Van toevluchtsoord naar luxe 'godin' a* Penthouse wonen@wegener.nl z|- I wonen S 024-3650509 Zaterdag 2 juli 2011 De laatste tijd woonden er anti-krakers en daarvoor men sen met psychische problemen. Maar het voormalige ver zorgingstehuis De Toevlucht aan de Biezelingsestraat in Ka- pelle is uiteindelijk ten prooi gevallen aan de slopershamer. Op het terrein bruist het nu van de nijverheid. Bouwvak kers vlechten de stalen draden van de bekisting en kranen takelen betonnen elementen op hun plek. Het is nog zeker anderhalfjaar een drukte van jewelste, maar dan kunnen de eerste bewoners het luxe appartementencomplex Pomo na gaan bewonen. door Dennis Rijsbergene Pomona is een naam die goed past bij het complex en de loca tie. Ooit, nog voor de tijd van De Toe vlucht, stond er na melijk een statige villa met deze naam. Pomona, de Romeinse go din van de boomvruchten. Een ver wijzing naar de fruitteelt in en om Kapelle. Het luxe appartementen complex wordt ontwikkeld door Marsaki en woningbouwcorporatie RWS. Er komen twaalf huurappar- tementen, zeven koopappartemen ten en drie penthouses. Op de bega ne grond komen bovendien twee groepswoningen voor cliënten van SVRZ. Het appartementencomplex be- .staat uit vier gebouwen van drie woonlagen die via een transparan te corridor met elkaar zijn verbon den. De architectuur is aan de ene kant traditioneel, maar krijgt door een gebogen dakconstructie wel een eigentijdse uitstraling. De ver koop startte vorig jaar juni. „We hadden toen een verkoopbijeen komst", herinnert Piet Duinkerke van Stad Zeeland Makelaardij zich maar al te goed. „En eigenlijk kun je zeggen dat we daar nage noeg alle appartementen hebben verkocht. Het liep echt storm." De laatste twee appartementen en de grootste van de drie penthouses staan echter nog steeds te koop. „Die twee appartementen zijn er ei genlijk pas bijgekomen. Die zijn op de begane grond gesitueerd en zou den aanvankelijk verhuurd worden. Maar onlangs is besloten ze toch in de verkoop te doen", legt Duinker ke uit. En ja, dan is er nog dat enorme penthouse. Te koop voor een lieve som van 449.000 euro. Belangstel ling is er wel, zegt Duinkerke, maar de banken werken niet echt mee. „De doelgroep is toch wel de vijftig plusser. Helaas zie je met dat crisis- gebeuren dat die steeds moeilijker De appartementen zijn te koop voor 229.500 euro vrij op naam. Voor het penthouse moet je 449.000 euro op tafel leggen. Meer informatie over de koopappartementen: www.pomona-kapelle.nl. Informatie over de huur- appartementen is te krijgen bij RWS Partner in Wonen in Goes. een huis kunnen kopen. Ook al hebben ze hun huis vrij, de banken houden de financiering toch te gen." En dat is jammer, vindt Duin kerke. „Want eigenlijk is er niets soortgelijks in de omgeving te koop." Het penthouse heeft binnen een woonoppervlak van 206 vier kante meter en bestaat uit twee ver diepingen. Beneden vind je de woonkamer, de keuken, twee slaap kamers en de badkamer. Boven, on der het gebogen dak, is nog een rui me verdieping. „Daar is ruimte voor nog twee ka mers of een open zolder." Aan de voorzijde is bovendien een groot terras van 37 vierkante meter en bij het penthouse hoort ook nog een lange, brede garage van vier bij ze ven meter. „Het complex en de pen thouses zelf zijn luxe ingericht", stelt Duinkerke. „En het mooie is dat dit penthouse in feite vrij staand is. Naast je heb je niets, bo ven je ook niet, alleen onder je wo nen nog mensen." Alle koopappartementen komen aan de voorzijde van het complex, aan de Biezelingsestraat. De twaalf huurappartementen komen aan de achterzijde, aan het Groenewoud te liggen. Vanaf beide straten is er toe gang tot de centrale entree met lift en trappenhuis. De directe omge ving van Pomona krijgt veel groen en er komen parkeerplaatsen en ga rageboxen bij het complex. „De grote kracht van Pomona is na tuurlijk ook de centrale ligging in het dorp", vult Duinkerke aan. „De winkels en de supermarkten liggen op loopafstand. En ook het station is vlakbij. Zo'n penthouse, zo dicht bij allerlei voorzieningen en voor zo'n prijs vind je niet gauw." De appartementen krijgen naast een ruime woonkamer met luxe open keuken, een badkamer ook twee slaapkamers. De totale vloer oppervlakte bedraagt zo'n honderd vierkante meter. „En hoewel op de begane grond, hebben ze toch vol doende privacy", stelt de makelaar. „Het complex ligt toch nog vrij ver weg van de straatkant."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 119