301 sport Cujé zette sintelbaan meteen iïelw®: ATB Zomercup in Vlissingen uitgesteld Schweertman naar WK in Duitsland Biljarters doneren achtduizend euro Van der Graaff tussen extremen in Helsinki ATLETIEK Middelburg en Vlissingen nemen afscheid van oude sintelbanen agenda Hem record vrijdag 1 juli 2011 Middelburg krijgt sportlef] Twee voetbal- eo twee korfb. en een speel1 MhlefieW>J Op ii'. foti.- toi'iia op rit SOOO i-ïtf! -iwdjrtnjrf. riit- ïaferdoy (u ftfWdsIbur;/ gekénd'a M; r'i.aait>.! hn!\-i. rtiiiilt Mn ^.ti rir Seterlatidse rtïortiho't- uit ethanr Irefc- >,vu. Voomy ri> &i iijdelburffèc atleet, tlnn ebt-rii lor.p Vr'iioy, Fo-x Vritl- 1 huiArr.. KoMn. WM Kooitrs c* Au- run .innkctx (foto P.z.v.i Telefonisch contact met de sportre dactie? Bel 0118-434041 VLISSINGEN De vierde wedstrijd in het kader van de strijd om de Zeeuwse ATB Zomercup die voor maandag 4 juli gepland stond, is uitgesteld. Bert van Gils van de Wielerstichting Vlissingen kreeg de organisatie van de race in het Vlissingse Nolle- bos niet tijdig rond. De Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme heeft in overleg met Van Gils beslo ten om deze wedstrijd nu vast te stellen op maandag 29 augustus. De finale staat gepland voor zater dag 24 september in de Boswachte- rij van Westerschouwen MIDDELBURG Piedro Schweertman is door de coaches van het Nederlands team geselecteerd voor het WK squash voor landenteams, dat tussen 21 en 27 augustus in het Duitse Pader- born* wordt gespeeld. Naast de uit Koudekerke afkomstige Schweert man werden zoals verwacht ook Laurens Jan Anjema en Dylan Ben nett geselecteerd. Voor de vierde beschikbare plek in de WK-selectie wordt volgende week een play-ofF gespeeld. Alleen de winnaar van de poule van vier mag mee naar de wereldtitelstrijd. KRABBENDIJKE Biljartvereniging Onda uit Krab- bendijke organiseerde voor de ze ventiende -keer haar biljarttoer- nooi, waarvan de opbrengst naar het Ronald McDonaldhuis in Rot terdam gaat. Liefst honderd libre- teams en twaalf driebandenteams deden mee. Zij brachten 8000 euro bijeen. Het totaalbedrag in de afge lopen zeventien jaar komt daar mee op 88.000 euro. Vanavond wordt de donatie tijdens een feeste lijke prijsuitreiking aan de directie van het huis overhandigd. HELSINKI Marjet van der Graaff leverde giste ren een wisselvallige eerste ronde af bij de Finnair Masters in Helsin ki. De Thoolse golfster produceer de weliswaar vijf birdies, maar stel de daar ook vier bogeys en op de laatste hole zelfs een double bogey tegenover. Door die laatste hole zakte Van der Graaff van de gedeel de veertiende naar de gedeelde 32e plaats. Neerlandse beste golfster Christel Boeljon staat vierde, met drie slagen onder par. RUDESTATS De Zeeuwse reserveteams op zater dag doen het beter dan die op zon dag. Zie www.pzc.nl/rudestats STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl ATLETIEK VRIJDAG Trimloop. Aanvang: 19.30 uur, met 3 ki lometer, 5 kilometer en 8 kilometer. Loca tie: Zeevaartschool, Boulevard Bankert te Vlissingen. ZATERDAG VZA/pupillencompetitie. 10.30 uur: pu pillen; 13.50 uur: junioren en senioren. Zeeuws kampioenschap 5000 meter, 300 meter horden/400 meter horden, speer werpen. Locatie: atletiekbaan Baskens- burg te Vlissingen. MOTORCROSS ZATERDAG Bekerwedstrijd ten gunste van onder zoek naar ziekte van Duchenne. Loca tie: Scheldecircuit, Rilland-Bath. Organisa tie: MC Rilland. Inschrijven: vanaf 9.00 uur. Aanvang trainingen: 11.30 uur; wed strijden 12.30 uur. ZONDAG Meeruren-cross. Locatie: Sloehavencir- cuit, Vlissingen-Oost. Organisatie: MSV De Uitlaat, Vlissingen. Inschrijven: vanaf 9.00 uur. Aanvang: twee-uurscross 12.00 uur; drie-uurscross 14.15 uur. PAARDENSPORT VRIJDAG Outdoor Zeeland. 11.00 uur: paarden M twee fasen, met aansluiten Z en ZZ. 14.00 uur: paarden L progressief, met aansluiten BB klassiek en B progressief. 19.00 uur: Zomer Jackpot Jumping paar den L en M klassiek met barrage. Locatie: Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw en Sint Joosland. ZATERDAG Outdoor Zeeland. 10.00 uur: nat. 1.30m en 1.35m twee fasen. 14.00 uur: nat. 1.40m twee fasen. 14.30 uur: M klassiek direct op tijd. 15.30 uur: nat. 1.30m klas siek met barrage, met aansluitend 1.35m en Grote Prijs Outdoor Zeeland 1.40m klassiek met barrage. Locatie: Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. ZONDAG Outdoor Zeeland. 9.30 uur: pony's B klassiek, met aansluitend-L, M, Z en ZZ. 14.00 uur: finale KNHS Hartog Luzerne competitie pony's nationaal. Locatie: Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. TENNIS VRIJDAG Thermphos internationaal Challenger- toernooi (vrouwen) en Future-toernooi (mannen). Locatie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aanvang: 11.00 uur. Thermphos Maeneblusscherstoernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 12.00 uur. Veteranentoernooi De Ruucstoppelen. Locatie: tennisvereniging Ruucstoppelen te Sint Philipsland. Aanvang: 18.00 uur. Stoepeschietertjesjeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Zierikzee. Aanvang: 15.45 uur. ZATERDAG Districtscompetitie. Mannen, hoofdklas se: Westerschouwen-MLTC, Game'78- Souburg, Gravelsteps-Tiola, Yerseke-De Schelde. Thermphos internationaal Challenger- toernooi (vrouwen) en Future-toernooi (mannen). Halve finales. Locatie: tennis vereniging MLTC te Middelburg. Aan vang: 9.00 uur. Thermphos Maeneblusscherstoernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 9.00 uur. Veteranentoernooi De Ruucstoppelen. Locatie: tennisvereniging Ruucstoppelen te Sint Philipsland. Aanvang: 9.00 uur. Stoepeschietertjesjeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Zierikzee. Aanvang: 9.30 uur. ZONDAG Thermphos internationaal Challenger- De atletiekbanen in Vlissingen en Middelburg gaan binnenkort dicht. Zaterdag vinden de laatste wedstrijden plaats in Vlissingen. Er komt één splinternieuwe baan voor terug in het Sportpark Vrijburg, dat precies tussen de twee steden in ligt. De aanleg van de accom modatie ging niet zonder slag of stoot. Sinds 2002 kijkt atletiekver eniging Dynamica reikhalzend uit naar het nieuwe sportcomplex. Negen jaar later is het dan eindelijk zover. Het lange wachten roept herinneringen op aan de aanleg van de eerste atletiekbanen op Wal cheren. Ook dat kostte bloed, zweet en tranen. door Maurice Steketee Honderden supporters schreeuwen Hein Cujé op 28 juni 1958 naar de finish. Het is de eerste officiële atletiekwedstrijd die op de nieuwe sintelbaan van Middel burg wordt gehouden. Cujé ligt op kop en is op weg naar een Neder lands record op de 5000 meter. De spanning bij de officials loopt flink op. Het zou toch niet... Uiteinde lijk komt de Middelburger na een indrukwekkende eindsprint na veertien minuten, dertien secon den en acht tienden over de eind streep. Het is net genoeg voor een Nederlands record. De atleet van E.M.M. duikt 0,2 seconden onder de bijna twaalf jaar oude toptijd van Wim Slijkhuis. De naam van de Middelburgse atletiekbaan is daarmee meteen gevestigd. Het record van Cujé is de kroon op het werk van atletiekvereniging E.M.M. Jarenlang lobbyde de Mid delburgse dub voor een sintelbaan in de provincie. In de Vlissingse Courant van 20 december 1937 komt de aanleg van sintelbanen in Zeeland voor het eerst ter sprake. Maar concrete plannen zijn er niet. In 1943 pleit de Afdeling Zee land van de Nederlandse Atletiek Unie voor zes sintelbanen, maar ook daar komt weinig reactie op, mede door de Tweede Wereldoor log. In 1949 probeert erevoorzitter Van de Plasse van E.M.M. de baan weer op de politieke agenda te krijgen, maar tevergeefs. Daarna wordt het wederom lang stil. Tot 1952. Burgemeester Bolkestein zegt in de PZC dat er plannen zijn voor een groot sportveldencom plex met onder meer een sintel baan en een zwembad aan de Na dorst. Een paar maanden later wor den de plannen definitief bekend. Er zullen twee voetbalvelden, twee korfbalvelden, een hockey veld én de langverwachte sintel baan worden aangelegd. Het ter rein komt te liggen op de weilan den achter de Meidoornweg in de richting van de Veerseweg. In okto ber van dat jaar kan dan eindelijk de eerste spade de grond in. Burge meester en wethouders laten we ten dat het complex in 1954 gereed moet zijn. Onder de sintelbaan wordt ook een sproeileiding ge legd, zodat de baan in de winter als ijsbaan kan dienen. Door de Watersnoodramp van '53 wordt het werk wederom ver traagd. Het hele complex zal een jaar later dan gepland gereed zijn. In de winter van 1957 zit het werk er in Middelburg dan nog steeds niet op. Er wordt bovendien geste ggeld over wie de kleedkamers moet gaan betalen. De burgemees ter vindt dat de clubs moeten bij dragen, maar die voelen daar wei nig voor waardoor er waarschijn lijk geen kleedlokalen komen. E.M.M. heeft ondertussen grootse plannen voor de opening van het nieuwe complex. Een interland tussen Nederland en België moet de hoofdmoot van het programma worden. De wedstrijd gaat enkele duizenden guldens kosten, in die tijd een hoop geld. Nog geen twee maanden later wordt bekend dat de interland niet kan doorgaan. De baan is niet op tijd klaar, de zo veelste tegenslag voor de Middel burgers. Maar op zaterdag 14 september 1957 is het dan eindelijk zover. De langgekoesterde droom van atle- tiekclub E.M.M. gaat eindelijk in vervulling. De adspirant-leden van de club hebben de eer om de sin telbaan officieel in gebruik te ne men. Het regent en waait hard die dag maar dat mag de pret niet drukken. De 11-jarige Tonny Carol wint zes maal goud tijdens de on derlinge clubkampioenschappen. Een jaar later, het is dan juni 1958, wordt de eerste officiële wedstrijd op de Middelburgse sintelbaan ge lopen. En wat voor een. Hein Cujé verbetert in deze thuiswedstrijd het bijna 12 jaar oude Nederlandse record van Wim Slijkhuis op de 5000 meter. In september reali-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48