Bleker denkt dat hij 21 zeeland Europa is helemaal niet zo streng als gedacht Afval PZC vrijdag De krant 6 weken voor 18 euro! Op de laatste dag voor het zomerreces debatteerde de Tweede Kamer gisteren over de Hedwigepolder. Antwerpen wil Europese coördinator voor herstel van IJzeren Rijn vrijdag 1 juli 2011 door Ondine van der Vleuten Het leven bestaat uit keu zes. Onbelangrijke (sla of bloemkool? Dat rok je of toch die broek?) en keuzes die wat meer om het lijf hebben. Gisteren ging het om die laatste categorie. „We moeten even praten" zei ik tegen mijn eega, op een toon die verraadde dat er nu iets serieus kwam. De aanleiding was een telefoon tje, eerder die dag. Over mijn uit vaartverzekering. De man aan de andere kant vroeg beleefd of ik even tijd had, en begon toen zake lijk mijn gegevens door te nemen, „...en dan kijk ik nu even naar uw polis...of nee...u heeft er drie, zie ik...voor een totaalbedrag van..." Ik hoorde hem slikken, voor hij met ontzag vervolgde: „Veertien duizend euro." Je kon horen dat hij het moeilijk toe kon geven, want eigenlijk wil de hij natuurlijk nóg een polis ver kopen, maar hij besloot ruimhar tig: „Dat is riant. Heel riant, als ik het zeggen mag. Gemiddeld kost een begrafenis momenteel zo'n 9500 euro. Tweeduizend minder COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties'. 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 als u zich laat cremeren. Dus u hoeft zich verder geen zorgen te maken. Mag ik u nog een prettige dag wensen, verder?" Geen zorgen maken! Dat was mak kelijk gezegd. Na dat telefoontje begon ik te piekeren. En 's avonds stelde ik de vraag die mij de hele dag al bezighield. „Waar moet ik nou mijn as laten verstrooien?" Moeilijke vraag, voor een mens op drift. Hier geboren, daar geto gen, achter studie en werk aan door het land getrokken. Vrien den en familie verspreid over het hele land. „Misschien moeten we de uit vaart maar in Utrecht houden", peinsde ik hardop. „Vanwege de reistijden. En mijn as... ik zou het wel leuk vinden om in Intratuin verstrooid te worden. Omdat ik het daar altijd zo prettig vind, tus sen de bloemetjes." „Mag vast niet", repliceerde mijn man. „Die as zit vol zware meta len. Zwaar verontreinigend. Weet je wat? Ik breng je wel naar de mi lieustraat." Voor meer columns: www.pzc.nl/columns WBËÈÏÏBSSÈ H— Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U on.tvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Oeze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal mis,) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 8 weken voor 24,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere Informatie aan. ONTPOLDERDEBAT door Jeffrey Kutterink Figuurlijk hijsen WD, CDA en PVV de vlag. Om te vieren dat 'de Hedwigepolder droog blijft' en dat 'dit kabinet wél een alternatief heeft gevon den'. Maar de oppositie juicht hele maal niet. 'Het is geen gelopen ra ce' en het zijn 'Vlaanderen en de Europese Commissie die bepalen of de Hedwige droog blijft'. Tientallen Zeeuwen kijken vanaf de publieke tribune van de Twee de Kamer naar het schouwspel. Ze zien dat een Kamermeerder heid van WD, CDA, PW en de SGP een alternatief voorstel van - het kabinet goedkeurt. „We heb ben te maken met Vlaamse under cover parlementariërs", grapt Ri chard de Mos (PW) plagend naar de oppositiebankjes. „Stiekem zijn ze doorgedrongen binnen D66 en de PvdA. Suske en Wiske hebben maar één missie: de dijken moe ten worden doorgeprikt." Serieus: „De Zeeuwen willen geen ontpol- dering, maar ontwikkeling van hun regio." De Hedwigepolder is het symbool van doorgeschoten natuurbeleid, herhaalt Ad Koppejan (CDA) nog maar eens. „Polariseren helpt ons niet verder. We eten en winkelen bij elkaar en hebben gezamenlijke economische belangen." Maar de oppositie spreekt schande van het kabinetsbesluit. De Vlamingen zouden onbeschoft zijn behan deld. Ze hebben, net als Europa, nog geen goedkeuring gegeven. De Vogelbescherming is al naar de rechter. En als het tegenzit schrap pen de Vlamingen hun bijdrage van 6o miljoen. Terwijl het nieu we voorstel al meer geld kost. „Er Europa de boeman? Hele maal niet, zegt Menno Ver- heij van de Europese Com-, missie. Als Vlaanderen en Nederland vinden dat er minder natuur hoeft te worden hersteld dan de eerder afgesproken 600 hec tare, doet Europa niet moeilijk. Europa wil niet de speelbal zijn van Vlaanderen en Nederland, maar is het ondertussen wel. Ze beiegde gisteren daarom een pers conferentie. Dat in de Westerschel- de 600 hectare natuur hersteld moet worden is een afspraak tus sen Nederland en België. Brussel heeft dat niet opgelegd, benadrukt Verheij. Nu de Kamer akkoord is, stuurt het kabinet het alternatieve herstelplan naar Europa. Verheij: „Zo snel mogelijk volgt een ambte lijk oordeel." Europa ziet met extra belangstelling toe, want in de in 2005 gesloten Scheldeverdragen staat de 600 hectare. „Vlaanderen kan naleving van het verdrag af dwingen, de Europese Commissie niet." Eerdere onderzoekscommis sies kwamen tot één conclusie: ontpolderen van de Hedwige is de beste oplossing. Verheij stelt vast dat Nederland nog niet is begon nen met natuurherstel. „Elke lid staat moet voldoen aan zijn eigen verplichting. Het zijn geen verhan delbare emissierechten. De discus sie in het verleden vergeten we niet, al kijken we met een open blik naar het kabinetsbesluit." Dus Brussel is streng? Nee. „De Eu ropese Commissie houdt niet star vast aan die 600 hectare. Als de na tuur in de Westerschelde herstelt, kan minder hectare natuurherstel een oplossing zijn." Wie zegt dat het klopt? „We gaan ervan uit dat rapportages van lid staten kloppen. Europa heeft geen eigen milieu-inspectie." Dus gaat Brussel af op de blauwe ogen van de staatssecretaris? „Als we signa len krijgen dat zaken niet kloppen, informeren we bij de lidstaten." door Ben Jansen WIN EEN FL1PVIDEOCAMERA! De PZC verloot een videocamera on der de volgers van Z2 (Zeeland in 2 minuten) op Facebook en Twitter. www.z2.nl VIDEO De vrouw uit Kattendijke die werd verdacht van moord op haar 60-jari- ge echtgenoot is vrijgesproken. Zie ook www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ANTWERPEN - Het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen wil een mediator voor het herstel van de IJ zeren Rijn. Zo'n functionaris, offi cieel een Europees coördinator, moet worden aangevraagd door de drie landen die bij de spoorverbin ding tussen Antwerpen en het Duitse Ruhrgebied betrokken zijn: België, Nederland en Duitsland. Directeur Eddy Bruyninckx van het Antwerpse havenbedrijf be pleitte deze week de aanvraag van zo'n functionaris tijdens een confe rentie over de ontwikkeling van Europese spoorcorridors voor het goederentransport. Antwerpen wil de in onbruik ge raakte negentiende eeuwse spoor lijn heractiveren, onder verwijzing naar afspraken in het Scheidings verdrag van 1839. Nederland ziet dat niet zitten omdat het traject door woonwijken in Weert en Roermond loopt en bovendien het natuurgebied Meinweg kruist. Duitsland kijkt vooral naar de kos ten die met het weer gebruiksklaar maken van de lijn zijn gemoeid. De Europese Commissie heeft Vlaanderen laten weten niets in deze kwestie te kunnen doen. Ant werpen ziet nu een uitweg door een Europees coördinator voor de IJzeren Rijn aan te stellen. Daar voor is evenwel de medewerking van Nederland en Duitsland ver eist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2