61 binnenland Studenten: geen cijferselectie Lastminute naar TURKIJE Overvaller geraakt door politie STUDIE Bestrijding 'zesjescultuur' Weinig steun voor Abbas bij bezoek a BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 1 juli 2011 Interstedelijk Studenten Over leg (ISO) reageert op plannen van universiteiten. ISO vreest een te grote druk op hogescholen. Landelijke Studentenvakbond pleit voor betere begeleiding van aankomende studenten. Amsterdam - Het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) voorziet grote problemen als universiteiten nieuwe studenten selecteren op hun eindexamencijfers van het vwo. Voorzitter Sebastiaan Hame- leers heeft dat gisteren gezegd in reactie op plannen van de koepel organisatie van universiteiten VSNU. Het ISO is onder meer bang dat veel meer studenten naar hogescholen zullen gaan. Die zul len de toestroom niet kunnen ver werken, verwacht de studentenor ganisatie. Er zijn immers grote pro blemen met de kwaliteit van het onderwijs in het hoger beroepson derwijs. Voorzitter Hameleers van het ISO is bang dat de universiteiten in de toekomst een 'elitaire aangelegen heid' worden. Bestuurders van uni versiteiten klagen al jaren over de 'zesjescultuur' die in het weten schappelijk onderwijs zou heer sen. Volgens Hameleers is het veel verstandiger op het vwo de eind- exameneisen te verhogen om die zesjescultuur te bestrijden. Hij vindt dat het vwo-diploma het toe latingsinstrument moet blijven voor het wetenschappelijk onder wijs, ongeacht de cijfers die de leer ling bij het eindexamen heeft ge haald. Ook Dwars, de jongerenor ganisatie van GroenLinks, is tegen de cijferselectie voor universitei ten. De Landelijke Studentenvak bond LSVb pleit voor een betere begeleiding van de aankomende student bij zijn studiekeuze. Zo kan worden voorkomen dat een eerstejaars een verkeerde studie kiest, lage cijfers haalt en mis schien afhaakt, zegt de vakbond. De verenigde universiteiten willen de lat hoger leggen voor de stu dent, zo maakten ze gisteren be kend. Naast de selectie op cijfers aan de poort, stellen ze ook voor aanwezigheid bij colleges en deel name aan tentamens verplicht te stellen. Studenten krijgen minder mogelijkheden om tentamens over te doen en het onderwijs wordt kleinschaliger. De VSNU wil ook studiekeuzegesprekken in voeren, waar ook de LSVb voor stander van is. zaandam - De politie heeft twee mannen neergeschoten die wor den verdacht van een overval giste ren op Royal Diamonds aan de Zaanse Schans in Zaandam. In de nabije omgeving werden kort daar op nog twee verdachten aangehou den. De vier gewapende personen over vielen de Zaanse juwelierszaak aan het begin van de middag. Hierbij werden schoten gelost. De overval lers vluchtten vervolgens op een motorfiets, maar botsten tegen een auto. Bij een poging een auto te kapen losten ze opnieuw enkele schoten. Toegesnelde agenten wis ten twee-overvallers neer te schie ten. De twee andere verdachten werden direct daarop gearresteerd. Het is niet bekend of de overval lers iets haddén buitgemaakt. De juwelier is in juni vorig jaar en in januari van dit jaar ook al overval len. In januari konden de drie over vallers tijdens hun vlucht worden aangehouden. De Zaanse Schans is een toeris tisch woon- en werkbuurt in de stijl van de zeventiende en acht tiende eeuw en bevat onder meer musea, molens, oude ambachten en winkels. Het trekt jaarlijks hon derdduizenden bezoekers. Meerde re toeristen waren getuige van de overval, niemand raakte gewond. gehad met premier Mark Rutte. Hij kreeg te horen dat Nederland erbij blijft dat de Palestijnen alleen een onafhankelijke staat kunnen opbou- DEN HAAG - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft gisteren tij dens zijn werkbezoek aan Neder land in Den Haag een ontmoeting Centraal gelegen! In een bosrijke omgeving! Zie www.kras.nl/72186 Zie www.kras.nl/77604 Zie www.kras.nl/72080 Beoordeeld met een 9! Zie www.kras.nl/77735 Zie www.kras.nl/77522 Zie www.kras.nl/72054 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Aparthotel Summer Garden*** 8 t/m 22 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 5 juli t/m 22 oktober Gezellig complex met een centrale ligging op loopafstand van het strand en in het plaatsje Bitez, dat is gelegen in een mooie, groene en rustige baai. Hotel Club Paradiso* 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 4 juli 1/m 31 oktober Tegen een helling gelegen met prachtig uitzicht over zee en Alanya. Vanwege de vele faciliteiten en de gezellige sfeer is het hotel zeer geschikt voor families! Hotel Linda**** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 7 juli t/m 31 oktober Dit comfortabele all inclusive hotel ligt in het plaatsje Titreyengöl, op ca. 500 m van het privé-zandstrand. Extra korting met vertrek in juli! Hotel Dyadom***** 8 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 5 juli t/m 31 oktober Het is een scherp geprijsd, modern 5-sterren hotel met een gezellige sfeer, gelegen aan een lang zandstrand. Met een zeer goede prijs-Awaliteitverhouding! Hotel Daima Resort 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 9 juli t/m 31 oktober Dit familiecomplex, direct aan het strand gelegen, beschikt over vele faciliteiten waaronder een zeer uitgebreid aquapark met glijbanen voor jong en oud! Hotel IC Green Palace* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 5 juli t/m 31 oktober Zeer scherp geprijsd TOPhotel aan de Turkse Rivièra! IC Green Palace is een waar paleis, omgeven door een prachtige tropische tuin. Me't hoge kortingen in juli! waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6