auto3 Truckers geven positief signaal Nevelen opgetrokken rond Mini Coupé Land Rover Discovery 4 grossiert in prijzen en onderscheidingen vrijdag 1 juli 2011 VERKEERSVEIUGHEIDSDAG 2011 Schoolverlaatster Maud uit Reusel ervaart in de grote truckcabine wat een dode hoek is. foto's Automedia De chauffeursvereniging in Reu sel organiseert jaarlijks een vei ligheidsdag voor schoolverlaters, een positieve actie vanuit een beroepsgroep die op dit vlak vaak in het verdomhoekje zit. door Tony Vos Het is een drukte van be lang op zaterdagoch tend net buiten de dorpskern. Kinderen rennen luid roepend rond, verkeersregelaars loodsen dertien grote vrachtwagens het ter rein op en binnen is de catering al druk doende om even later de eer ste broodjes hamburger te serve ren. „Zo'n twintig jaar geleden vonden in deze regio kort achter elkaar een paar ernstige ongelukken plaats waarbij fietsers en vrachtwa gens waren betrokken", legt secre taris Hans van Loon uit. Van Loon: „Dat zette ons er toe aan om een positieve bijdrage te le veren aan de verkeersveiligheid. Kinderen die van de lagere school komen en naar de middelbare school gaan, komen vaak voor het eerst met serieus verkeer in aanra king, zonder ooit op de gevaren ge wezen te zijn. We zijn toen een dagvullend programma gaan ma ken en kregen volop medewerking van de gemeent, politie, brand weer en GGD." In de busremise in Reusel staan een politiewagen, ambulance en buiten voor de deur een volledig geoutilleerde brandweerwagen. Spannend voor de 11- en 12-jari- gen die op de brancard liggen. Ook spannend: omroepen door de intercom en met een moker mo gen slaan op een door de brand weer half open geknipte en deels uitgebrande bestelwagen. Ook de plaatselijke EHBO is van de partij alsmede de Lotus Groep die tijdens oefeningen wonden na maken. Geen kind dat zonder bloe derig aandenken aan het einde van de middag huiswaarts gaat. Maar er is vooral tijd voor het se rieuze werk. Tijdens een diapresentatie worden de belangrijkste knelpunten op de route van en naar school getoond en toegelicht. Gezeten op de chauffeursstoel krij gen de 68 deelnemertjes te zien waar de dode hoek zit, want zelf ervaren is altijd het meest overtui gend. De deelnemende chauffeurs zijn van tevoren opgeleid om de boodschap op een goede manier over te brengen. Dat is de taak van Kees de Voogd, die na een leven als chauffeur al weer zes jaar rij-in- structeur is. Kees de Voogd: „De kinderen zijn dit jaar verdeeld in groepen van twaalf Daar hebben we het aantal vrachtwagens op afgestemd. De transportbedrijven in de buurt stel len belangeloos hun materieel ter beschikking." Vanuit alle kernen van de gemeen te Reusel-De Mierden wordt een route met de kinderen gereden naar de middelbare school in Bla- del. Over rotondes, gevaarlijke kruisingen, wegversmallingen en krappe bochten gaat de karavaan. Op ieder punt worden de kinde ren op de gevaren gewezen, die ze zeifin de grote buitenspiegels kun nen overzien. Kees de Voogd: „We merken dat deze aanschouwelijke manier een goed effect heeft op de schoolverla ters. Met eigen ogen zien is altijd veel beter dan uit een boekje le ren. We horen vaak van ouders dat de kinderen die aan onze vei ligheidsdag hebben meegedaan in de auto vader of moeder op geva ren wijzen. Kijk, dan lever je daad werkelijk een bijdrage aan de be wustwording van het kind en daar door dus ook aan de verkeersveilig heid." Volgend jaar juni wordt de ver- keersveiligheidsdag van de Chauf feurs Vereniging Reusel weer ge houden. Het evenement beleeft dan zijn twintigste editie. Het is mode geworden voor sommige fabrikanten om vroegtijdig nieuwe model len nog in halve camouflage te la ten zien. Dat gebeurde kortgeleden met de nieuwe Mini Coupé, terwijl er van het model toch al bijna twee jaar geleden een conceptversie werd ge toond die erg dicht bij de produc tievariant zit. Maar de Mini Coupé is nu echt he lemaal definitief en staat zelfs van af i oktober bij de dealer. De twéezitter is dan te koop vanaf 24.350 euro, het bedrag dat voor de Cooper met 122 pk 1,6 liter mo tor moet worden betaald. De snelste en duurste variant wordt de John Cooper Works, die kost 39.500 euro en mag reke nen op 211 pk uit dezelfde kracht bron. Mini lanceert haar nieuwste speel tje om te beginnen alleen met de 143 pk sterke 2 liter diesel die 32.950 euro moet opbrengen. Het dak is lager dan van de gewone Mi ni, de afstemming van het onder stel is nog eens extra onder de loep genomen en de auto krijgt een achterspoiler die vanaf 80 kilo meter per uur in stelling wordt ge bracht. De huidige Land Rover Discovery 4 is alweer eni ge tijd op de markt, maar blijft bewondering scoren die weer wordt omgezet in klinken de prijzen. Zo kreeg het model recentelijk de Towcar Award in de categorie meer dan 1900 kg en werd de an ti-diefstalbeveiliging van de Land Rover bekroond met een British Insurance Vehicle Securi ty Award door het verbond van Britse verzekeraars. Bij de Towcar Awards zegevier de de Land Rover boven de Audi Q7, Mercedes ML en Volkswa gen Touareg. Het model haalde voor de twee de keer in successie de titel bin nen. Volgens de jury is er wel een zeer bijzondere auto nodig om de Land Rover Discovery 4 te verslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73