m Een Zeeuws dorpje in de stad 39 wonen wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 2 juli 2011 Die typisch Zeeuwse dorpjes zijn weliswaar prachtig om in te wonen, maar veelal holt de leefbaarheid er achteruit. De dorpsslager heeft zijn deuren al lang en breed gesloten en ook de bakkerswinkel is er na generaties ondernemen, ver dwenen. Toch bouwt ABC Planontwikkeling uit Arnhem in Zeeland een compleet nieuw dorp. Maar de dorpsbewo ners kunnen gerust zijn over het voorzieningenniveau. De kleine detailhandel moet er uiteindelijk floreren en je fietst ook zo even naar de Goese binnenstad. Want... dit gloed nieuwe 'dorp' met de naam Aria ligt in de stad Goes. door Dennis Rijsbergen Vrije kavels Prijzen lopen uiteen van 239.000 euro tot 499.000 euro vrij op naam. Meer informatie: www.aria-goes.nl. Wie belangstelling heeft voor de vrije kavels kan contact opnemen met de gemeente Goes. Aria wordt niet de zo veelste nieuwbouw wijk. Het is een bij zonder project dat weinig overeenkom sten heeft met de rechttoe rechtaan wij ken die elders uit de grond worden gestampt. De bewoners moeten er het gevoel krijgen dat ze in een dorp reside ren, al wonen ze pal aan de rand van Goes. Dus vind je straks in Aria geen rechte straten, maar kron kelige straatjes met karakteristieke huizen met een historische, Zeeuw se uitstraling. Voor die sfeer maken de negen architecten gebruik van zinken goten, handgebakken ste nen en veel nostalgische elemen ten. Daarnaast doen de woningen denken aan boerenschuren en de bebouwing, in ringdorpen. Maar Aria heeft nog iets bijzon ders. De projectontwikkelaar heeft ingespeeld op de veranderende wo ningmarkt. Zo is het oorspronkelij ke aanbod van zeventien woningty pes onlangs uitgebreid met een 'comfortwoning', compleet met vol ledig woonprogramma op de bega ne grond. Bovendien hebben ko pers een vinger in de pap hoe hun nieuwe woning eruit komt te zien. Projectmakelaar Miriam van der Slot: „De klant is koning, dus wij le veren maatwerk. Kant-en-klaar werkt niet meer. Wanneer iemand belangstelling heeft voor een be paalde kavel, maar daar liever een andere woning zou betrekken dan ingepland, dan maakt de steden bouwkundige daar een aangepaste schets van. Die wordt vaak dezelfde dag nog gemaild. Deze manier van werken maakt Aria leuk en bijzon der. Het gaat om woningen in de hogere prijsklasse en dan willen mensen dat het geheel echt naar hun wens is. Tegemoet komen aan hun wensen, geeft kopers het ge voel dat hun huis speciaal is." De hele opbouw van de wijk moet de bewoners een dorpsgevoel ge ven, waar het prettig wonen is. Centraal in Aria komt het markt plein. „Het ontwerp met het plant soen in het midden en daarom heen bankjes is gebaseerd op een dorpshart zoals dat van Nisse", legt Van der Slot uit. „Er is veel groen, ook tussen de percelen. En de wo ningen worden opgeleverd met groene haagjes. Rond het plein ko men kleine winkels. Bijvoorbeeld een buurtsupermarkt, een fietsen winkel en een kinderdagverblijf Ondernemers hebben hier de mo gelijkheid te werken aan huis, dit is interessant voor detailhandel, ik denk dan bijvoorbeeld aan een kap per." De eerste woning in Aria is 9 juni opgeleverd, een rijtjeshuis naar ont werp van Jaco de Visser. Van de eer ste lichting woningën zijn er nog een paar te koop; twee tussenwo ningen en een twee-on- der-een-kap. De tweede lichting loopt ook goed en voor de derde lichting start het heien nog voor de bouwvak en zijn de huizen naar verwachting voor de bouwvak van 2012 klaar. Van der Slot: „Ik ben po sitief over de verkoop. Mensen zijn enthousiast. Toen we pas een half- vrijstaande woning gingen inrich ten als modelwoning kwamen men sen al nieuwsgierig een kijkje ne men." Kopers die de knoop doorhakken, hoeven niet lang te wachten om hun woning te realiseren. "Wan neer een woning is verkocht, begin nen we op korte termijn met bou wen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 117