sport 129 Kvitova van onbeschreven blad tot titelkandidaat verbijt de pijn Kloetinge met twee teams in de beker Beloning voor De Bruijn is partij tegen Blomdahl In kwartfinale tegen Shkudun vrijdag 1 juli 2011 Na haar overwinning op Angelique van der Meet speelt Lesley Kerkhove vandaag haar partij in de kwartfinale. Tegenstandster is de Oekraïense Anna Shkudundie gisteren een verrassende overwinning boekte op de als eerste ingeschaalde Julia Cohen. De Amerikaanse had weinig in te brengen tegen Shkudun en verloor met 6-1 6-4. Petra Kvitova bereikte gisteren voor het eerst in haar carrière de finale van een grandslam. Daarin treft ze Maria Sjarapova. foto Kerim Okten/ANP door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Het is deze donder dag precies 19.00 uur als Angelique van der Meet een groot bord met pasta voor zich op tafel zet. Ze heeft nog ongeveer een uur voor dat haar partij tegen Lesley Kerk hove begint en wil nog snel een sportmaaltijd wegwerken. Maar hoe staat het eigenlijk met haar buikspieren? „Ik ben vanmiddag behandeld en laat dat zo nog een keer doen", vertelt de tennisster uit 's-Heer Abtskerke. „Het gaat nu wel." Iets meer dan een uur later blijkt de waarheid anders te zijn. Nadat ze haar eigen service heeft behou den en de stand in de eerste set op 1-1 heeft gebracht, slaakt Van der Meet een diepe zucht. De pijn valt van haar gezicht af te lezen. De ge kwetste buikspieren werken niet mee, maar Van der Meet blijkt wel over karakter te beschikken. Ze geeft niet op, loopt uit naar een 3-2-voorsprong, maar overlegt tij dens de pauze van één minuut wel even met fysiotherapeut An ton Engels. Ook daarna houdt het zuchten en steunen aan. Na vrijwel ieder punt, of ze het nu wint of verliest, richt ze haar blik op de tribune, waar haar trainer Gilles van de Gruiter zit. Hij ziet hoe ze gebruik maakt van een minder fase bij Kerkhove en uitloopt naar 5-2. Daarna gaat het echter mis. De twintigjarige Van der Meet ver liest haar eigen servicegame en gaat vervolgens bij een misslag bijna door de grond. Ze zakt door haar knieën, voelt de pijn en gooit er een paar scheldwoorden uit. Op vallend - en knap voor een meid van negentien - is dat Kerkhove er nauwelijks op reageert. Ze gaat stoïcijns door, omdat ze voelt dat er deze avond iets te halen valt. Terwijl Van der Meet lijkt te vech ten tegen de tranen, pakt Kerkho ve game na game. Het wordt 5-5 en daarna komt ze ook op een 6-5-voorsprong. Haar gefrus treerde tegenstandster schopt tege lijkertijd tegen ballen, laat haar racket vallen of grijpt naar haar pijnlijke buik. 'Niet janken', klinkt het ineens twee keer achter elkaar richting Van der Meet, vanuit de mond van een man die zich tot de entou rage van Kerkhove rekent. De Be- velandse kijkt even verbaasd op, probeert zich te herpakken, maar ziet Kerkhove weglopen naar 7-5. De Zierikzeese heeft de eerste set daarmee binnen en loopt in de tweede set uit naar 3-0. Van der Meet lijkt verslagen, maar laat opnieuw haar karakter zien. Ze wandelt van service naar servi ce, om steeds even rust te pakken, maar kan dan vervolgens uit het niets fantastische ballen slaan. Al leen kan Kerkhove dat ook. Ze krij gen om beurten open doekjes van het publiek, dat ziet hoe het van 3-0 ineens weer 3-3 wordt. Terwijl het donker begint te wor den boven Middelburg, lijkt Van der Meet ineens weer het licht te zien. Maar schijn bedriegt. Want nadat ze eerst met een prachtig dropshot heeft gescoord, gaat de volgende poging uit. Kerkhove slaakt één van haar korte, indrin gende gilletjes, komt daarna met 5-3 voor, wordt gebroken (5-4), maar houdt de concentratie vast. Ze ziet hoe Van der Meet probeert om in de partij te blijven, maar daar niet in slaagt. De geblesseerde Bevelandse verliest ook de tweede set en kan haar buikspieren nu even rust geven. Die van Kerkhove worden vandaag wél weer aange spannen, in een poging de halve fi nale te bereiken. door Marco Knippen LONDEN - Twaalf maanden geleden kende niemand haar. Petra Kvito va was het onbeschreven blad dat nog nooit een partij op gras had gewonnen. Inmiddels geldt de Tsjechische als de specialiste die, na haar halve finale van vorig jaar op Wimbledon, morgen de gelou terde Maria Sjarapova van de titel moet zien af te houden. Het zal een lastige opgave worden. Hoewel er tussen de twee Analis tes op de wereldranglijst slechts één concurrente bivakkeert, gaapt er qua ervaring een flinke kloof tussen de nummer acht Kvitova en de als zesde geklasseerde Sjara pova. De 24-jarige routinier Sjara pova, de drievoudig grandslamwin- nares die gisteren afrekende met de Duitse revelatie Sabine Lisicki (6-4, 6-3), kent het klappen van de zweep. De Russin wisselde hoge pieken met diepe dalen af Voor de drie jaar jongere Kvitova daarente gen is het leven op de tour nog al tijd een ontdekkingsreis. Een zoek tocht overigens die al de eerste vruchten heeft afgeworpen. De 2010-editie van Wimbledon be tekende niet alleen haar door braak, maar was ook de start van een onstuimige opmars die voerde van positie 62 naar de top 10. Kvitova toonde daarbij haar veelzij digheid. Niet alleen op gras, maar ook op hardcourt en gravel bleek Indy de Vroome Tennisster Indy de Vroome bereik te gisteren de laatste acht van het juniorentoernooi op Wimbledon. De vijftienjarige Brabantse ver sloeg in de derde ronde de Japanse Risa Ozaki in twee sets: 6-0 6-1 De partij nam nog geen uur in be slag. De volgende tegenstandster van De Vroome is Joelia Poetintseva. De als zevende geplaatste Russi sche was in drie sets te sterk voor de Kroatische Donna Vekic. ze uit de voeten te kunnen. In Bris bane en Parijs zegevierde ze begin dit jaar op hardcourt, waarbij ze in de Franse hoofdstad niemand min der dan Kim Clijsters van een triomftocht afhield. Op het gravel van Madrid sloeg ze ten koste van Victoria Azarenka toe, de Wit-Rus- sische opponente die ze gisteren andermaal versloeg: 6-1, 3-6, 6-2. Aan haar terugkeer op de All Eng land Club ging bovendien een plek in de eindstrijd op gras in Eastbourne vooraf waarbij ze nipt verloor van Marion Bartoli. Hoewel Kvitova niet langer de ano nymus van weleer is, is ze als aan voerster van het legertje van acht Tsjechische speelsters in de top-ioo nog altijd een bleue ver schijning. Het zal deels te maken hebben met de voertaal in het profcircuit, aangezien Kvitova - in tegenstelling tot het gros van haar Oost-Europese collega's die veelal hun opleiding in de Verenigde Sta ten genoten - het Engels nauwe lijks machtig is. Niet zelden leidt dat tot spraakver warring. Krijgt Kvitova wél een fat soenlijke zin Engels uit haar mond, dan is het steevast een uit spraak zonder grote woorden. Op de vraag of ze het beste tennis van haar leven speelt, haspelt ze aarze lend: „Ik denk het wel." En op het verzoek om zichzelf te typeren, valt ze stil en blijft een antwoord zelfs uit. En toch is het de jonge vrouw uit Bilovec die het centre court van een nieuwe Tsjechische handteke ning kan voorzien. Kvitova kan in de voetsporen treden van Martina Navratilova, Hana Mandiklova en lana Novotna, haar illustere landge- notes die er met de Venus Rosewa- ter Dish vandoor gingen. Mocht zij Novotna na dertien jaar als laatste Tsjechische triomfator aflossen, dan zal zij echter vooral in één adem met Navratilova wor den genoemd. Want net als de la ter tot Amerikaanse genaturaliseer de negenvoudig winnares in het enkelspel, is Kvitova linkshandig. En laat het nu net Navratilova, gis teren als toeschouwer aanwezig, zijn die in 1990 als laatste 'lefty' haar stempel drukte. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Kloetinge neemt ko mend voetbalseizoen met twee teams deel aan de districtsbeker. Behalve het eerste elftal speelt ook het tweede mee bij de standaard teams. De reserves hebben dat te danken aan de periodetitel die ze Jaehaalden in de reserve hoofdklas se. In het verleden namen Hoek en Arnemuiden ook al eens met twee teams deel aan de districtsbe ker. Kloetinge 2 is ingedeeld in poule 51 bij Oostburg, Philippine en SVD. De strijd om de districtsbe ker gaat in het weekeinde van 20 en 21 augustus van start. De twee de wedstrijd wordt doordeweeks gespeeld, op dinsdag 23 augustus, waarna de slotduels in het week einde van 27 en 28 augustus wor den gespeeld. De poulewinnaars gaan door naar de tweede ronde. Alleen in de lan delijke poules (poule 5 en 6) gaan ook de nummers twee door naar de knock-outfase van het toer nooi. Cadzand heeft zich ingeschreven bij de standaardteams, hoewel de club in competitieverband bij de reserves gaat spelen. Daarentegen hebben SDO'63, Terhole en Ou- werkerk zich niet ingeschreven voor de districtsbeker. Poule 5: Hoek, Terneuzen, Vlissingen (zon), Zaamslag. Poule 6: Goes, GPC Vlissingen, Kloetinge, WC'68. Poule 9: Aardenburg, Dauwendaele, Heinkens- zand, RIA W. Poule 10: Axel, De Meeu wen, RCS, Serooskerke. Poule 11: AZW, HW'24, Kapelle, SSV'65. Poule 12: Arnemuiden, Domburg, Noad'67, Zeelandia Middelburg. Poule 13: Bevel anders, DFS, FC Bergen, Rillandia. Pou le 14: BW'63, Hoedekenskerke, MZC'11, Yerseke. Poule 15: Dosko, Nieuwdorp, VCK, Victoria'03. Poule 16: Bruse Boys, Internos, Nieuwland, Vosmeer (zat). Poule 17: De Noorman nen, Halsteren (zon), Terneuzense Boys, Tholense Boys. Poule 18: Allian ce (zon), Dinteloord, 's-Heer Arendsker- ke, Krabbendijke. Poule 19: Duiveland, Veere, WHS. Poule 20: BSC, Internos, Oostkapelle, SC Gastel. Poule 47: Bier vliet, Cadzand, Groede, Hansweertse Boys. Poule 48: Graauw, IJzendijke, Spui, Walcheren. Poule 49: Corn Boys, Renesse, Schoondijke, Wemeldinge. Poule 50: Breskens, Hoofdplaat, Kwa- dendamme, Vlissingen (zat). Poule 51: Kloetinge 2, Oostburg, Philippine, SVD. Poule 52: Apollo'69, Clinge, Koewacht, Luctor'88. Poule 53: MZVC, Robur, SKNWK, Zeeland Sport. Poule 54: Hul- sterloo, Lewedorpse Boys, Sluis, WIK'57. Poule 55: Colijnsplaatse Boys, DZC'09, Hontenisse, Sluiskil. Poule 56: Steen, Vogelwaarde, Wolfaartsdijk, ZSC'62. Poule 57: Borssele, Brouwers haven, Patrijzen, Volharding. Poule 58: Jong Ambon, Vivoo, Waarde, WW'67. Poule 59: Grenswachters, Kruiningen, Stavenisse, Welberg. Poule 63: De Fen- dert, Odio, Vosmeer (zon). Poule 64: Hoeven, Rood Wit W, SPS. Poule 66: Lepelstraatse Boys, Noordhoek, Smer- diek, Steenbergen. door Joop van den Oudenhoven MATOSINHOS - Na een sterk optre den in de kwalificatieronde is drie- bander Jean Paul de Bruijn uit Hulst gisteren doorgestoten naar het hoofdtoernooi van de wereld beker in Porto. Het was voor De Bruijn al bijna anderhalf jaar gele den dat hij nog eens een hoofd toernooi van een wereldbekerwed strijd bereikte. In zijn eerste partij versloeg hij de Griek Vagelis Moulos met 2-0 (i5"3> 15-9) en noteerde hij een ge middelde van 1.304. Het beste be waarde hij echter voor de beslis sende partij tegen de gevaarlijke Ja panner Kouji Funaki. De Hulsten aar verloor zijn eerste set met 13-15, maar kwam vervolgens sterk terug in de tweede set: 15-6. Daar mee was het vertrouwen kennelijk herwonnen en stoomde hij met een door naar de overwinning. In de derde set scoorde hij in de twee de beurt een serie van tien caram boles om direct daarna in de derde beurt met vijf uit te maken. De Bruijn haalde 2.529 gemiddeld te gen Funaki die 1.529 noteerde. Bijna anderhalfjaar geleden bereik te De Bruijn voor het laatst het hoofdtoernooi van een wereldbe kerwedstrijd. In februari 2010 werd hij vijftiende in Antalya in Turkije. In Matosinhos een jaar ge leden, Hurghada in december en Trabzon in Turkije in februari dit jaar werd De Bruijn vroegtijdig uit geschakeld. De Bruijn staat inmid dels op plaats 42 op de wereldrang lijst. Als beloning voor zijn presta ties in de kwalificatie krijgt hij van daag niet de eerste de beste als te genstander in de eerste ronde: Torbjörn Blomdahl, de veelvoudig wereldkampioen uit Zweden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57