In het laatste bedrijf vallen de 221 zeeland Hij kreeg haar te pakken, in het doolhof op het strand Stadspark afgesloten voor Onderstroom Ervaringen en tips delen bij WMO-café Cursus voor jongeren met probleem-ouders SP wil onderzoek naar schietpartij 1956 vrijdag 1 juli 2011 vl iss i n c e n THEATERS Frans Lievens moet van schouwburgen weer gezonde ondernemingen maken Het Stadspark op het Scheldeter- rein in Vlïssingen is van maandag 4 juli tot en met maandag n juli af gesloten voor alle verkeer en voet gangers. De afsluiting is nodig voor de opbouw en uitvoering van het Festival Onderstroom dat plaatsvindt in en rond de Zware Plaatwerkerij en de Machinefa briek op het Scheldeterrein. Meer informatie: www.onderstroom.info middelburg In Grand Café Willem aan de Oran- jelaan in Middelburg wordt van middag een WMO-café gehouden. De bijeenkomst is voor iedereen die met de WMO te maken heeft. Er worden ervaringen gedeeld, maar er is ook ruimte voor het stel len van vragen en voor discussie. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de gemeente en is van 15 tot 17 uur. Deelname is gratis, aanmelden is gewenst via t.roeb@middelburg.nl middelburg Indigo Preventie in Middelburg be gint direct na de zomervakantie met een cursus voor jongeren van 16 tot 23 jaar die ouders hebben met psychische problemen of een verslaving. Ze leren hoe ze on danks de moeilijke situatie hun ei gen leven kunnen inrichten. De kennismakingsgesprekken zijn be gin juli. Voor meer informatie kan gebeld worden naar 0118-625113 of preventie@indigozeeland.nl westkapelle De SP-Statenfractie wil een onder zoek naar de schietpartij die in 1956 in het Molukse kamp in Westkapel- le plaatsvond en waarbij negen Mo- lukkers gewond raakten. „Bij de onthulling van het monument ter nagedachtenis aan het kamp sprak gedeputeerde Harrie van Waveren in maart van 'een zwarte bladzijde in de geschiedenis'. Na deze erken ning is het tijd om de toedracht van de gebeurtenis grondig te on derzoeken", aldus de SP. door Wendy van den Hurk vlïssingen - Hij haalt nog geen kopje koffie uit de keuken zonder even een hand op haar schouder te leggen. Haar ogen stralen. Zelfs na zestig jaar huwelijk. „Nee, juist! De tijd is omgevlogen." Kerst .1945. Piet den Broeder was zeventien, een gezonde puber die weg wilde. „Maar dat kon niet, Walcheren lag in puin. Gelukkig had ik een oom die Engelse verlof gangers uit Duitsland naar Oos tende vervoerde met de trein. Hij nam me stiekem mee." En daar, in de Belgische badplaats, zag hij zijn nichtjes weer na al die jaren. Hij kon het niet helpen; hij viel op één van hen. Maar wat hij ook deed, zij beantwoordde geen van zijn latere brieven. Waarom toch niet, schreef hij het vriendin netje van zijn nichtje, Diane. „Zij schreef me op delicate wijze terug waarom. Dat was helder. Met Pa sen ben ik teruggegaan naar Oos tende. En daar zag ik Diane weer. In een paar maanden tijd was zij van een bakvisje veranderd in een prachtige, jonge dame." Ook al was zij nog steeds maar veertien, toen de twee verliefd ach ter elkaar aan renden in een dool hof dat ze op het strand hadden gemaakt, en hij haar eindelijk te pakken had, vroeg hij of zij zijn meisje wilde zijn. Dat wilde ze. En ze wist dat het voor altijd zou zijn. Net als hij. Toch duurde het nog zes jaar en twaalfhonderd brieven voor ze écht samen konden zijn, af gezien van de weekendmomentjes die ze samen onder streng toezicht van haar vader doorbrachten. Tegen die tijd had hij een huis in Utrecht, waar hij eerst als 'schrij ver', een soort bediende, en later als sectorchef internationale zaken werkte bij de Nederlandse Spoor wegen. Piet en Diane trouwden, ontdekten samen Europa en kre gen twee kinderen, een zoon en een dochter. Ze waren gelukkig en dat zijn ze zestig jaar later, weer te rug in Vlissingen, nog. „Het lijken wel zestig maanden in plaats van zestig jaar", verzucht Piet. Zijn ge voel heeft hij verwoord in een ge dicht dat hij tijdens het jubileums- feest voordraagt. Een tipje van de sluier wil hij wel oplichten. „Dank zij Diane weet ik wat liefde is." foto Lex de Meester Diane en Piet den Broeder-Schellynck. Het laatste bedrijf van de overna me van de theaters in Middel burg en Goes doorTerneuze- naar Frans Lievens nadert zijn voltooiing. Als het goed is wor den vandaag de laatste handte keningen gezet en zijn dê Stads schouwburg, de Mythe en het Scheldetheater straks in één hand. Voor de gemeenten rest nog een ongevraagde toegift: voor tonnen openstaande reke ningen van de oude Theater Ex ploitatie Zeeland. door Theo Giele middelburg - Geheel volgens de wetten van het theater werd de spanning opgebouwd. Vandaag gaan de handtekeningen onder de overeenkomst waarmee de exploi tatie van de Middelburgse Stads schouwburg en Theater De Mythe in Goes overgaan naar de Terneu- zense ondernemer Frans Lievens. Toen in januari de besprekingen se rieuze vormen aan begonnen te ne men, werd 1 juli als deadline ge noemd. Dat is gelukt, zij het met de hakken over de sloot, zoals de Middelburgse wethouder Albert de Vries het zei. Lievens is directeur van Theater BV dat het Scheldetheater in Ter- neuzen exploiteert. Tot grote tevre denheid van de gemeente Temeu- zen, die als subsidiegever belang heeft bij zowel een goede program mering als een deugdelijke bedrijfs voering. In Middelburg en Goes is de exploi tatie in handen van de stichting Theater Exploitatie Zeeland, (TEZ) opgericht door de Stichting Stads schouwburg Middelburg (SSM) en Stichting Podium 't Beest Theater Mythe Goes, kortweg SBMG. Het personeel is grotendeels in dienst van TEZ. De activiteiten van drie stichtingen gaan over naar twee nieuwe BV's van Lievens: Schouw burg Middelburg BV en de Mythe BV, veertien dagen geleden voor dit doel opgericht door de moeder maatschappij van Lievens activitei ten Het Mauritshof BV in IJzendij- ke. Hieronder vallen ook Reynaert- land BV in Hulst en sportcomplex De Eenhoorn BV. Lievens kwam eind vorig jaar in beeld. De ge meenten zagen de tekorten op de exploitatie van de theaters met le de ogen aan en keken met enige ja loezie naar d'overkant. Vorig jaar werd een andere Zeeuws-Vlaming, Alwien Bogaart, als directeur aangesteld, eerst naast en later boven directeur Peter de Neef, om financieel orde op zaken te stellen bij TEZ. Met de over dracht aan Lievens in zicht vielen lijken uit de kast. Bogaart liet deze maand aan de gemeenten weten dat het tekort over het afgelopen seizoen aanzienlijk is. Groter dan in eerste instantie werd gedacht. Om de oude stichtingen TEZ, SSM en SBMG op te heffen zullen eerst de schulden betaald moeten wor den. En hoewel met Lievens is afge sproken dat hij de theaterexploita tie met alle lusten en lasten over neemt, is het volgens de Middel burgse wethouder De Vries onont koombaar dat de twee subsidiege vers - de gemeente Middelburg en Goes - deels opdraaien voor die schuldenlast De Vries kan nog geen exacte bedragen noemen, maar hij rekent toch al gauw op en kele tonnen: tweederde voor Mid delburg, een derde voor Goes. Het Goese college heeft de raad op de hoogte gesteld van een verzoek van TEZ om 50.000 euro beschik baar te stellen om 'acute liquidi teitsproblemen' op te kunnen los sen. Ook Middelburg heeft een der gelijk verzoek gekregen, zij het voor een hoger bedrag. Vandaag hebben de gemeenten hierover overleg. Goes wil in elk geval bin nen twee weken een plan van aan pak hebben. Goes tekende op 26 mei de over eenkomst met Lievens. Als van daag Middelburg de handtekening heeft gezet, kan gesproken worden over de uitwerking. Wanneer gaat het personeel over van de stichtin gen naar de BV's van Lievens? Zo lang dit niet gebeurd is, blijven de werknemers in dienst van hun oude werkgever, aldus de gemeen te. Ook zal gesproken worden over de uitvoering van de noodzakelijke inkrimping van het personeelsbe stand. Het gaat om directeur De Neef, het hoofd techniek en nog drie personeelsleden. Anderen moeten uren inleveren. Met Lie vens is afgesproken dat hij al het personeel overneemt, maar ook zonder de overname had TEZ moe ten snijden in de organisatie. Aan de overname van de schouw burg koppelde Middelburg de eis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22