Zeeland PZC L Nieuwe gebouwen ROC in Terneuzen Aanleg bouwweg Stilgelegd Arcadis, wel bij voormalige dochter igtj 1>* U iJj 'Vlaamse' Fransen in Axel ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Braakman-Noord is maar net op tijd voor natuur ingericht 4 - *».f f I- iai Vrijdag 1 juli 2011 'Miscommunicatie bijna altijd oorzaak van ongevallen' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl EERSTE PAAL Nog dit jaar voltooiing van zowel Leerbedrijf voor sportopleiding als Logistiek Opleidingscentrum door Martijn de Koning terneuzen - Het Regionaal Oplei- dings Centrum (ROC) timmert aan de weg in Terneuzen. Drie. maanden na het begin van de bouw van een Logistiek Oplei dingscentrum werd gistermiddag de eerste paal geslagen van een nieuw leerbedrijf bij Health Cen ter Bodyline. Het leerbedrijf wordt onderdeel van het al bestaande gebouw van sportschool Bodyline, bij sportcen trum Vliegende Vaart. Leerlingen van de ROC-afdeling Sport en Be wegen kunnen er straks terecht om hun studie al werkende uit te voeren. Ze lopen op de sport school mee op de werkvloer, waar door de leerstof dus afhankelijk is van wat er in het bedrijf gebeurt. De leerlingen worden begeleid door mensen van zowel Bodyline als het ROC. Het concept 'leerbe drijf is vooral bekend van samen werking tussen scholen en hotels. De combinatie onderwijs-sport- school is uniek in Nederland. Bo dyline en ROC werken overigens al een paar jaar samen, onder meer door middel van gastlessen op locatie. Het gebouw krijgt meer functies dan alleen sportschool. Er komen ook leslokalen en een sport-bso (buitenschoolse op vang). Verder wordt een zandbak aangelegd voor het spelen van beachvolleybal en strandvoetbal. Het ROC hoopt begin volgend jaar van de nieuwe voorziening ge bruik te kunnen maken, zegt woordvoerder Ad van Hoek. „Het huurcontract op onze huidige loca tie aan de Haarmanweg loopt eind dit jaar af) dus eigenlijk moeten we wel." Het leerbedrijf is een ini tiatief van het ROC Westerschel- de. De 'noorderburen', het ROC Zeeland, zijn momenteel verant woordelijk voor de bouw van een Logistiek Opleidingscentrum aan de Noorwegenweg. ROC Zeeland loopt daarmee vooruit op de fusie met de Zeeuws-Vlamingen. In het centrum worden straks opleidin gen op het gebied van transport en havenactiviteiten gebundeld. Het ROC biedt die aan via de voor malige Zeevaartschool (nu De Ruy- ter Maritiem Instituut), maar ook jonkman Logistics, dat opleidin gen op het gebied van logistiek aanbiedt, wordt een belangrijke ge bruiker. Zeeland Seaports, dat het bundelen van de opleidingen toe juicht, is ook betrokken bij de bouw: Het centrum moet komen de maand klaar zijn en na de zo mer in gebruik worden genomen. m I Cees Slager heeft géén functie bij door Martijn de Koning cadzand-bad - De aanleg van een tijdelijke weg bij het in aanbouw zijnde recreatiepark Noordzee Resi dence bij Cadzand-Bad is stilge legd. Iemand uit de buurt heeft bij de rechter bezwaar aangetekend te gen de komst van de weg. Tot de rechter uitspraak heeft gedaan, naar verwachting op 14 juli, mag de gemeente Sluis niet verdergaan met de aanleg van de weg. Die moet komen tussen de Badhuis weg en de Ringdijk Noord. De zo genaamde bouwweg wordt een stuk breder dan de huidige, naast gelegen Lange Strinkweg. Volgens de gemeente is de komst van de weg nodig om het plaatselij ke, recreatieve en bouwverkeer el kaar veilig te laten passeren. De schorsing houdt in dat de bouw weg nu waarschijnlijk niet voor de bouwvak klaar is, zoals oorspron kelijk de bedoeling was. Alle ver keer moet dan langer gebruik ma ken van de smalle Lange Strink weg. In Cadzand-Dorp en Cad- zand-Bad zijn veel mensen teleur gesteld over de bouwstop. De weg komt er juist mede op aandringen van het dorp. Met name voor fiet sers zou de situatie momenteel bij zonder gevaarlijk zijn. breskens - Cees Slager, directeur van recreatiebedrijf Molecaten, is geen lid van de Raad van Commis sarissen van onderzoeksbureau Ar cadis, zoals actiegroep Waterdu- nen Nee! en de Partij voor Zee land eerder deze week meldden. Die groeperingen waren boos dat de provincie Arcadis in dienst had genomen voor een onderzoek naar de natuurwaarden in toekom stig natuur- en recreatiepark Wa- terdunen bij Breskens. Molecaten heeft veel belang bij de totstandko ming van Waterdunen. Partij voor Zeeland en Waterdunen Nee! spra ken daarom van belangenverstren geling. Het misverstand is wel verklaar baar. Slager blijkt lid van de Raad van Commissarissen van de On derlinge Bossen Verzekering. Die was tot voor kort onderdeel van Arcadis, maar werd vorig jaar ver kocht, vertelde een woordvoerder van Arcadis gisteren. door Martijn de Koning axel - „De kinderen kregen alle maal een bolus. Die Franse leerlin gen noemden het een gateau. Dus weten die van ons nu hoe je een koek in het Frans noemt." Direc teur Jos Oude Kempers van de Sint Antoniusschool in Axel zag al na een paar minuten de resultaten van het uitwisselingsprogramma tussen leerlingen van zijn school en die uit het Franse Nieppe. Dé Fransen bezochten gisteren met 100 leerlingen Axel. Ze kozen daar voor, omdat ze graag naar een (Ze.euws-)Vlaamse school wilden. Nieppe ligt in Frans Vlaanderen, dat tot ver in de 17e eeuw bij De Nederlanden hoorde. Veel namen in die streek herinneren er aan. Zo wordt Nieppe ook wel Niepkerke genoemd, en heet de directeur van de Franse school David Decoop- man. De Franse leerlingen deden spelle tjes met hun Nederlandse leeftijds genoten, en gingen op speurtocht door Axel. Opvallend: het lengte verschil tussen beide groepen. Een aantal lange Axelse meiden uit groep 8 moest bijna door de knie ën om de Franse kinderen in de ogen te kunnen kijken. Na de zomer brengen de Axelse kinderen een bezoek aan Nieppe. Het gebeurt niet al te vaak: een internationale zakloopwedstrijd in de sporthal in Axel. Leerlingen van het ROC begeleidden de 170 Franse en Nederland se leerlingen bij de spelletjes. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61