet besloot gisteren ook tot een tijdelijke verlaging van de overdrachtsbelasting tot 2 procent. Nu is de heffing, die betaald moet worden bij de aankoop van een huis, nog 6 procent. De maatregel is bedoeld om beweging te krijgen in de woningmarkt, die de laatste tijd ernstig hapert. De maatregel kost de schatkist dit jaar 1,2 miljard euro. Dat gat wordt onder meer ge vuld door de invoering van een baqkbelasting. AWH pagina 3: commentaar pagina 6/7: na de euforie resten vragen zierikzee - Twee fietsers zijn gistermiddag door een aanrijding met een auto vermoede lijk ernstig gewond geraakt. Het ongeluk ge beurde rond kwart over vier op het kruis punt van de Nieuwe Kooiweg (N59) met de Laan van Sint-Hilaire, ter hoogte van het ge meentehuis van Schouwen-Duiveland. De auto raakte behalve de fietsers ook een lantaarnpaal. Twee ambulances en een trau mahelikopter rukten uit om de slachtoffers te hulp te schieten. Beide gewonden wer den naar het ziekenhuis in Goes gebracht; één per traumahelikopter, de ander met de ambulance. De Zeeuwse politie wist gisteravond nog geen nadere informatie te verstrekken over de toedracht van het ongeluk. Ook was gisteravond nog niets bekend over de aard van de verwondingen. foto Izaak Verkeste Een echte Zeeuw eet één keer per week mosselen reageer op www.pzc.nl üHHRzm reacties: 352 Kamer moet zich niet bemoeien met muziekkeuze radiozenders 187% fins 13% U zal wel denken: 'De zomer moet nog losbarsten en Amadore heeft al plannen gemaakt voor de winter'. Jazeker! En wij lichten graag alvast een tipje op van die winterse sluier. Bekijk snel onze Kerstpreview op www.amadorekerst.nl Maar, geniet vooral éérst van een - hopelijk - prachtige zomer! Advies en Management yerseke - De oestersector kampt met een tekort aan mosselschel pen, zegt directeur Wim Min- naard van Minnaard Transport in Hansweert. Zijn bedrijf heeft, als een van de weinige in deze regio, een loods voor de opslag van mos selschelpen bestemd voor de oes- Zie de advertentie in deze krant. Zeeuwland buitengewoon tercultuur. „Het tekort is gigan tisch. Dat komt doordat het aantal mosselpercelen dat mag worden bevist is afgenomen." De oestersec tor zoekt inmiddels naar alternatie ven voor de mosselschelp. zie verder mosselbijlage Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1