landwmkel Veere zoekt interim gemeentesecretaris 241 zeeland Cees Slager heeft geen functie bij Arcadis Berry Floor I ..parasols In laminaat I alle maten best geteste parasols.. www.binnenuit.nl www.binnenuit.ni Feest in Nieuw Bonedijke Buitenconcert van Veere's Genoegen Proef het landleven! Kersenfair met zelfpluk D.V. Zaterdag 2 juli Elenbaas Deuren open bij katholieke kerk - M ii www.binnenuit.nl Wandelen over strand en duin vrijdag 1 juli 2011 VEERE Muziekvereniging Veere's Genoe gen geeft vanavond een buitencon cert bij verzorgingshuis Nieuw-San- denburgh in Veere. Om 19.00 uur treden de leerling-muzikanten op en aansluitend geeft het fanfareor kest van Veere's Genoegen een uit voering onder leiding van de nieu we dirigent Kees Nijsse. De toe gang is gratis. mWBmBBSmSSmmSBSmBSSm breskens - Cees Slager, directeur van recreatiebedrijf Molecaten, is geen lid van de Raad van Commis sarissen van onderzoeksbureau Ar cadis, zoals actiegroep Waterdu- nen Nee! en de Partij voor Zee land eerder deze week meldden. Die groeperingen waren boos dat de provincie Arcadis in dienst had genomen voor een onderzoek naar de natuurwaarden in toekom stig natuur- en recreatiepark Wa- terdunen bij Breskens. Molecaten heeft veel belang bij de totstandko ming van Waterdunen. Partij voor Zeeland en Waterdunen Nee! spra ken daarom van belangenverstren geling. Het misverstand is verklaarbaar. Slager blijkt lid van de Raad van Commissarissen van de Onderlin ge Bossen Verzekering. Die was tot voor kort onderdeel van Arcadis, maar werd vorig jaar verkocht. Op zaterdag 2 juli organiseren wij een kersenfair met boorde vol leuke activiteiten. Kom naar de boomgaard om zelf de heerlijkste zeeuwsekersen te plukken voor maar 4,99 per kilo. Het belooft een gezellige en leuke dag te worden voor zowel jong als oud, u bent van harte welkom van 10.00 tot 16.00! Programma - Rondleidingen (start 10.30,13.00 en 15.00) - Proeverij en gezellig winkelen in onze Landwinkel - Kersenpit-spuw wedstrijd - Koffie met koek - Huifkarrijden (13.00 tot 15.30) - Demonstratie taarten maken - Boerderij ijs - Imkerij - Springkussen en diverse spelen - Diverse kramen (antiek, kleding etc) Openingstijden Ma t/m vrij 09.00 -18.00 Zaterdag '09.00- 17.00 Zondag gesloten Elenbaas Ungeweg 34 4341 RE Arnemuiden (0118)60 33 37 zeeuwsekers#kpnplanet.n! www.landwinkelelenbaas.nl 9._. VLISSINGEN De honderdjarige Onze Lieve Vrou- wekerk aan de Singel in Vlissingen is van 1 juli tot 10 september op vrijdagmiddag en zaterdagmiddag tussen 13.30 en 17.00 uur geopend. De kunstschatten kunnen worden bewonderd, maar er is ook gelegen heid voor bezinning en gebed. Het is in de parochiekerk voor Vlissin gen en Oost-Souburg. VLISSINGEN - De nog altijd in opbouw zijnde buurt Nieuw Bonedijke in Vlissingen blijft verrassen. Gestaag gaat de vernieuwing van de voormalige Bonedijkebuurt door. En op z'n tijd verdient dat een feestje. Gisteren werd gevierd dat de 42 eengezinswoningen aan de Sal vador Dalistraat zijn opgeleverd, dat het hoogste punt van het complex Cariho (32 koopappartementen) is be reikt en dat de eerste paal de grond in ging voor de veertig woningen van Alliance. De viering vond plaats voor de nieuwe brede school. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen domburg - De gemeente Veere wil op korte termijn een interim gemeentesecretaris aannemen. Het streven is die per 1 augustus te benoemen. De interim heeft als eerste taak aan te geven waar er wat verbeterd kan worden in de werkwijze van de gemeente. De huidige gemeentesecretaris Jan de Regt (57) heeft zijn functie neer gelegd en heeft inmiddels al af scheid genomen op het gemeente huis. De Regt blijft overigens wel in dienst van de gemeente, maar zal op detacheringsbasis overheids projecten doen. Hij zal dat groten deels vanuit huis doen. De Regt heeft naar aanleiding van een on derzoek naar de ambtelijke organi satie, de zogenoemde quickscan, besloten niet langer als secretaris aan te blijven. Hij heeft de gemeen telijke herindeling op 1 januari 1997 op zijn bord gehad toen hij als gemeentesecretaris aantrad en vervolgens nog een aantal reorgani saties op het gemeentehuis doorge voerd. De Regt maakt plaats voor iemand die de verbetering van het ambtelijk apparaat voor zijn reke ning zal nemen. Uit het onderzoek blijkt dat er 'met oog op de toekomst een kwa liteitslag gemaakt moet worden, waarbij meer vanuit de klant ge dacht wordt'. De onderzoekers concluderen: 'om de hoge ambi ties van het college van B en W en de gemeenteraad waar te maken, moet de organisatie ook op een ho ger niveau functioneren'. Overi gens blijkt uit de onderzoeksresul taten dat de medewerkers van de gemeente eveneens dat stapje ho ger willen zetten en zich herken nen in de ambities van het ge meentebestuur. De directie moet die verandering aansturen. Het was de bedoeling van het college om naast de gemeentesecretaris een manager neer te zetten. Dat wordt nu een interim-secretaris. Volgens wethouder René Mole naar is het vertrek van De Regt ge regeld in goed overleg tussen bei de partijen. „Wij hebben als ge meente niet gezegd dat hij weg moest. Hij heeft tegen ons gezegd dat hij zich niet de juiste fnan voelt om opnieuw een verande ring aan te sturen en te begelei den." Volgens Molenaar is de construc tie waarbij Jan de Regt op detache ringsbasis gaat werken geen onge bruikelijke. „Dat gebeurt vaker. Je wilt niet de kennis en ervaring van zo'n man kwijtraken, en die kun je op deze manier ook elders inzetten. Er is genoeg werk voor hem als extern deskundige. Hij heeft als gemeentesecretaris een hele brede kennis van zaken. Bo vendien kent hij als geen ander al le ins en outs van de gemeentelij ke overheid. De nieuwe interim moet van de gemeente een meer wendbare or ganisatie maken. „De maatschap pij is de laatste decennia sterk ver anderd. Daar moet je als gemeente goed op inspelen. We moeten nu een visie opstellen voor de toe komst. We moeten van aanbodge- richt naar vraaggericht gaan. Dat betekent vanuit de klant, de bur ger dus, denken. Wij moeten meer een lerend karakter krijgen. Snel ler inspelen op ontwikkelingen om ons heen. De gemeente is maar één speler in het hele veld. Daarnaast heb je de ondernemers, de dorps- en stadsraden, verenigin gen en noem maar op. Daar moe ten we efficiënt mee samenwer ken. Het is niet zo dat we het nu niet goed doen. Dat blijkt ook niet uit die quickscan, maar we moe ten wél duidelijk maken hoe we onszelf over pakweg tien tot vijf tien jaar zien." „De interim krijgt daarin een cru ciale rol. Hij begint dat proces en zal dat op poten zetten en verder aansturen. We denken aan een ter mijn van negen maanden tot een jaar. Eind van het jaar gaan we op zoek naar een nieuwe gemeentese cretaris. Die zal dan nog een maand of twee samen optrekken met de interim en dan de organisa tie verder leiden." VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging de Vrolijke Tippelaars houdt op zaterdag 2 en 16 juli in Vlissin gen tochten over strand en duin. Er zijn routes van 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer. De start is tyssen 09.00 en 11.00 uur bij het startbu reau bij de Kanovijver aan de Bur gemeester van Woelderenlaan. De langste route gaat tot aan Westka- pelle en de 15 kilometer gaat tot Valkenisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24