281 sport Kerkhove lacht, Van der Meet Van den Brom betuigt spijt THERMPHOS CHALLENGER ZEELAND Lesley Kerkhove bereikt de kwartfinales van het Therm- phos Challenger Zeeland. Ze verslaat Angelique van der Angei^e van der Meet \e\dt m de Meet, die wordt gehinderd door een buikspierblessure. daarna acht games achter eikaar. Demy de Zeeuw kiest voor Spartak Moskou Van der Sar strikt ook Rijkaard en Kluivert Asafa Powell snelt naar 9,78 in Lausanne Oranje wint weer 's van Argentinië Spoelman remiseert op NK na 151 zetten bij presentatie vrijdag 1 juli 2011 8 eerste set met 5-2, maar verliest AMSTERDAM Demy de Zeeuw verlaat Ajax en te kent een contract bij de Russische club Spartak Moskou. „Gesprekken met beide partijen hebben me uit eindelijk doen besluiten om voor Spartak te kiezen en niet bij Ajax te blijven", meldde de 28-jarige middenvelder. De Zeeuw onder gaat de komende dagen een medi sche keuring. „Als dat goed gaat vertrek ik voor drie jaar naar Spar tak." Trainer Frank de Boer hield al rekening met het vertrek van De Zeeuw, die in 2009 de overstap maakte van AZ naar Ajax. AMSTERDAM De lijst met deelnemers aan de af scheidsavond van Edwin van der Sar wordt steeds groter. De veertig jarige doelman heeft ook Frank Rijkaard en Patrick Kluivert zo ver gekregen op 3 augustus mee te doen in de Amsterdam Arena. Die avond neemt het Ajax van 1995 het op tegen het Nederlands elftal van 1998 en speelt het huidige Ajax te gen een door Van der Sar samenge steld 'sterrenteam'. Onder anderen Jari Litmanen, Mare Overmars, Frank de Boer, Alessandro Del Piero en Ryan Giggs doen mee. LAUSANNE De Jamaicaanse atleet Asafa Powell heeft gisteren in Lausanne de beste tijd van het jaar op de 100 meter neergezet. De voormalig wereldre cordhouder kwam tijdens de Dia mond League-wedstrijden tot 9,78 seconden. Hij verbeterde daarmee de tijd die de Amerikaan Tyson Gay eerder dit jaar neerzette met één honderdste (9,79). Michael Fra ter, ook uit Jamaica, werd tweede in 9,88. Churandy Martina, de An tilliaan die voor Nederland uit komt, eindigde als zesde in 10,21. AMSTELVEEN De Nederlandse hockeysters ver sloegen gisteren voor het eerst sinds een jaar Argentinië weer eens. Het duel in de 'winnaars- groep' van de Champions Trophy eindigde in 2-1. „Je denkt niet aan vorig jaar, maar onbewust weet je wel dat je de laatste vier duels van Argentinië hebt verloren", aldus aanvoerster Maartje Paumen, die beide doelpunten maakte. „Dit geeft daarom een heel fijn gevoel." Oranje staat samen met Zuid-Ko- rea aan de leiding met vier punten. BOXTEL Anish Giri heeft in de vijfde ronde van het Nederlands kampioen schap schaken in Boxtel zijn achter stand op Wouter Spoelman terug gebracht tot een half punt. De 17-ja- rige Rijswijker won gisteren don derdag met zwart van Jan Smeets. Koploper Spoelman zat tegen Er- win l'Ami lang achter het bord om aan een nederlaag te ontsnappen. Hij kreeg met de 151e zet van wit de gewenste klassieke patstelling. Robin Swinkels bleef gedeeld twee de door winst op Friso Nijboer. door Gerard Borgman ARNHEM - In het theater van 'FC Hollywood aan de Rijn' draaide een week lang de soap rond de komst van John van den Brom. Bij het slotstuk, gistermiddag in Gelre- Dome, vloeide de champagne en sprak de nieuwe trainer van Vites se warme woorden. „Ik ben blij, trots en opgelucht dat ik hier zit", zei Van den Brom. ..Vitesse zit in mijn hart. Dit is mijn droom." In de nacht van woensdag op don derdag had de coach uit Amers foort zelf het licht op groen ge drukt. Vitesse en ADO Den Haag vonden elkaar alsnog, doordat Van den Brom een deel van zijn salaris aanwendde voor zijn eigen afkoop som. „Ik heb een aanzienlijk be drag ingeleverd, anders was het niet doorgegaan." Zo graag wilde hij zijn eenjarig contract bij ADO inruilen voor een toekomst bij Vit esse. „Op weg hier naartoe had ik persvoorlichtster Ester Bal aan de telefoon", zo had Van den Brom zijn relaas geopend. „Ze zei 'oude liefde roest niet'. En 'liefde maakt blind'. Ik wist meteen dat ik daar mee de persconferentie zou gaan beginnen." En, doelend op zijn ge heime maar uitgelekte ontmoeting met Vitesse-eigenaar Merab Jorda- nia: „Ik ben zelf zo blind geweest, dat ik de domme fout heb ge maakt ADO niet in te lichten dat ik met Vitesse ging praten. Een bel letje was heel simpel geweest. Dat was dom en naïef van mij. Ik ben juist een heel open persoon, die van duidelijkheid houdt. Het spijt me enorm en ik heb er ook een vervelende week door gehad." Het vreemdgaan zette ADO op scherp in de onderhandelingen met Vitesse. En in de ogen van veel Haagse fans was de held die de club naar Europees voetbal had geleid nu ineens een verrader. Van den Brom: „Wat me pijn heeft ge daan, is dat mijn reputatie een tik- kie heeft gehad." Een weg terug naar ADO leek onmogelijk, maar toch had Van den Brom woensdag met de club afgesproken dat hij maandag weer zou beginnen in de Hofstad. „Dat was op het moment dat ik echt dacht dat Vitesse niet door zou gaan. Nee, bang was ik niet. Ik ben professional. Maar ik besef dat de supporters geen ere haag voor me zouden vormen." Met zijn grote liefde mag Van den Brom nu op jacht naar de prijzen, die lordania wil behalen. De lands titel in 2013, Europees voetbal in het komende seizoen. „De doelstel ling op lange termijn is bekend," lachte Van den Brom. „Daar ga ik nu niets over zeggen. Laten we eerst maar eens in het linkerrijtje zien te eindigen en via de play-offs proberen Europees voetbal te ha len. Dat is een reële doelstelling met het potentieel dat Vitesse heeft." LES HERBIERS - Alberto Contador kreeg gisteren een hels fluitconcert voor zijn kiezen bij de presentatie van de 22 deelnemende ploegen aan de Tour de France. Bij binnen komst, maar ook toen de Spaanse winnaar van vorig jaar op het po dium stond, liet het merendeel van de 7000 toeschouwers blijken weinig met de Spanjaard op te heb ben. Contador kon geen goed doen, maar bleef beleefd de vragen be antwoorden. Na afloop weigerde hij tegenover journalisten echter een reactie te geven op het gefluit van de aanwezigen. De Spanjaard, de grote favoriet voor de eindzege, is nog steeds verwikkeld in een do- pingzaak. Tijdens de Tour van 2010 werd het verboden middel clenbuterol bij hem gevonden. De zaak dient na de Tour bij het inter nationaal sporttribunaal Angelique van der Meet en Lesley Kerkhove (foto boven) rusten even uit tussen twee games in. Op de foto linksonder overlegt Van der Meet in de eerste set met fysiotherapeut Anton Engels. Ze zal uiteindelijk met 5-7 4-6 verliezen van de stoïcijnse Kerkhove (foto rechtsonder). foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28