voor natuur ingericht 'Nu einde aan onzekerheid' 23 T speelbos en amfitheater nu ook gereed Elfde open Axels kampioenschap Puut van Gies Pluim voor brede school De Kameleon UITSPRAAK PERKPOLDER Gelaten reacties Harmonie speelt buiten op wijkconcert Dansschool last extra zomerdansavond in Anton du Pont nieuwe directeur van De Rede Achtervolging auto eindigt met schoten vrijdag 1 juli 2011 de ballonnen later zullen oplaten. foto Peter Nicolai maakt, met veel waterpartijen die 's winters ais eerste dichtgevroren zijn. Veel kritiek was er niet op, tot - zoals afgesproken - in april zoio de Braakmanweg van Rijks weg N6i naar Dow en aanverwan te bedrijven dichtging. Niemand herinnert daaraan don derdagmiddag. Waarom zouden ze ook? Dat is verleden tijd en, ver telt Marijke Lieman, de Braak man-Noord ontwikkelt zich bo ven verwachting. „Het moest een hoogwatervluchtplaats voor vogels uit de Westerschelde worden en dat is het geworden. Voor Zeeland bijzondere planten zijn er ook te vinden, zoals de vleesetende zon nedauw en veenpluis, een speciale grassoort. Die zie je anders alleen in hoogveengebieden in Oost-Ne derland." De inrichting van de Braak man-Noord is net op tijd gebeurd. Op natuurbeleid wordt fors bezui nigd en staatssecretaris Henk Ble ker kwam laatst nog met het idee de Braakman in een brakwater-na tuurgebied te veranderen, als alter natief voor ontpoldering van de Hedwigepolder. De donderdag ook aanwezige provinciaal bestuur der Sjoerd Heijning lijkt nog altijd beduusd van dat idee. „Heb je een gebied pas ingericht, zou je alles weer om moeten gooien." Hij prijst zich gelukkig dat Dow ook fel tegen bleek en Bleker op zijn schreden moest terugkeren. „Kun nen we nu snel overgaan tot de of ficiële opening, voordat het alsnog te laat is." De kinderen laten hun groene ballonnen op en vermaken zich de rest van de middag onder een lekker zonnetje. axel - Op het terras van café 't Amstelhoekje in de Noordstraat in Axel wordt zondag voor de elfde keer het Open Axels kampioen- schap Puut van Gies gehouden. Het is een oud Axels werpspel met metalen schijven, waarbij de bek van de puut (kikker) de meeste punten oplevert. Vorig jaar was Axelaar Jan Kats de beste van bijna vijftig deelnemers. De inschrijving is vanaf 13.30 uur, de wedstrijden beginnen om 14.00 uur en rond de klok van half vijf worden de fi nales gegooid. De kosten voor deel name bedragen 3,50 euro en er zijn naast de wisseltrofee tal van mooie prijzen te winnen. Na af loop is er een grote barbecue. TERNEUZEN - Brede school De Kameleon aan de Dokweg in Terneuzen krijgt nationale bekendheid. Een delegatie van het landelijk steunpunt bre de scholen bezocht de brede school (basisschool, kinderopvang, speel-o- theek en buurthuis) onlangs. Projectleider Job van Velzen was 'aangenaam verrast' door de samenwerking binnen de school. Directeur Ronald Ouden- haerd speelt daarin een grote rol. Hij kan mede dankzij een bijdrage van woningcorporatie Clavis 24 uur per week besteden aan coördinatie. Dit be taalt zich uit. De Kameleon groeit in leerlingenaantal, foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf PERKPOLDER - De uitspraak van de Raad van State over Plan Perkpol- der roept in en om het plangebied gelaten reacties op. „Het heeft ons niet helemaal verbaasd dat alle be zwaren terzijde zijn gelegd", geeft Ingrid Heiszier van boerderijcam ping Perkpolder het algemene ge voel weer, „maar we blijven erbij dat het project te grootschalig is voor deze omgeving. Van de ande re kant, we verkeren al ruim zes jaar in onzekerheid, daaraan is een einde gekomen." Ingrid Heiszier hoopt dat het pro jectbureau Plan Perkpolder met de uitspraak in de hand nu snel dui delijkheid zal verschaffen over de toekomst van het bedrijf dat zij met haar man Charles runt. „Ons boerenbedrijf valt helemaal in het gebied. Dat verdwijnt, maar we willen wel onze camping voortzet ten. Het is de vraag of dat kan. On ze gasten komen hier voor de rust en ruimte. Als alles doorgaat, staan er straks tweehonderd deeltijdwo ningen vlakbij onze boerderijcam ping. We willen nu snel van het projectbureau weten wat dat voor ons betekent." Camping Perkpolder telt momen teel dertig staanplaatsen. Ingrid en Charles Heiszier willen dat aantal graag uitbreiden, ter compensatie van het verlies van hun boerenbe drijf De Heiszlers hebben er zich noodgedwongen bij neergelegd dat Plan Perkpolder doorgaat. Al blijven ze kritisch. „Is er wel vraag naar zoveel extra (tweede) wonin gen? Ik betwijfel het", zegt Ingrid. „En dan moet er ook een 18 holes- golfbaan komen. Zulke banen zijn er al in Axel en dichtbij in België. OOSTBURG Muziekvereniging Harmonie geeft maandag een wijkconcert in de Fin- landwijk in Oostburg. Dat vindt plaats op het grasveld aan 't Vestje. Doel van het laagdrempelige optre den, waarbij de muzikanten in ei gen 'vrijetijdskleding' optreden, is om mensen kennis te laten maken met muziek. Het concert duurt van 19.30 uur tot 20.30 uur. Bij slecht weer wordt ver huisd naar het repetitielokaal aan de Baluw Veltersweg. TERNEUZEN De dansscholen zijn in de zomer maanden over het algemeen geslo ten. Dansschool Kiel aan de mr. Haarmanweg in Terneuzen is daar op een uitzondering. Op verzoek van de dansliefhebbers is een aan tal extra dansavonden ingelast op zaterdag 2,16 en 30 juli en zaterdag 13 augustus (telkens vanaf 20.30 uur). Op donderdag 7 juli wordt boven dien een oefenavond voor solodan sers gehouden. Aanvang: 20.30 uur. En die hebben het financieel niet gemakkelijk." Landbouworganisatie ZLTO, afde ling Hulst, was ook één van de be zwaarmakers bij de Raad van Sta te. Bestuurslid Frank Kuijpers uit Ossenisse feliciteert de gemeente Hulst met de uitspraak. „Het hoog ste rechtscollege heeft gesproken. We zullen er ons bij neer moeten leggen dat Plan Perkpolder door gaat. Dat is goed voor Hulst, denk ik, het kan een economische im puls geven, maar ze moeten beter omgaan met de boeren in het ge bied. Die komen er tot nu toe be kaaid vanaf" Van de 250 hectare in Plan Perkpol der is maar 15 hectare in particulie re handen. De rest is inmddels door Domeinen overgedragen aan de provincie die tot overeenstem ming zal moeten komen met de pachters. „Het is goede, vochthou- dende grond", weet Kuijpers. „Het is niet simpel vervangende grond te vinden." Op de website van Plan Perkpol der is te lezen dat in 2012 al wordt begonnen met de verkoop van de deeltijdwoningen. Het verplaatsen van de dijk voor de aanleg van 75 hectare buitendijkse natuur moet tussen 2013 en 2015 plaatsvinden. Landbouwer Peter de Nijs die net buiten het gebied boert, vreest het ergste. „We kunnen nu over zoet water beschikken. Ik ben bang dat dit zout wordt." De Nijs heeft geen bezwaar gemaakt bij de Raad van State. „Ik heb mezelf terugge trokken, omdat ik het zelf moest bekostigen." Hij vraagt zich overi gens af of het wel zo'n vaart zal lo pen met Plan Perkpolder. „Project ontwikkelaars staan niet meer zo te trappelen." TERNEUZEN Anton du Pont wordt per 1 augus tus algemeen directeur van scho lengemeenschap De Rede in Ter- neuzen. Hij volgt de vorig jaar op gestapte Edwin van den Hooven op. Du Pont (50) woont in Ouden bosch en is unitmanager bij het ROC West- Brabant. Lex Arnoldus (51) uit Maassluis wordt directeur bedrijfsvoering. Hij volgt Betty Piessens op, die met pensioen is. Arnoldus was werkzaam op het Rotterdamse Albeda College. SLUIS Belgische motoragenten achtervolg den gistermiddag rond 15.45 uur op Belgisch grondgebied een perso nenauto en passeerden daarbij de grens met Nederland. De auto kwam in Nummer Een in de ge meente Sluis tot stilstand. Hierbij is een verdachte, een 47-jarige man, aangehouden. Bij de aanhouding heeft de Belgische politie enkele schoten gelost. Niemand raakte ge wond. De personenauto is in be slag genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63