Op vakantie in eigen tuin wonen,c. Glas achter glas vraag antwoord terbank rïrï Kersen met een wormpje wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 2 juli 2011 door Jan van Muilem $*L4 wonen@wegener.nl 024-3650509 Annie Bongers houdt van jam ma ken. Vooral jam van de kersen uit de boomgaard van haar dochter. Maar de laatste drie jaar is het niet meer zo'n smakelijk klusje. Want telkens, vlak voor de oogsttijd, zit in elke kers een wit wormpje. En daar is niets lekkers aan. „De wormpjes zijn larven van de kersenvlieg, vooral een plaag in een warm voorjaar", weet deskun dige Romke van de Kaa. Zijn ad vies is alle aangetaste kersen te vernietigen. „Laat ook geen kersen op de grond liggen. Mulch rondom de boom om de grond koel te hou den. Werk de grond los in novem ber. Laat kippen scharrelen in de boomgaard. Die eten de poppen op. Hang vangplaten of feromoon- vallen tussen de bomen. Of spuit met een systemisch insecticide in mei. Zelf zou ik overigens nooit spuiten op iets wat ik later in mijn mond moest steken, maar kersen- kwekèrs doen het wel." Eigenlijk is de zomer de beste tijd om van de tuin te genieten. Want juist als we op vakantie zijn, bloeien de mooiste bloe men, is de temperatuur op zijn fijnst en hebben we eindelijk tijd rustig in de tuin te zitten. Zonde om weg te gaan toch? In een hand omdraai voelt de achtertuin aan als een luxe vakantieoord. LAAT MAAR HANGEN Lekker lui bungelen in de hang mat geeft een ultiem gevoel van ontspanning. Helemaal als de hangmat zo royaal is, dat je er met meerdere mensen in kunt liggen! In de Headdemock van Fatboy kun je heerlijk ontspannen han gen, terwijl je aan een cocktail nipt. De palmbomen waar de hangmat eigenlijk tussen zou moe ten hangen? Die denken we er ge woon bij. Apart is ook de hangen de stoel uit de serie Garden of Eden van Ontwerpduo. Bekleed deze hangstoel, die nog het meest wegheeft van een vogelkooitje, met kussens en fluit een vrolijk liedje. Liever niet gekooid worden? Kruip dan weg in een knus nest. De Nestrest van Dedon (zie foto) is daar een ideale plek voor. De ontwerpers vonden dat de stoel een geheime schuilplaats moest zijn, dus mondje dicht... www.fatboy.nl www.dedon.de www.ontwerpduo.nl PAUZE! Wie met de auto op vakantie gaat, neemt onderweg zo nu en dan de tijd voor een tussenstop. Even een broodje en koffie op een picknick- bank, vaak bij een rommelig tank station aan de snelweg. Dat kan thuis natuurlijk ook, maar dan.ge- zelliger en stijlvoller. Picknickban- ken in de tuin zijn de laatste jaren een ware trend. Ze zijn er in alle soorten en maten: van stoer stei gerhout, staal of lichtgewicht po lyester. De nieuwe Hopper Bench van Extremis is behoorlijk comfor tabel. Bovendien past deze stoere, 'halve' picknickbank prima in klei ne tuinen. Hij is er ook als Hop per, een grotere variant met een tweede zitbankje. Je kunt ook kie zen voor picknickbank Nick van Bert Plantagie. Dit buitenmeubel heeft ronde vormen en is gemaakt van gevlochten riet, wat we niet ge wend zijn van picknickbanken. Apart is ook de Beer Table van Mooi idee. Hoe kwam je erop? „Drie glazen legplankjes uit ons vorige huis pasten hier mooi voor het raam. Ik houd van transparantie en dus ook van glas, van kristal, maar kan dure dingen niet betalen. Het is begonnen met glazen kerst ballen, die ik ooit na de kerst heb laten hangen als bevroren zeepbellen. De kristallen pe gels van kapotte kroonluchters kwamen daar al gauw bij. Ze maken feest als de zon er door heen schijnt en alle kleuren van de regenboog door de ka mer strooien." Waar komt het vandaan? „De meeste dingen kwam ik te gen op vakantie. Op een rom melmarkt is er altijd wel iets van glas wat mijn oog trekt. Ik krijg ook wel eens wat cadeau. Toen ik bij mijn zus in Austra- was, gaf ze me een glazen I vogeltje, een andere zus gaf een olifantje. Ik krijg ook wel eens iets van Swarovski-kristal. Daar houd ik niet zo van, maar tussen het andere glas valt het niet op. En het is aardig dat ik het cadeau heb gekregen." door llze Rike Wat glimt daar in je venster bank? „Het staat vol glas: kerstballen, dierenbeeldjes, parfumflesjes, een lichtgevende Maria, ronde stoppen van wijnkaraffen, een hoedenstandaard, een brok glas dat uit een glasoven is ge bikt." Van beeldjes tot bidprentjes: we zetten de gekste dingen in onze 'huisetalage'. Vandaag de venster bank van Irene Janssen uit Hedel. En wat is het meest dierbare? „Het eerste beeldje was een paardje. Maar alles heeft een f verhaal. Deze Viking vond ik in Noorwegen, die inktpotjes in Londen. En dat nijlpaard heb ik uit Bulawayo meegeno men, nadat we zes weken door Afrika hebben gereisd. Alle maal mooie herinnerin gen." Al scherven geruimd? „Bij het stoffen sneu velt er wel eens iets. Dat is ook de reactie die ik het meest krijg: of het niet lastig schoon maken is. Dat valt best mee, hoor. Ik poets het ge woon niet te vaak." W Reageren/aanmelden? wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 114