de Vlamingen mee krijgt zeeland 13 PZC GL in Staten wil Schelde ook niet beetje verruimen Uil Vismarkt in Veere Uitdaging Batterijoplader commentaar Milieu vriendelijk V pzc.nl/webwinkel vrijdag 1 juli 2011 1 È-ë WÊ f^11 Richard de Mos (PW): „We hebben te maken met Vlaamse undercover parlementariërs. Suske en Wiske hebben maar één missie: de dijken moeten doorgeprikt." Lutz jacobi (PvdA): „Dit alternatief maakt geen einde aan de discussie over de ontpoldering. Het ontpolderspook blijft rondwaren boven de Westerschelde." van Veldhoven tussenstop. We is wel geld om een polder te spa ren en er wordt bezuinigd op kwetsbare mensen", wrijft Esmé Wiegman (Christenunie) in. „Dit is een dure, onzekere tussenstop", verklaart Stientje van Veldhoven (D66). „We zijn helemaal nog niet in een veilige haven. De staatssecre taris verplaatst het probleem. Is Zeeuws-Vlaanderen belangrijker dan Walcheren?" Maar staatssecretaris Henk Bleker is niet van zijn stuk te krijgen. Wel geeft hij toe dat hij de Vlamingen en de Europese Commissie moet zien te overtuigen dat het kabinet met het nieuwe plan echt werk maakt van natuurherstel in en om de Westerschelde. „We zullen hen mee op ons pad moeten zien te krijgen." Van Brussel heeft hij geen toestem ming nodig, houdt Bleker de Ka mer voor. De Vlamingen moeten wel akkoord gaan; 'de Scheldever- dragen moeten immers worden aangepast'. Hij zegt dat hij de Vla mingen op de hoogte heeft gehou den en dat formeel overleg snel be gint. Tijdens het debat wordt be kend dat premier Mark Rutte maandag al op bezoek gaat bij zijn Vlaamse collega Kris Peeters. Zeeuws protest tegen ontpoldering, gisteren op het plein tegenover de Tweede Kamer in Den Haag. UT Morgen bij de stadshaven van 10.00 -16.00 uur. Hollandse Nieuwe happen en gelijk genieten van Veere: perfecte combinatie! Bleker zegt toe een visie op te stel len over de toekomst van de Wes terschelde. Ook zal hij Zeeland hel pen bij het realiseren van de Wes terschelde Containerterminal. Iets wat de Kamer graag hoort. AI geeft ze Bleker aan het eind van het debat voor de zekerheid één opdracht mee: zorg dat dat de WCT zonder vertraging wordt aan- Op de laatste dag voor het zomerre ces werkte de soms jolige Tweede Ka mer zich door een stapel onder werpen. Even nadat de volksver tegenwoordigers instemden met de PW-motie waarin de minister wordt opgedragen om te zorgen dat Hilversum meer Nederlandse muziek draait, stond de ontpoldering op de agenda. Zoals verwacht legde de Kamer staatssecretaris Henk Bleker het vuur niet na aan de schenen. In deze veilige arena durfde Bleker zelfs voorzichtig te zinspelen op een nieuwe ver dieping. Een serieuze horde heeft de staatssecretaris met dit debat niet genomen. Het was immers al bekend dat een com fortabele meerderheid de plan nen van Bleker steunt. Een se rieuzere uitdaging wacht nog. Bleker kondigde aan dat hij zal proberen om in Vlaanderen 'be grip en vertrouwen' te vinden voor zijn plannen. Gezien de fu rieuze reacties van de Vlamin gen zal dat een uitzonderlijk moeilijke opgave blijken. 'i lilll'llllll'l I I lililMlillllWI foto Jos van Leeuwen MIDDELBURG - Ook kleine aanpas singen aan de vaargeul in de Wes terschelde zijn taboe voor Groen links in de Staten van Zeeland. GL-Statenlid Leen Harpe haalt in vragen aan het dagelijks provincie bestuur een uitspraak van commis saris van de koningin Karla Peijs uit 2007 aan: „Een vierde verdie ping komt er niet. Over mijn lijk." Hij vraagt zich af hoe die zich ver houdt tot de passage in het Zeeuw se coalitieakkoord die zegt dat Ge deputeerde Staten niet afwijzend staan tegenover kleine aanpassin gen om de toegankelijkheid van de havens van Vlissingen te verbe teren. Harpe: „Is in het verlengde daarvan een verzoek vanuit Vlaan deren mogelijk voor kleine aanpas singen om de toegankelijkheid van de haven van Antwerpen te verbe teren?" Het Statenlid meent dat, mede ge let op de Hedwigeperikelen, iedere ingreep in de Westerschelde, hoe klein ook, moet worden uitgesteld in verband met mogelijke ontpol- deringsverplichtingen. Harpe acht iedere nieuwe aantas ting van de Westerschelde ook on gewenst in het licht van de ronde tafelconferentie tussen Nederland, België, Zeeland, Vlaanderen en de Europese Commissie die Peijs heeft voorgesteld. ■^webwinkÏI Herlaadt wegwerpbatterijen De batterijlader die zowel oplaadbare als wegwerp batterijen oplaadt. Elk jaar worden er in Nederland ruim 400.000.000 bat terijen verkocht, waarvan 90% wegwerp batterijen zijn. Een gedeelte hiervan wordt gerecycled maar het over grote deel verdwijnt bij het huisvuil. Met de Eco Power alkaline batterijlader kunt u uw wegwerp batterijen tot 20x weer opladen. Advies 39,95 Lezersprijs 22,95* exclusief 4,95 verzendkosten categorie/diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3