221 zeeland Braakman-Noord is maar net op tijd Recept Excelsior speelt in muziektent almanak vrijdag 1 juli 2011 Leerlingen van de vier basisscholen in Hoek en Biervliet lopen donderdagmiddag met groene ballonnen door het nieuwe natuurgebied Braakman-Noord, naar de verhoging in het terrein waar ze OFFICIËLE OPENING Ontwikkeling boven verwachting, recreatieve voorzieningen zoals parkeerterrein, uitkijkposten, door Harmen van der Werf Gejuich weerklinkt don derdagmiddag over de Braakman-Noord. Kin deren van de vier basis scholen uit Hoek en Biervliet heb ben net groene ballonnen (van af breekbaar materiaal) de lucht inge laten. Marijke Lieman, boswachter van Staatsbosbeheer, vertelt wat ze de rest van de middag mogen on dernemen. Hutten bouwen, spe len met een waterpomp en in een groot klimtoestel, wateronderzoek- jes doen. „En", zegt Lieman, „als jullie nog niet uitgespeeld zijn, mo gen jullie hier altijd terugkomen. Gratis." Het woordje 'gratis' wordt spontaan met gejuich begroet. De kinderen storten zich even later het natuurgebied in, richting het speelbos. Marijke Lieman blijft staan, op de verhoging waar de basisscholieren net nog stonden. Op z'n zachtst ge zegd is het niet één, twee, drie dui delijk welke functie de verhoging heeft. Rondom is een grote, nog RETRANCHEMENT - Muziekveren- ging Excelsior uit Cadzand geeft op vrijdag 8 juli een concert in de muziektent op de Markt in Ret- ranchement. Haar ontgaat niet veel, die Zierikzee- se kleuter. Als oma pannenkoeken bakt staat ze er met de neus boven op, zich bij voorbaat al verheugend op lekker smikkelen en smullen maar tegelijkertijd ook zéér oplettend. Gevraagd naar hoe oma dat toch steeds weer doet, lepelt ze zonder aar zelen de te volgen receptuur en werk wijze op. kale vlakte. Het is iets speciaals, zo blijkt: een amfitheater. Marijke Lie man: „De verhoging is het po dium en rondom kunnen grote groepen mensen zitten. Dit is toch een mooie locatie voor een open luchtvoorstelling met het nazomer festival? Zover is het nog niet, maar het kan wel." Een amfitheater in een nieuw na tuurgebied, het moet niet gekker worden. Ja, dat moet het juist wél, als het aan Staatsbosbeheer ligt. Natuurgebieden moeten per defini tie vrij toegankelijk zijn, tenzij het ■mm Het optreden is dus niet op 16 juli, zoals abusievelijk in het dorpsblad is vermeld. Het optreden van Excelsior begint om 20.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Meel moet er in, én melk én eitjes weet ze. „Roeren doe je met zo'n ding niet als bij ons die je in het stopcontact moet doen maar gewoon met zo'n zilveren ding." Het bakproces heeft evenmin gehei men. Alleen het omdraaien van de pannenkoek is voor haar in nevelen gehuld. „Dat weet ik niet, want dan Uit het exploot dd. 28-06-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van het Aannemingsbedrijf Haers Philippine B.V., gevestigd en kantoorhoudend te Philippine, gemeente Terneuzen, aan Bastiaan Cornelis van Vliet en Jeanne Celina Stevens, allebei thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland en daarbui ten, is betekend de beschikking dd. 23-06-2011 en het proces-verbaal dd. 24-06-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequi- reerden beslag werd gelegd op de daarin gemelde onroerende zaken. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl echt niet anders kan. Het nieuwe natuurgebied Braakman-Noord is zelfs speciaal zo ingericht dat Jan en alleman er kan rondlopen, fiet sen, spelen en vooral genieten van de natuur. Harry Boesschoten, re giodirecteur Zuid van Staatsbosbe heer, is donderdagmiddag bij de of ficiële oplevering van de Braak man-Noord zeer uitnodigend. „Je kunt natuur zien op televisiezen ders als National Geographic en Animal Planet, maar wil je natuur beleven, dan moet je hier naartoe komen." Hij is daar optimistisch lillllillllllllilllllllllii' uiVMMMmmxaKmA over. „We verwachten jaarlijks ze ker achtduizend kinderen in het speelbos." Staatsbosbeheer heeft aan de Oostzeedijk - vlakbij het be drijf van De Feijter - een parkeer plaats laten aanleggen. Vandaar kan de hele Braakman-Noord wor den verkend, zelfs door rolstoelers. Nog niet eens zo lang geleden was dit nog landbouwgrond. Onder meer ter compensatie van de twee de verdieping van de Westerschel- de in 1997 is er natuur van ge- Kia Venga Brooklyn Nu: 5.995,- MEEST GELEZEN 1Schipper buiten levensgevaar 2. Huurhuizen in Oostburg gesloopt 3. Zware straf voor bende Zelzate WEBLOGS Redacteuren van de PZC schrijven op blogs over sport, politiek, cultuur en meer: zie www.pzc.nl/blog TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Het óverige bedrag betaald u pas in 2013, zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen Kia Melse Vlissingen <3si5> DOE ONS DAT HAAR EENS NA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62