'We hebben hier echt Ambitie is ook wat waard 221 zeeland Milieubewustzijn leeft bij de inwoners van de gemeente Borsele 'Kleine school is best wel leuk' Meindert Storm nieuwe beheerder van Kloetings dorpshuis Amicitia TITELS Burgemeester René Verhulst nuanceert schijnbare 'prijzenhonger' College schrapt plan beregening voetbalvelden vrijdag 1 juli 2011 door Luc Oggel KLOETINGE - Meindert Storm uit Goes treedt per vandaag aan als nieuwe beheerder van dorpshuis Amicitia in Kloetinge. Hij neemt het stokje over van Jolanda Eu- wijk. De rechter heeft twee maan den geleden in kort geding be paald dat zij per juli moet vertrek ken. Het bestuur en de beheerder lagen al jaren met elkaar in de clinch. Het conflict had met name betrek king op de wijze waarop het dorps huis werd geëxploiteerd. Vaste ge bruikers moesten met enige regel maat wijken voor incidentele ge bruikers, maar volgens Euwijk was dat nodig om een aanvaardbaar in komen te verdienen. De rechter oordeelde echter dat het bestuur in zijn recht stond om de overeen komst op te zeggen. Voorzitter Jacob Hoste van het be stuur van Amicitia is blij met de nieuwe beheerder. Wel zal er nieu we bar- en keukenapparatuur moe ten worden aangeschaft, want die heeft de vorige beheerder meege nomen. Dat mocht, aangezien zij die zelf had bekostigd. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De inwoners van de gemeente Borsele zijn zeer mi lieubewust. Meer dan negentig procent van een subsidiepot, be doeld om energiezuinige maatrege len te treffen, was al snel na de in troductie door de bewoners gere serveerd. Het energievraagstuk leeft bij de inwoners van de gemeente Borse le, concludeert het college van bur gemeester en wethouders daarom ook in het Milieujaarverslag 2010. De subsidie kwam uit het provin ciale Meer Met Minder project. Be woners kunnen subsidie krijgen voor bijvoorbeeld isolatie van hun woning. Van deze mogelijkheid is dus goed gebruikt gemaakt, blijkt uit het Milieujaarverslag. Het college stelt in het bijbehoren de voorstel aan de raad, dat er in 2010 veel is gebeurd op milieuge bied. De intrede van de klantgerichtere omgevingsvergunning heeft vooral invloed gehad op de werkwijze van de gemeente. Deze vergunning is in de plaats ge komen van verschillende vergun ning die eerst aangevraagd moes ten worden op milieugebied. Borsele stelde vorig jaar ook het energie- en klimaatbeleidsplan vast. Met dit plan geeft de gemeen- door Luc Oggel te nog promineter uitvoering aan de duurzaamheidsvisie. Op uitvoerend niveau zijn goede resultaten behaald, is een andere conclusie uit het Milieujaarverslag. Met behulp van een slimme hand- havingsmethode zijn veel bedrij ven (administratief) gecontro leerd. Het Milieujaarverslag 2010 komt donderdag 7 juli aan de orde tij dens de vergadering van de ge meenteraad. De raad wordbook gevraagd de ze vende begrotingswijziging 2011 vast te stellen. Deze begrotingswij ziging is onder meer nodig door de verkoop van de schuur aan de Heinkenszandseweg 56A. Het col lege stelt voor de verkoopop brengst van 42.500 euro toe te voe gen aan de reserve weerstandsver mogen. Met de Betho is een onderhouds contract afgesloten omtrent de uit voering van het jaarlijkse onder houd aan het klein materiaal. Op jaarbasis levert dit een extra op brengst op van dertienduizend eu ro. Het college stelt voor deze in komsten te investeren in de garage in Heinkenszand. Deze garage is te klein geworden en is toe aan een grote onder houdsbeurt. Het college vraagt de raad een investeringskrediet van 185.000 euro beschikbaar te stel len. Fairtradegemeente, Millen niumgemeente, Fietsstad, Beste markt van Neder land, MKB-vriendelijkste gemeente, Beste Binnen stad, Gemeente van het jaar, Euro pese jongerenhoofdstad. De overeenkomst in bovenstaande opsomming? Het zijn allemaal keurmerken en/of titels die Goes in de wacht heeft gesleept, nog wil slepen of had willen slepen. En dat allemaal in een vrij kort tijdsbe stek. Wie het lijstje in zich op neemt, zou de indruk kunnen krij gen dat Goes lijdt aan een niet te stillen prijzenhonger, waar veel tijd en geld in gaat zitten. Volgens burgemeester René Ver hulst ligt het genuanceerder. „We hebben hier echt geen afdeling Prijzenslag", reageert hij. Van gel dingsdrang of het beste jongetje van de klas willen zijn is volgens hem geen sprake, al erkent hij dat Goes er in Zeeland wel uitspringt als deelnemer aan verkiezingen. „Maar het is geen doel op zich en dat moet het ook niet worden. Ik ben zelf ook de eerste die een prijs relativeert, want het maakt je ook kwetsbaar. Als je Fietsstad bent, dan zal de kritiek extra luid zijn wanneer er dan toch een ongeluk gebeurt." Verhulst wijst erop dat Goes zich niet voor alle 'wedstrijden' op geeft, maar dat er ook een aantal zijn waar je als gemeente aan mee doet zonder daar weet van te heb ben, „De verkiezing beste markt en mkb-vriendelijkste gemeente worden gehouden door particulie re organisaties en aan Gemeente van het jaar doe je automatisch mee. Voor de verkiezing Europese Jongerenhoofdstad hebben we ons op verzoek van de provincie opge geven." Met de kandidatuur voor Fietsstad 2011 wordt uitvoering gegeven aan het collegeprogragramma en wat betreft de race om de titel Beste Binnenstad van Nederland hoeft Goes zich volgens Verhulst niet te schamen voor deelname. „We heb ben gewoon een geweldige binnen stad, vind ik. Het heeft ook te ma ken met onze centrumfunctie. Dat wil je ook uitdragen. Je kunt niet verkopen wat je niet hebt en moet ook geen pretenties hebben die je niet kunt waarmaken." Overigens heeft Goes per saldo maar weinig gewonnen, in ogen schouw nemend dat Fairtrade- en Milleniumgemeente keurmerken zijn. Goes greep dit jaar naast de ti tel Gemeente van het Jaar (na winst vorig jaar), naast de titel bes te markt en naast de titel Europese jongerenhoofdstad. Verder was Goes weliswaar MKB-vriendelijk- ste gemeente van Zeeland, maar landelijk ging de titel naar een an der. Dit jaar wordt weer gepoogd Fiets stad te worden, nadat dat eerder (in 2008) niet lukte. Komend na jaar zal ook blijken of Goes is geno mineerd voor de titel Beste Bin nenstad. Verhulst beaamt dat er in sommi ge verkiezingen best wat tijd gaat zitten. Voor Beste Binnenstad moest bijvoorbeeld een gelikt bid- book in elkaar worden gedraaid. „Maar die titel levert aantoonbaar wat op. Daarnaast leer je er ook van, bijvoorbeeld of je je zaken op orde hebt. Maar je moet niet koste wat kost een titel willen hebben als het een paar keer niet lukt." Als Goes zich kandidaat stelt voor een verkiezing, oogst dat op de PZC-site doorgaans hoongelach. Maar wie nooit wat pro beert, komt ook niet verder. Deze week werd bekend dat Goes zich voor de tweede keer kandidaat stelt voor de titel 'Fiets stad', een verkiezing die de Fiet sersbond jaarlijks houdt. In 2008 deed de gemeente ook mee en toen haalde Goes de finale, maar de titel ging uiteindelijk naar Hou ten. Inmiddels zijn volgens de gemeen te weer een aantal knelpunten aan gepakt en is een nieuwe gooi naar de titel gerechtvaardigd. De lat ligt hoog, Goes heeft zich ten doel ge steld tot de topdrie van veiligste fietssteden van Nederland te gaan door Luc Oggel behoren. Toen het bericht op de PZC-website verscheen, waren de meeste reacties ronduit negatief 'Onbegrijpelijk', 'arrogant' en 'een lachertje', schreven verschillende mensen. Hetzelfde laken een pak toen Goes bekendmaakte mee te doen aan de verkiezing Beste Bin nenstad. Volgens burgemeester René Ver hulst heeft deelname aan allerlei verkiezingen echter ook te maken met ambitie. Maar er openlijk voor uitkomen dat je vindt dat je ergens de beste in bent of wilt zijn, druist in tegen de Zeeuwse nuchterheid. Dit is de vijfde aflevering van een serie over de tien leerlingen van basisschool De Berenburcht in Baarland. Deze school gaat donderdag 7 juli definitief dicht. Vandaag: Jerry (12). door Frank van Cooten Jerry (12) Jerry zit in groep 8 en maakt vol gend schooljaar de overstap naar het Ostrea Lyceum in Goes. Hij vormt samen met Janita de aller laatste groep 8 van De Beren burcht. Jerry staat daar niet al te veel bij stil. Hij bewaart goede her inneringen aan zijn school in Baar land. „Dat De Berenburcht zo klein is, vind ik wel leuk. Omdat het een kleine school is hebben we best wel wat bijzondere uitstapjes kun nen maken. Zoals naar Snowbase in Terneuzen en onlangs naar De Beekse Bergen in Hilvarenbeek." Jerry vindt het wel lekker rustig dat 'zijn' groep 8 uit slechts twee leerlingen bestaat. „En je kent ie dereen op school. Dat is een groot voordeel. Er zijn alleen niet veel kinderen om spelletjes mee te doen." De leerlingen van groep 8 verzinnen traditioneel zelf het eindfeest op De Berenburcht. Dat zijn dus alleen Jerry en Janita. „Is wel zo overzichtelijk. Over het the ma waren we het met zijn tweeën snel eens. Voetbal." Uit het exploot dd. 28-06-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van het Aannemingsbedrijf Haers Philippine B.V., gevestigd en kantoorhoudend te Philippine, gemeente Terneuzen, aan Bastiaan Cornelis van Vliet en Jeanne Celina Stevens, allebei thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland en daarbui ten, is betekend de beschikking dd. 23-06-2011 en het proces-verbaal dd. 24-06-2011 waarbij ten verzoeke van requirante ten laste van gerequi- reerden beslag werd gelegd op de daarin gemelde onroerende zaken. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Ergens lijkt Goes dat te beseffen, want hoewel met de deelname aan Fietsstad 'gewoon' uitvoering wordt gegeven aan het collegepro gramma, is het wel opvallend dat de gemeente de kandidaatstelling deze maand niet heeft aangekon digd op de website, terwijl aan deelname aan andere verkiezingen wel altijd veel ruchtbaarheid wordt gegeven. Misschien uit zelf bescherming, omdat Goes in deze verkiezing al eerder een 'blauwtje' heeft gelopen? Het worden in elk geval spannen de maanden voor Goes. Dit najaar wordt bekend of de titels Fietsstad en Beste Binnenstad worden bin nengehaald. Of een van de twee. Of geen van beide. In dat laatste ge val zal het zelfvertouwen wellicht een deukje oplopen. En kunnen de mensen die op voorhand nega tief waren, hun gram halen: zie je wel. Maar er is een gezegde: beter dat er slecht over je wordt gepraat, dan dat er helemaal niet over je wordt gepraat. KRUININGEN - Het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal ziet af van het voorstel aan de raad om een beregeningssysteem voor de voet balverenigingen aan te schaffen. In de opinieraad van afgelopen dinsdag is gebleken dat er geen po litieke meerderheid voor het voor stel is te vinden. Voor de eenmalige investering van 83.300 euro was sympathie, maar de raad hikte aan tegen de structu rele post van 18.400 euro per jaar voor onderhoud en gebruik. Het college had het systeem willen in troduceren als oplossing voor pe rioden van extreme droogte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42