oorzaak van ongevallen' D rzr R S J U 27 'Bergenaar bekende moord' Jonge misbruikers alcohol en drugs voortaan naar Halt Doet u al onze Lezerstour? vrijdag 1 juli 2011 'Natuurlijk moeten die zich aan dezelfde regels houden als wij. Voor de Westerschelde, Waddenzee en IJsselmeer gelden extra eisen. Ook die dienen ze na te leven' Alexander de Vries, eigenaar rederij Oenick en kapitein op dagpassagiersschip probleem." Oom Jan de Vries pleit voor een 'intake-gesprek' met de kapiteins. „Want hoe kom je er anders ach ter of iemand kan communiceren op de Westerschelde?" Een spe ciaal brevet misschien, naar voor beeld van het Rijnpattent? „Dat krijg je nooit geboren. Dat zou in strijd zijn met de internatio nale afspraken." Alexander de Vries: „Je mag aannemen dat alle kapiteins over de benodigde papie ren beschikken en dat ze ook terde ge rekening houden met de aard van de Westerschelde. Vergeleken met de Rijn en andere rivieren spreek je hier van ruim vaarwater. Dat vereist goed zeemansschap." Jan de Vries: „Dat is het allemaal niet. Ga de historie maar na: 98 procent van de incidenten wordt veroorzaakt door miscommunica tie." MIDDELBURG - Een 65-jarige man uit Bergen op Zoom zou in politie verhoren hebben bekend dat hij zijn echtgenote Thi Hong Hue Lee met messteken om het leven heeft gebracht. De meldt een bron rond het onder zoek naar de moord op de 63-jari- ge Vietnamese vrouw. Gisteren werd tijdens een pro-formazitting op de rechtbank in Middelburg duidelijk dat het Openbaar Minis terie de man ervan verdenkt zijn echtgenote op 28 maart van dit jaar met voorbedachten rade te hebben doodgestoken. Dat is vol gens de officier van justitie ge beurd in zijn woonplaats Bergen op Zoom of in Kamperland. Daar reed de man die dag met zijn auto in een hekwerk langs de Banjaard- weg. Hij raakte daarbij gewond. Zijn echtgenote zat naast hem op de passagiersstoel. In eerste instan tie leek het erop dat de vrouw het ongeval niet had overleefd, maar al snel bleek dat zij eerder door ge weld om het leven was gekomen. De man werd daarop aangehou den. De inhoudelijke behandeling van de zaak staat gepland voor donder dag 11 augustus in Middelburg. MIDDELBURG - Jongeren van twaalf tot achttien jaar die overmatig alco hol of softdrugs gebruiken, zoda nig dat anderen er last van heb ben, gaan voortaan naar Halt. Halt Zuidwest-Nederland en de in stelling voor geestelijke gezond heidszorg Indigo Preventie hebben daarvoor de handen ineengesla gen. Halt richtte zich tot nu toe op jongeren die waren aangehouden wegens vernieling, winkeldiefstal en vuurwerk afsteken. Zij krijgen een alternatieve leer- en werkstraf en vermijden zo de gang naar justi tie. Deze aanpak geldt nu ook voor jongeren die met alcohol en soft drugs over de schreef gaan. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. tfm vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.oo uur Q www.z2.nl wat die gaat doen. Want die man zei op de zitting: „Ik ben niet fout geweest, ik ga door tot ik vrijge pleit word." Wat mij betreft: ik be grijp dat er geen schadevergoe ding is opgelegd omdat die niet geëist is, maar ik had het fijn ge vonden als in de eis of de veroor deling wel een schadevergoeding opgenomen was. Ik weet ook niet of dat kan in een strafzaak, maar ik had het wel terecht gevonden. Jammer ook dat het slachtoffer geen gebruik heeft gemaakt van het spreekrecht, bij de behande ling van de zaak. De rechter heeft veel rekening gehouden met de veroorzaker van het ongeluk. Met zijn persoonlijke omstandigheden en met het feit dat er lang tussen het delict en de uitspraak zat. Maar deze uitspraak is voor mijn gevoel over het hoofd van het slachtoffer heen gegaan." Addi Evertz-Van Zweeden (68) uit Kortgene, oud-docente Ne- halennia. 'Evenwichtige uitspraak' „Ik was het met de eis van het OM eens. De eis was mild, en terecht, vond ik, vanwege het feit dat er zo lang tussen het delict en de uit spraak zat. Twee jaar is heel lang om te wachten op een uitspraak. De rechtbank heeft in overeen stemming met de eis gevonnist. Dat had ik ook wel verwacht. Een evenwichtige uitspraak." „Die boete van 250 euro is precies goed: een symbolisch bedrag. Het geld gaat tenslotte niet naar het slachtoffer, want dan zou het een ander verhaal worden. Bij schade vergoedingen moet je toch in heel andere bedragen denken." „Goed ook dat de rijontzegging voorwaardelijk is opgelegd. Die meneer is van zijn.rijbewijs afhan kelijk voor zijn baan. Hij zal zich er nu van bewust zijn dat hij die baan had kunnen verliezen als de rechter geen rekening had gehou den met zijn persoonlijke omstan digheden." Kapitein Alexander de Vries (40) in de stuurhut van de Denick. Achter hem zijn partner Kirsten Kaho. Zijn dubbeldeks dagpassagiersschip biedt plaats aan 250 gasten (140 staanplaatsen) en vaart rond op de Wester- en Oosterschelde en de Grevelingen. foto Dirk-Jan Gjeltema Vandaag tot 18.00 uur kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27