241 zeeland Betere diagnose dieren met Vier dagen feest tijdens kermis in Sint Kruis ..parasols in alle maten best geteste parasols.. Berry Floor laminaat www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl CAPPENDIJK TOYOTA Pa en dochter Buijsse exposeren in Kerkje Echtpaar Fedele te gast bij Siongemeente Kaartverkoop gestart voor Walking Benefit Opening restaurant De Zeeuwse Hoek Historische wandeling onder leiding van gids Sjef Voets tekent voor zomerexpo in Sint-Anna Toyota RAV4 www.binnenuit.nl vrijdag 1 juli 2011 Z Today Tomorrow Toyota Vanaf €28.475,- Mr.F.J. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 WATERLANDKERKJE Vader en dochter Marcel en Naomi Buijsse exposeren vanaf morgen, zaterdag 2 juli, in 't Kerkje van Wa terlandkerkje aan de Molenstraat. Naomi is fotografe en laat werk van de afgelopen jaren zien. Marcel maakt schilderijen in olieverf. Hij laat zich inspireren door de natuur. De expositie is te zien tot en met 9 juli. De kerk is dagelijks open van 13.00 uur tot 16.30 uur, maar op zon dag en maandag gesloten. SLUIS De Volle Evangelie Gemeente Sion houdt zaterdag een profetische avond in multifunctioneel cen trum De Keure aan de Klooster straat in Sluis. Te gast zijn ditmaal de Amerika nen Steve en Rita Fedele, die overal ter wereld praten over apostolische en profetische bediening. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. HULST Voor de derde keer houdt Stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) een Walking Benefit. Dit avondje uit in de Hulster Binnenstad vindt plaats op zaterdag 8 oktober, maar de verkoop van de kaarten is nu al begonnen. De start is dit jaar in ca fé het Bonte Hert aan de Grote Markt. Na een welkomstborrel wor den vier verschillende horecabe drijven aangedaan, waar telkens een hapje en drankje wacht en waar een verrassingsact voor enter tainment zorgt. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW Hulst, via info@sbnn.nl of 0114-310385. TERNEUZEN De Terneuzense binnenstad heeft er vanaf vandaag, vrijdag, aan De Blokken een nieuw restaurant bij, De Zeeuwse Hoek van Patrick de Letter. Om 18.15 uur is de officiële opening. In het pand dat De Letter betrekt, was eerder restaurant Kolk- zicht gevestigd. De Letter is erg blij dat hij voor zichzelf kan beginnen, vooral op deze plek in Terneuzen. „Ik ben tien jaar geleden in Kolk- zicht nog Zeeuws kampioen snert koken geworden." De Letter wil zich onderscheiden door overal in zijn gerechten Zeeuwse accenten te leggen. Hij was eerder hoofd voe ding bij Bachtendieke en voedings consulent bij sportcentrum Delta. AXEL Wie meer wil weten van de histo rie van Axel, kan morgen meedoen aan een begeleide stadswandeling van de werkgroep Promotie Axel. De start is om 10.00 uur bij de Axel- se stadsmolen. door Eugène Verstraeten Met de ingebruikname van een CT-scanner zet Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen een belangrijke stap in de diagnose van ziekten bij ge zelschapsdieren. Bovendien is het één van de weinige veterinaire kli nieken in Nederland die nu een ei gen CT-scanner heeft. Het systeem met de naam Soma- tom Emotion, het eerste dat Sie mens Healthcare in Nederland le vert, wordt onder meer ingezet om tumoren en uitzaaiingen hier van beter te kunnen lokaliseren en behandelen. „Een bijzonder moment", conclu deerde dierenarts Johan de Vos gis teren bij de officiële ingebruikna me van de scanner in de locatie De Ottenhorst in de Van Diemen- straat. „Want Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen bestaat pre cies een jaar." Het ziekenhuis is ontstaan uit een fusie van twee dierenartspraktijken. „Met als in steek een duidelijke verbetering van de medische zorg voor gezel schapsdieren," De kliniek is gespecialiseerd in on cologie, orthopedie, medische beeldvorming, neurologie en der matologie. De Vos: „We hadden al digitale röntgentechnologie en echoapparatuur, maar het was dui delijk dat er een CT-scan bij moest komen." Röntgenologen en radio logen van het ZorgSaam zieken huis in Terneuzen hebben daarbij geadviseerd. Volgens De Vos zijn veel huidige onderzoeken nogal belastend voor dieren. „Een groot deel daarvan kunnen we nu vervangen door CT-onderzoek. Zo'n scan biedt veel meer informatie dan de traditio nele röntgenfoto. Met CT kunnen we 'tumorweefsel en uitzaaiingen be ter in beeld brengen. Daardoor kun nen we ook bij operaties beter bepa len hoeveel weefsel we moeten ver wijderen. We kunnen bij bepaalde tumoren ook goed beoordelen of het zin heeft een dier met bijvoorbeeld een amputatie, een andere operatie of chemotherapie te behandelen." Ook het onderzoek bij dieren die moeten worden geopereerd aan ge wrichtsproblemen of hernia's wordt minder belastend, omdat er geen con trastvloeistof meer moet worden in gespoten. De dierenscanner werkt eigenlijk het zelfde als die voor mensen. Met dat verschil dat de dieren onder narcose moeten. „Maar de laatste jaren zijn er steeds veiliger en steeds beter con troleerbare anesthesiemiddelen. De hond wandelt na drie minuten weer SINT KRUIS - Sint Kruis houdt van 8 tot en met 11 juli de jaarlijkse vierdaagse kermis. Het feest begint op vrijdag 8 juli met een barbecue in de feesttent op het sportveld. Café Greetje houdt een biljartwed strijd. De volgende dag start met spelle tjes voor kinderen van 2 tot 12 jaar (13.00 uur), gevolgd door 't Is voor de rappeeen verrassingsspel voor iedereen van 12 jaar en ouder. Streekband Rewind is 's avonds, tij dens de feestavond in de tent, ver antwoordelijk voor de muziek. De tent gaat open om 21.00 uur. Toe gang kost 5 euro. De feestgangers moeten op tijd weer op, want zondagochtend staat om 10.30 uur een oecumeni sche kerkdienst in de tent op het programma. Jongerenkoor Aarden- burg komt zingen. Zondagmiddag is er een show met oude tractoren en landbouwvoer tuigen en kunnen kinderen mee doen aan traptrekkerwedstrijden. Ook is er een touwtrekwedstrijd, waarbij alle officiële regels worden gevolgd, inclusief het wegen van de spelers vooraf. Bij café Greetje is 's middags een schieting. De afsluiting volgt op maandag 11 juli met krulbollen bij café Greetje (vanaf 13.00 uur) en riilgrijden op de fiets (19.00 uur). SINT-ANNA TER MUIDEN - Beeldend kunstenaar Sjef Voets verzorgt dit jaar de zomerexpositie van de Kunstkring Sint-Anna ter Muiden. Voets liet zich onder meer inspire ren door beeldhouwer Arie Berku- lin, die drie jaar geleden in Sint- Anna ter Muiden exposeerde. De tentoonstelling, met de naam Beeld en Bezieling, opent zondag. De beelden staan in en rond de hervormde kerk en zijn te bekij ken tot en met 7 augustus, dage lijks tussen 14.00 en 17.00 uur. Op zondagen wordt rond 15.30 uur het orgel van de kerk bespeeld. En tree kost 2 euro. www.kunstkringsintanna.nl Dierenartsassistente Jonie demonstreert met een speelgoedhond hoe de CT-scanner werkt. Lakense herder Bob, d e hond van Kitty en Johan de Vos, heeft meer aandacht voor de overige aanwezigen. foto Peter Nicolai SIEMENS 158pk-motor Leverbaar in 2- en 4-wheeldrive Nu bij ons in de showroom! SIEMEftc,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64