Zeeland PZC Windmolenpark mogelijk afgeslankt Boeken te kust en te keur Protest tegen herindeling tijdens Vlaggetjesdag Recept SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 AMENDEMENT Bestemmingsplan wordt aangepast, maar moet opnieuw naar raad Brug ook dicht voor ambulances almanak Sport- en spelmiddag voor de School met den Bijbel Vrijdag 1 julT 2011 21 Aan Wacherse kust kan gratis op internet worden gesurft Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Als het omstreden windmolenpark aan de Gouwe- veersezeedijk bij De Val er komt, verrijzen er geen vier maar drie windturbines. Dat heeft de over grote meerderheid van de Schou- wen-Duivelandse gemeenteraad gisteravond besloten. Over het plan voor de aanleg van het windpark is de laatste maan BRUINISSE - Druk en gezellig was het en er wisselden ook flink wat boeken van eigenaar gisteren tij dens de eerste boekenmarkt op het schoolplein van CBS Op Dreef in-Bruinisse. Het- plein lag hart stikke vol boeken", meldt schooldi recteur )osé de long. Zij schat het aantal boeken dat ter verkoop werd aangeboden op een slordige 10.000. De kinderen moch ten boeken die ze niet meer lezen aan de man proberen te brengen en de school zelf verkocht boeken die zij niet meer gebruikt. De op brengst daarvan wordt besteed aan de aanschaf van nieuwe boe ken voor de schoolbibliotheek van Op Dreef. „Maar ik heb eerlijk ge zegd nog geen flauw idee wat de boekenverkoop ons heeft opgele verd. Ik weet wel dat dit zeker voor herhaling vatbaar is", aldus een enthousiaste De Jong. Alle 160 leerlingen van de Bruse basisschool waren gisteren in touw. De kleinsten werden bijge staan door vader, moeder, opa of oma. foto Ronald den Dekker den heel wat te doen geweest. In totaal 400 bezwaarschriften wer den er tegen ingediend, maar dat was voor het college geen aanlei ding een streep door de plannen te halen. De zaak werd op scherp gezet door schoenhandel O'moda die dreigde met afzien van ge plande vestiging op het nabijgele gen Business Park als het wind- park zou worden gerealiseerd. In een poging om de angel uit de dis cussie te halen kwamen CDA en Christenunie met een gezamen lijk amendement. Strekking daar van is dat de steen des aanstoots - de vlakbij de Weg naar De Val ge plande windturbine - uit het plan geschrapt wordt. Een amende ment dat steun kreeg van een meerderheid. Waarbij aangete kend dient te worden dat de PvdA dat 'tandenknarsend' doet en Alert! het ziet als een middel om 'de kool 'en de geit te sparen'. Als alternatieve locatie voor een wind molenpark werd door meerdere raadsfracties de Krammersluizen genoemd. Ook viel diverse keren de opmerking dat kleine windmo lenparken feitelijk achterhaald zijn en dat het veel beter is windmo lens in grotere parken bij elkaar te zetten. Uiteindelijk stemden al leen D66 en SGP'ers C. van den Berge en F. van der Pauw tegen het amendement. Voorlopig eind resultaat; het bestemmingsplan Windpark Zierikzee wordt aange past. In een volgende raadsvergade ring moet de gemeenteraad een oordeel vellen over dat aangepaste plan. De strijd om het windpark is voor wat betreft de tegenstanders van het windpark - en dat zijn er nogal wat - nog lang niet gestre den. Tegenstander Ria Geluk: „We zijn blij dat er er in ieder geval geen vier windmolens komen, maar wij blijven ervoor vechten om het plan helemaal van tafel te krijgen." ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 4 op dins dag 5 juli afgesloten voor al het wegverkeer. Ook hulpverlenings diensten kunnen de brug niet over. De weg wordt versperd door twee diepladers en een telescoop kraan. Zij zijn nodig om de nieu we onderhoudssteiger terug te plaatsen onder de bascule. Begin juni is die steiger weggehaald. Ook toen is de Zeelandbrug een nacht afgesloten geweest. De stremming duurt van middernacht tot onge veer 6 uur 's ochtends. Verkeer wordt omgeleid via de kering. Tip? redactie@pzc.nl door Esme Soesman Op zoek naar een opblaasboot? Bezoek zaterdag 2 juli de Bombard instapdag! Gedurende de gehete dag kunt u proefvaren mei diverse opblaasboten in combinatie met buitenboordmotoren van Yamaha. Meer Informatie: Zwemer Watersport info@zwen«f.n! Haverweg 4 0113371547 4493MT Kamperland STELLENDAM - Goedereede grijpt de zaterdag 2 juli in Stellendam te houden Vlaggetjesdag aan om grootscheeps te protesteren tegen de voorgenomen gemeentelijke herindeling op Goeree-Overflak- kee. Bestuurlijk noch burgerlijk is sprake van draagvlak, stelt de stich ting Herindeling NEE. Tijdens het gezamenlijk door de visserijsector en United Fish Auc tions opgezette evenement wor den diverse protestacties gevoerd en kunnen mensen hun handteke ning zetten. De schepen die mee doen aan de vlootschouw op het Haringvliet voeren de vlag Herin deling Nee. Ook wordt een vlieg tuigje ingezet om deze boodschap te verkondigen. Het protest tegen de herindeling laait op Goede reede steeds feller op, laat voorzit ter Hans Klijn van de stichting we ten. Mensen plaatsen protestbor den in hun tuin en er hangt een spandoek aan de toren van Goede reede. In een brief aan minister Donner heeft de stichting Herinde ling NEE haar teleurstelling uitge sproken over zijn besluit de vier ge meenten op Goeree-Overflakkee samen te voegen. Draagvlak, in houdelijke noodzaak en urgentie daartoe ontbreken, stelt Klijn. Haar ontgaat niet veel, die Zierikzee- se kleuter. Als oma pannenkoeken bakt staat ze er met de neus boven op, zich bij voorbaat al verheugend op lekker smikkelen en smullen maar tegelijkertijd ook zéér oplettend. Ge vraagd naar hoe oma dat toch steeds weer doet lepelt ze zonder aarzelen de te volgen receptuur en werkwijze op. Meel moet erin, én melk én eitjes weet ze. „Roeren doe je met zon ding niet als bij ons die je in het stop contact moet doen maar gewoon met zo'n zilveren ding." Het bakpro- ces heeft evenmin geheimen. Alleen het omdraaien van de pannenkoek is voor haar in nevelen gehuld. „Dat weet ik niet, want dan ben ik er niet bij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51