221 zeeland T 'Het geeft meerwaarde als je H Negatief zwemadvies Den Osse Scharendijke in het geweer tegen strategische visie van gemeente xM Reddingspost DORPSFESTIJN De tweede editie van het driedaagse evenement Nieuwerkerk Bruist! is gistermiddag geopend met een sport- en spelmiddag voor beide plaatselijke basisscholen. Wat te doen tijdens Nieuwerkerk Bruist! Kia Venga Brooklyn Nu: 5.995,- vrijdag 1 juli 2011 door Esme Soesman DEN OSSE - De provincie Zeeland heeft gistermiddag een negatief zwemadvies uitgegeven voor het strandje van Den Osse aan het Gre- velingenmeer. Uit metingen blijkt dat de norm voor E-coli (Escherichia coli) en IE (Intestinale Enterococcen) wordt overschreden. Deze bacteriën kun nen na het zwemmen gezond heidsklachten veroorzaken, zoals maag- en darmklachten, koorts, hoofdpijn en oorontsteking. De oorzaak van de overschrijding is onbekend. Omdat er slechts op één plek spra ke is van overschrijding van de norm wordt vooralsnog uitgegaan van een 'toevallige' oorzaak, zoals een mens of vogel die net voor de meting in het water heeft gepoept of een boot die in de directe omge ving zijn toilet heeft geloosd. „Naar de oorzaak ervan kun je al leen maar gissen. Maar als er écht iets mis zou zijn met het water in de Grevelingen dan zouden er waarschijnlijk meer overschrijdin gen zijn gemeten", plaatst Durk-Jan Lagendijk van de provin cie Zeeland de uitslag in perspec tief. Bij overschrijdingen wordt stan daard herbemonsterd en dat is ook nu direct gebeurd. De uitslag van deze nieuwe test wordt maan dag 4 juli verwacht. „Ik verwacht niets meer aan te treffen." Desal niettemin blijft het negatief zwem advies tot die tijd van kracht. De provincie raadt mensen met ge zondheidsklachten na het zwem men op dit stekje aan contact op te nemen met de GGD. Rijkswater staat en het waterschap meten in de periode van april tot en met september eens in de twee weken de waterkwaliteit op 53 verschillen de locaties in Zeeland. Zie de zwemwaterkaart van de pro vincie www.zeeland.nl/zwemwater. OUDDORP - Aan het Flaauwe Werk bij Ouddorp wordt woensdag 6 juli een nieuwe strandreddings- post in gebruik genomen. De post heeft verschillende ruim tes waardoor strandbezoekers de juiste zorg kunnen krijgen. Er is ook een openbaar toilet aanwe zig. www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1Kwart havisten op Pontes gezakt 2. Bedrijven en windpark niet strijdig 3. Verbod aanleg natuur Duinzoom www.pzc.nl/schouwen-duiveland Heeft u een goede tip? Mail 'm naar schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman et 777-jarig bestaan van Nieuwerkerk was vorig jaar reden een driedaags dorps festijn op poten te zetten. Die aanleiding was er dit jaar niet, maar het feest van vorig jaar smaakte duidelijk naar meer. Gistermiddag is de tweede editie van Nieuwerkerk Bruist! van start gegaan. Tot en met zaterdagavond slaan ondernemers, kerk, sportver eniging, scholen, zwembad en agrariërs de handen ineen. „We hebben zoveel complimenten gekregen vorig jaar", blikt voorzit ter Arnold Schiettekatte van de or ganiserende stichting op de eerste editie terug. „We hadden van tevo ren al de hoop dat het iets terugke- rends zou worden. En vorig jaar knalde het meteen. Was het met een goed." Gelegen nabij onder meer Bruinis- se met z'n Visserijdagen, Ooster- land met de Kraojedurpsedag en Dreischor met z'n Vlasdag kon Nieuwerkerk haast niet achter blij ven. „We wilden in dat rijtje mee, omdat het leuk is zoiets ook eens op je eigen dorp mee te maken. Het geeft meerwaarde als je zelf een keer gastheer of gastvrouw bent. Je merkt trouwens ook me teen dat er met zoiets een bepaald dorpsgevoel ontstaat." Aansprekend voorbeeld is de sa menwerking van de scholen. Vorig jaar voor het eerst hielden de School met de Bijbel en de open bare basisschool Duiveland een ge zamenlijke sport- en spelmiddag op het terrein van sportclub SKNWK. Gisteren kwamen de cir ca 350 leerlingen van beide scho len opnieuw voor voetbalwedstrij den en sportieve spelletjes bijeen. Door gezamenlijk af te tellen werd Nieuwerkerk Bruist! 2011 geopend. Later volgde nog een ballonnen wedstrijd en 's avonds een wed- VRIJDAG 1 JULI: Vanaf 18.00 uur: Grote avond- markt met 89 kramen. Over de avond verspreid treedt Ons Boere- goed op. En er is een terras. Loca tie: Kerkring. Vanaf 18.00 uur: Expositie agrari sche foto's van vroeger in Punt-3. ZATERDAG 2 JULI: 9.00 -11.30 uur: Pannenkoe- ken-zwemfestijn voor kinderen in Dol-Fijn. Vandaag kunnen kinderen zich nog inschrijven. Deelname is gratis, maar er is maar beperkt plaats. 9.00-15.00 uur: Rommelmarkt van PKN. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van de Johan- neskerk. Vanaf 10.30 uur: Foto-expositie in Punt-3. Daarnaast is de Kerkring aangekleed met feestelijkheden zo als een springkussen en kraampjes met versnaperingen. Aan de ring zijn tevens diverse oude trekkers en landbouwvoertuigen te bewon deren. 10.30-14.00 uur: Open dag bij di verse agrarische bedrijven: pjuim- veebedrijf De Keulse Pitten, fruit teelt- en sorteerbedrijf Capelle, melkveebedrijf Van der Wel en Theetuin de Stokroos. Landbouw- vereniging'Eendracht bindt'zorgt voor vervoer vanaf de Kerkring en Steenzwaenshof (10.45 uur). Be langstellenden kunnen echter ook op eigen gelegenheid bij de bedrij ven langs. 13.00 uur: Optreden muziekvereni ging Oefening Sr Uitspanning op de Kerkring. 13.30 -17.00 uur: Helikoptervluch- ten vanaf SKNWK-veld. Schminken voor de kleintjes op de Kerkring. En allerlei andere activiteiten zoals hobbelfietsen en een kruiwagenra ce. Vanaf 19.00 uur: Kinderdisco in Ons Dorpshuis. Vanaf 21.00 uur: Feest met drive-inshow van Energy Beatz in - Ons Dorpshuis. strijd gekostumeerd voetbal voor alle leeftijden. Niet alles is identiek aan vorig jaar. Stond het evenement toen vooral in het teken van het 777-jarig be staan, dit jaar is de landbouw als thema gekozen. Niet dwingend, maar meer als extraatje - licht Schiettekatte de insteek toe. Zo zet ten vier agrarische bedrijven in de buurt hun deuren open en zorgt landbouwvereniging 'Eendracht bindt' voor gratis vervoer. Er zijn oude trekkers te zien én dorpsge noot Jan van Driel heeft zijn fo to-expositie in Punt-3 op het land- bouwverleden afgestemd. De 51-jarige Nieuwerkerker, die al vanaf zijn 16e oude ansichten en foto's van zijn omgeving spaart, stelt een 'slordige 300, 400' spe ciaal voor de gelegenheid verzamel de foto's ten toon. Met prachtige beelden van onder meer meestoof De Kapel, het bezoek Van (toen nog prinses) Beatrix aan de familie Doeleman en werkzaamheden aan het landbouwhaventje Nieu we Veer. De PKN-kerk doet dit jaar voor het eerst (met een rom melmarkt) mee. De om het jaar ge houden actiedag bedoeld om het onderhoud aan de Johanneskerk te financieren, is dit jaar opgeno men in de programmering van het dorpsfeest. Schiettekatte: „Vanuit de gedachte dat één plus één meer is dan twee. We zoeken bij Nieu werkerk Bruist! synergie." Jan van Driel richt de expositie in, die vanavond om 18.00 uur opent. Gekostumeerd voetballen, gisteravond bij SKNWK ?&£mS8&%3<&X3S. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De dorpsraad van Scharendijke heeft scherpe kritiek op de strategische visie 'tij van de toekomst' van de gemeente Schou- wen-Duiveland. Daarin wordt Zie- rikzee als hoofdkern opgevoerd en krijgt een aantal kleinere kernen de status van satellietkern. Scharen dijke zit daar niet bij en dat steekt de dorpsraad. De gemeente wil in Zierikzee en genoemde satellietkernen dorps huizen en scholen concentreren. „In 'de rest' waartoe ook Scharen dijke behoort worden die niet meer ondersteund en feitelijk afge bouwd. Het lijkt een soort sterf huisconstructie", schrijft dorps- raadvoorzitter Herman Bomer in de Dorpskrant Scharendijke. Bomer is bang dat mocht de strate gische visie onverkort worden aan genomen de dagen van dorpshuis en school in het dorp geteld zijn. Onverteerbaar voor Bomer. „En dat voor een dorp dat heel veel, ja misschien wel de meeste potentie heeft op het eiland, zeker in het ka der van de beoogde waterecono mie! Kortom: een onbegrijpelijke en ongemotiveerde keuze waarte gen wij ons dan ook verzetten, wij willen niet bij 'de rest' horen", ver volgt Bomer zijn betoog. „Duide lijk is dat een dergelijke keuze niet alleen consequenties heeft voor de leefbaarheid. Ook voor woning bouw en het aantrekken van nieu we inwoners en bedrijfsvestigin gen komt die aan de orde. Bomer roept in de dorpskrant zijn dorpsgenoten op in actie te ko men tegen de strategische toe komstvisie van de gemeente. „Het is vijf voor twaalf, maar het is nog niet te laat", aldus Bomer. De dorpsraad heeft met het doel 'het tij te keren' een extra openba re vergadering uitgeschreven. Deze wordt dinsdag 5 juli gehouden in dorpshuis De Putmeet. Aanvang He1 overige beding betnnfd u pos in 2013. zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes Of 13-SS1812 kia-goes.nl Autohuis Terneuzen 0115-622722 f kia-iernsuz&n.nl Kia Melse Vlissingen 0118-4152201 kia-vfissHTgen.n! <J05> :AAR GARANTIE OP ALLE MODELLED DOE ONS DAT HAAR EENS NA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52