241 zeeland In het slotbedrijf vallen de lijken uit landwmkei Berry Floor I best geteste laminaat I parasols.. ..parasols in alle maten THEATERS Frans Lievens moet van schouwburgen weer gezonde ondernemingen maken Lintje voor Paul Jooss www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl Nieuwe Marktverordening Goes Proef het landleven! Kersenfair met zelfpluk D.V. Zaterdag 2 juli Elenbaas www.binnenuit.nl Politie zoekt getuigen van beroving Goes vrijdag 1 juli 2011 Het laatste bedrijf van de overna me van de theaters in Middel burg en Goes door Terneuze- naar Frans Lievens nadert zijn voltooiing. Als het goed is wor den vandaag de laatste handte keningen gezet en zijn de Stads schouwburg, de Mythe en het Scheldetheater straks in één hand. Voor de gemeenten rest nog een ongevraagde toegift: voor tonnen openstaande reke ningen van de oude Theater Ex ploitatie Zeeland. door Theo Ciele MIDDELBURG - Geheel volgens de wetten van het theater werd de spanning opgebouwd. Vandaag gaan de handtekeningen onder de overeenkomst waarmee de exploi tatie van de Middelburgse Stads schouwburg en Theater De Mythe in Goes overgaan naar de Temeu- zense ondernemer Frans Lievens. Toen in januari de besprekingen se rieuze vormen aan begonnen te ne men, werd 1 juli als deadline ge noemd. Dat is gelukt, zij het met de hakken over de sloot, zoals de Middelburgse wethouder Albert de Vries het zei. Lievens is directeur van Theater BV dat het Scheldetheater in Ter- neuzen exploiteert. Tot grote tevre denheid van de gemeente Terneu- zen, die als subsidiegever belang heeft bij zowel een goede program mering als een deugdelijke bedrijfs voering. In Middelburg en Goes is de exploi tatie in handen van de stichting Theater Exploitatie Zeeland, (TEZ) opgericht door de Stichting Stads schouwburg Middelburg (SSM) en Stichting Podium 't Beest Theater Mythe Goes, kortweg SBMG. Het personeel is grotendeels in dienst van TEZ. De activiteiten van drie stichtingen gaan over naar twee nieuwe BV's van Lievens: Schouw burg Middelburg BV en de Mythe BV, veertien dagen geleden voor dit doel opgericht door de moeder maatschappij van Lievens activitei ten Het Mauritshof BV in IJzendij- ke. Hieronder vallen ook Reynaert- land BV in Hulst en sportcomplex De Eenhoorn BV. Lievens kwam eind vorig jaar in beeld. De ge meenten zagen de tekorten op de exploitatie van de theaters met le de ogen aan en keken met enige ja loezie naar d'overkant. Vorig jaar werd een andere Zeeuws-Vlaming, Alwien Bogaart, als directeur aangesteld, eerst naast en later boven directeur Peter de Neef, om financieel orde op zaken te stellen bij TEZ. Met de over dracht aan Lievens in zicht vielen GOES - De Goese weekmarkt moet voortaan indikken bij evenemen ten of calamiteiten. Dat wil het col lege van burgemeester en wethou ders laten vastleggen in de nieuwe Applaus na een voorstelling vorig jaar in de Middelburgse Stadsschouwburg. lijken uit de kast. Bogaart liet deze maand aan de gemeenten weten dat het tekort over het afgelopen seizoen aanzienlijk is. Groter dan in eerste instantie werd gedacht. Om de oude stichtingen TEZ, SSM en SBMG op te heffen zullen eerst de schulden betaald moeten wor den. En hoewel met Lievens is afge sproken dat hij de theaterexploita tie met alle lusten en lasten over neemt, is het volgens de Middel burgse wethouder De Vries onont koombaar dat de twee subsidiege GOES - Oud-directeur Paul Jooss (65) van De Kring in Goes, een school voor slechthorende kinderen, kinderen met spraakproblemen en kinderen met autisme, is gisteren benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde op De Kring, waar Jooss nog werkzaam was als vrijwilliger lo gopedie. Gisteren nam hij afscheid. De versierselen behorende bij de ko ninklijke onderscheiding werden hem opgespeld door burgemeester René Verhulst. foto Willem Mieras marktverordening, die volgende week wordt vastgesteld door de raad. Het voornemen zal nog wor den besproken met de marktcom- missie. Op zaterdag 2 juli organiseren wij een kersenfair met boorde vol leuke activiteiten. Kom naar de boomgaard om zelfde heerlijkste zeeuwsekersen te plukken voor maar 4,99 per kilo. Het belooft een gezellige en leuke dag te worden voor zowel jong als oud, u bent van harte welkom'van 10.00 tot 16.00! Programma - Rondleidingen (start 10.30,13.00 en 15.00) - Proeverij en gezellig winkelen in onze Landwinkel - Kersenpit-spuw wedstrijd - Koffie met koek - Huifkarrijden (13.00 tot 15.30) - Demonstratie taarten maken - Boerderij ijs - Imkerij - Springkussen en diverse spelen - Diverse kramen (antiek, kleding etc) Openingstijden Ma t/m vrij 09.00 -18.00 Zaterdag 09.00- 17.00 Zondag gesloten Elenbaas Langeweg 34 4341 RE Arnemuiden (0118) 60 33 37 zeeuwsekers@kpnplanet.nl www.landwinkelelenbaas.nl foto Lex de Meester vers - de gemeente Middelburg en Goes - deels opdraaien voor die schuldenlast De Vries kan nog geen exacte bedragen noemen, maar hij rekent toch al gauw op en kele tonnen: tweederde voor Mid delburg, een derde voor Goes. GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een beroving van een 57-jarige man in de nacht van maandag 20 juni op dinsdag 21 juni in Goes. De beroving vond tussen tussen 01.35 uur en 01.55 uur plaats op het paadje tussen de Statenhof en de Ringbaan-West. De daders hebben daar waarschijn lijk al een tijdje rondgehangen. Het slachtoffer, een Goesenaar, is om 01.35 uur vanaf de'Zusterstraat door de Wijngaardstraat in de rich ting van de Beestenmarkt gelopen en ging vervolgens richting Goes- Noord. Op het paadje achter de Statenhof is hij overvallen door twee personen, die vermoedelijk richting TV-toren zijn weggerend. Getuigen van deze beroving wor den verzocht te bellen naar 0900-8844 of zich te melden op het politiebureau in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44