Ook op internet gratis surfen aan landwmkel 241 zeeland Dubbele dwangsom voor Zwanenburg Proef het landleven! Berry Floor laminaat www.binnenuit.nl Kersenfair met zelfpluk D.V. Zaterdag 2 juli Elenbaas Verwijt van verstrengeling is niet terecht ..parasols in alle maten www.binnenuit.nl best geteste parasols.. www.binnenuit.nl vrijdag 1 juli 2011 WIFI Zeven Walcherse kustplaatsen krijgen hotspots waar toeristen kosteloos mobiel kunnen internetten op straat door Maurits Sep ZOUTELANDE - Even op een terras of in een winkel internetten op je mobieltje is voor velen een tweede natuur geworden. Als dat dan ook nog gratis kan, is het helemaal ge weldig. Vanaf half augustus kan dat in zeven Walcherse kustplaat sen. Gratis internetten op straat dus, van Dishoek tot en met Veere. Het was een slim idee van de onderne mersmanager van de gemeente Veere, Dick van de Velde, en de VW Walcheren/Noord-Beveland. Ze benaderden de ondernemers verenigingen en die voelden er wel voor. De komende dagen moeten zij definitief hun ja-woord geven, inclusief een bijdrage van in totaal 19.900 euro. De gemeente Veere en de provincie Zeeland hebben daarin al het goede voorbeeld gege ven. Zij steken beide 12.250 euro in het project. Met dat geld kan de VW Walche ren Noord-Beveland overal be kendmaken dat aan de Walcherse kust op straat gratis ge-internet kan worden op telefoon en laptop. „Ik heb gezocht waar dat verder langs de Nederlandse kust nog kan, maar ik kon niks vinden", zegt Ruurt van der Wel van de VW Veere kan zich met de gratis wifi in de dorpen dus prima verko pen aan de toeristen, zegt Van der Wel. „Het is heel positief voor de beeldvorming. Voor sommige men sen is het bijna een basisbehoefte geworden." Dat was voor provin cie en gemeente ook reden mee te betalen aan het project: het draagt bij aan een goede dienstverlening en heeft een positieve invloed op het imago van Zeeland. Vanaf half augustus kan het, kondigt Van der Wel aan. De komende weken moe ten de hotspots worden aange bracht. Dat gebeurt op strategische plekken in Dishoek, Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Oostkapel- le, Vrouwenpolder en Veere. In Zoutelande bijvoorbeeld, wordt ge probeerd de kastjes zo te hangen dat mensen in de Langstraat en op en rond het Willibrordusplein - met zelfs een stukje duin - gratis kunnen internetten en e-mailen. Er hoeven geen nieuwe internet verbindingen te worden aange legd. Het idee is gebruik te maken van de verbindingen van een on dernemer die bereid is mee te wer ken. Buitenlandse toeristen kun nen via hun mobieltje de krant in eigen taal op internet lezen en mai len dat ze goed zijn aangekomen. Nederlanders die hun laptop of I-pad meenemen op vakantie naar Walcheren, hoeven niet meer te betalen. Behalve dan voor koffie of het biertje op het terras. Op de terrassen in de Langstraat van Zoutelande kan iedereen straks gratis surfen en mailen. In het dorp komen DEN HAAG - Janneke van Damme van Landgoed Zwanenburg deed gistermiddag een emotioneel be roep op de Raad van State om een dwangsom van twee keer 20.000 euro uit te wissen. De gemeente Schouwen-Duive- land legde het Landgoed een dwangsom van 20.000 euro op om dat Van Damme een deel van het terrein aan de Zwanenburgseweg in Ouwerkerk de 'illegale' autohan del van een asielzoeker Rubik be schikbaar stelde. „Rubik en zijn vrouw zijn asielzoekers met een verblijfsvergunning die geen uitke ring willen maar werken voor hun geld. Wij vingen ze op nadat ze uit het AZC Haamstede waren gezet. Rubik werkte eerst als vrachtwa genchauffeur maar handelt nu in auto's. Maar de gemeente legde zo wel ons als Rubik een dwangsom van 20.000 euro omdat de auto handel niet in het bestemmings plan past," zei Van Damme bij de Raad van State. Rubik en zijn vrouw hebben hun autohandel in tussen verplaatst naar Bruinisse, waar het bedrijf wel in het bestem mingsplan past. Toch hangt de dwangsom van 20.000 euro als een molensteen om Rubiks nek omdat hij ook een fikse huur voor het bedrijfspand in Bruinisse moet betalen. Van Damme vindt dat de gemeente Schouwen-Duivc- land wat meer compassie moet to nen en niet goedwillende mensen met dwangsommen om de oren moet slaan. De gemeentewoord voerder van Schouwen-Duiveland benadrukte dat de gemeente juist erg veel geduld met Van Damme en Rubik heeft gehad. „We heb ben heel veel overleg gehad en Van Damme en Rubik herhaalde lijk gewaarschuwd dat ze een dwangsom moesten betalen als ze niet op tijd de autohandel aan op Landgoed Zwanenberg zouden sta ken. Het is echt niet zo dat de ge meente van het ene op het andere moment met een dwangsom kwam", zei de gemeentewoord voerder. De staatsraad beslist bin nen twee weken of Rubik en Van Damme de dwangsommen direct moeten betalen of dat ze kunnen wachten totdat de Raad van State later dit jaar een definitieve bo demuitspraak doet. Op zaterdag 2 juli organiseren wij een kersenfair met boorde vol leuke activiteiten. Kom naar de boomgaard om zelf de heerlijkste zeeuwsekersen te plukken voor maar 4,99 per kilo. Het belooft een gezellige en leuke dag te worden voor zowel jong als oudt u bent van harte welkom van moo tot 16.00! Programma Rondleidingen (start 10.30,13.00 en 15,00) - Proeverlj en gezellig winkelen In onze Uirelwinkel - Kersenpit-spuw wedstrijd Koffie met koek - Huifkarrijden (13.00 tot 15.30) - Demonstratie taarten maken - Boerderij ijs - Imkerij - Springkussen en diverse spelen - Diverse kramen (antiek, kleding etc) Openingstijden Mat/mvrlj 09.00-18.00 Zaterdag 09.00-17.00 Zondag gesloten Elenbaas Langéweg 34 4341 RE Amemulden (0118) 60 33 37 zeeuwsekers®kpnplanet.nl www.landwlnkeleienbaa5.nl BRESKENS - Cees Slager, directeur van recreatiebedrijf Molecaten, is geen lid van de Raad van Commis sarissen van onderzoeksbureau Ar- cadis, zoals actiegroep Waterdu- nen Nee! en de Partij voor Zee land eerder deze week meldden. Die groeperingen waren boos dat de provincie Arcadis in dienst had genomen voor een onderzoek naar de natuurwaarden in toekom stig natuur- en recreatiepark Wa- terdunen bij Breskens. Molecaten heeft veel belang bij de totstandko ming van Waterdunen. Partij voor Zeeland en Waterdunen Nee! spra ken daarom van belangenverstren geling! Het misverstand is wel ver klaarbaar. Slager blijkt lid van de Raad van Commissarissen van de Onderlinge Bossen Verzekering. Die was tot voor kort onderdeel van Arcadis, maar werd vorig jaar verkocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54