Succesnummer achter de boulevard i m wonen4o U Dat het op z'n zachtst gezegd niet goed gaat met de wo ningmarkt in Nederland begint langzamerhand een verve lende en alsmaar herhalende boodschap te worden. Maar zo nu en dan duiken er toch nog succesverhalen op. Wat bijvoorbeeld te denken van het project De Groote Markt in Vlissingen? De verkoop van 21 stadswoningen begon 21 mei en nu al zijn er veertien onder optie. "Ja, soms heb je projecten waarvan je van tevoren al weet, dit wordt een succes", lacht Marco van der door Dennis Rijsbergen Knaap van M2 Makelaars. De Groote Markt en D omgeving in Vlissin gen, in de volks mond ook wel 'de Oude Stad' ge noemd, ondergaat de komende jaren een flinke opknap beurt. Inmiddels zijn al 88 verou derde portiekwoningen aan de Slijkstraat, Breewaterstraat en Gast huisstraat gesloopt en op vier loca ties ontwikkelen woningbouwver eniging L' Escaut Woonservice en projectontwikkelaar Marsaki nieuw bouw. In totaal omvat het plan zo'n negentig nieuwbouwwonin gen. Dit is een mix van koopwonin gen met sociale en luxe huurwonin gen en zorgvoorzieningen. De 21 stadswoningen die direct achter de Boulevard komen en aan de andere kant aan het Bellamypark grenzen, vormen de eerste fase. Het wordt een boeiende buurt, vindt Van der Knaap, omdat de architectuur van de huizen geïnspireerd is op be staande historische panden en de woningen toch een eigentijds, mo dern uiterlijk krijgen. Bovendien is bijna geen één huis hetzelfde. Er ko men namelijk veertien typen wo ningen te staan. „De vormgeving heeft authentieke elementen zon der dat het truttig wordt. En dat is blijkbaar precies wat mensen wil len", stelt Van der Knaap. „Want vanaf dag één is er veel enthousias me voor het plan." De mix aan woningen vinden veel mensen ook een voordeel, zegt Van der Knaap. Saai wordt het namelijk allerminst. De stadswoningen varië ren nogal in grootte, breedte, diep te, hoogte en uiterlijk. En dan is er nog de locatie. „Ia, die is geweldig", knikt Van der Knaap. „Twee stap pen en je staat in de stad. De boule vard en het strand zijn om de hoek en het grappige is dat je weliswaar midden in de binnenstad zit, maar dat je geen last hebt van langstrek kend volk in het weekend. Deze buurt ligt toch lekker in de luwte." Alle woningen krijgen een royale woonkamer, drie tot vier slaapka mers, een complete keuken en luxe sanitair. „De kwaliteit van de afwer king en het sanitair is hoog", be looft Van der Knaap. „Bij de bouw worden echt goede materialen ge bruikt. Hemelwaterafvoeren wor den in zink uitgevoerd, het kozijn- werk wordt van robuust hardhout vervaardigd, op het dak komen keramische pannen en de onder dorpels worden van prachtig hard steen. Stijlvolle, degelijke kwaliteit, net als vroeger. De prijs-kwali- teit-verhouding is dan ook erg goed." Dat in een maand tijd nog maar ze ven van de 21 woningen te koop staan, verrast Van der Knaap niet. We stonden vorig jaar op de Woon beurs in Goes. De verkoop was toen nog niet begonnen, maar het enthousiasme was enorm. Eigenlijk wisten we op voorhand dat dit pro ject een succes ging worden. Dit is echt zo'n buitenkansje. Maar ja, mensen kunnen wel enthousiast zijn, het gaat uiteindelijk om de ver koopcijfers. En met deze markt had ik toch wel een beetje angst." Die angst is enkele weken na de ver koopstart als sneeuw voor de zon verdwenen. Van der Knaap ver wacht dat de opties binnenkort zijn omgezet tot daadwerkelijke handtekeningen onder het koop contract. Verkoopt hij nog een wo ning meer en de bouw kan starten. „Ik verwacht dat de eerste paal zo rond oktober de grond in kan. En als alles volgens plan verloopt, kun nen de eerste woningen in septem ber of oktober volgend jaar opgele verd worden." Er is overigens nog iets bijzonders aan De Groote Markt. Iets wat de verkoop ook heeft bevorderd. Het is volgens Van der Knaap het eerste project in Zeeland waar kopers ge bruik kunnen maken van een over bruggingsgarantie. Mocht je als ko per je eigen huis bij oplevering van de nieuwe woning niet zijn kwijtge raakt, dan krijg je maximaal een jaar lang compensatie. „Van het aankoopbedrag gaat 2,5 procent in een soort depot", legt Van der Knaap uit. "Mocht je met dubbele woonlasten te maken krij gen, dan krijg je elke maand een twaalfde deel van het geld. Dus koop je een woning van 250.000 eu ro en je hebt je oude huis nog niet verkocht, dan krijg je maximaal een jaar lang 520 euro compensatie. Koop je nu een huis, dan heb je nog meer dan twee jaar de tijd om je huidige woning te verkopen. Voor veel mensen biedt dat genoeg zekerheid." Verschillende typen nog te koop De volgende type woningen zijn nog te koop: Heek, inhoud 472 m3, prijs 235.000 euro v.o.n. Wijting, inhoud 522 m3, prijs 260.000 euro v.o.n. Schelvis, inhoud 511 m3, prijs 265.000 euro v.o.n. Tarbot, inhoud 518 m3, prijs 305.000 euro v.o.n. Mul, inhoud 518 m3, prijs 305.000 euro v.o.n. Harder, inhoud 559 m3, prijs 315.000 euro v.o.n. Zeebaars, inhoud 676 m3, 360.000 euro v.o.n. Meer info: www.groote-markt.nl wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 2 juli 2011 i Voorgevel Voorgevel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 118