Zeeland Te veel verhuizingen in Vlissingen Haai aan de haak bij Dishoek Celstraffen voor groep Antilliaanse overvallers Recept WALCHEREN 22 en 23 21 24 HUISVESTING Opsplitsen van woningen voortaan verboden Theaterexploitatie in acute geldnood ALa In de laatste acte vallen de lijken uit de kast almanak 4E.W ÜVIi Vrijdag 1 juli 2011 In het laatste bedrijf vallen de lijken uit de kast Veere zoekt interim gemeentesecretaris Tip? walcheren@pzc.nl BB3HMB88B888i^gfflill!WBMIMI IHIWi door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Moratorium of niet, pandeigenaren weten de strengere regels voor kamerverhuur in Vlis singen toch wel te omzeilen. Door woningen op té splitsen in aparte eenheden, bijvoorbeeld. Maar daar trapt de gemeente niet meer in. Steeds meer Vlissingers voelen zich niet meer thuis in hun wijk omdat ze steeds andere buren krij gen, heeft de gemeente gemerkt. Het geeft onrust, je kent elkaar niet meer. Eigenlijk wordt in Vlis singen te veel verhuisd, zeker door tijdelijke inwoners uit Oost-Euro- pese landen. Die werden tot voor kort in kamers 'gestopt', voorna melijk in en rondom de Schelde- straat. Daar heeft de gemeente drie jaar geleden een stokje voor gestoken middels het moratorium: voortaan mag slechts hooguit tien procent van een postcodegebied kamerverhuur zijn. Ook ging de gemeente strenger handhaven. Dat heeft geholpen. De meeste pro blemen zijn aangepakt. Maar toen gingen eigenaren hun panden opsplitsen in twee, drie, vier of nog meer wooneenheden. Dat gaat in Vlissingen om enkele tientallen, maar het probleem speelt ook in andere steden. In Den Haag probeert men daar al een hele tijd maatregelen tegen te treffen in een nieuwe woonwet, maar kamerleden blijven er maar over bakkeleien en de wet is er nog lang niet. En daar wil de ge meente Vlissingen niet langer op wachten. Ze wijzigt de oude veror dening: voor het opsplitsen van woningen wordt per direct geen vergunning meer verleend. „Ook omdat nog meer wooneen heden in Vlissingen gewoon niet nodig zijn", legt Polderman uit. „De vraag naar woningen is kwali tatief, niet kwantitatief Het zou goed zijn als een echte verdeling van rangen en standen zou ont staan. Heel veel Poolse gezinnen tijdelijk in Bossenburgh laten wo nen is gewoon niet goed. Vaak keu rige mensen, maar ze binden zich niet. Als het er te veel zijn, ervaart de omgeving een leefbaarheidspro bleem. Het is al een gevoelige wijk. De buurt rond de Scheldestraat daarentegen heeft de potentie om te verjuppen, zoals dat in andere steden ook gebeurt. Maar dat ef fect wordt teniet gedaan doordat te veel mensen op een kluitje zit ten, waarbij je de kwaliteit kunt betwijfelen. Terwijl er toch ruimte genoeg is op de markt." door Miriam van den Broek DISHOEK - „Daar ga ik dus écht niet meer zwemmen", reageerde Wim Sturrus' dochter toen hij woens dagavond op het strand van Dis hoek een haai had gevangen. Sturrus is hier op vakantie en gooit elke dag even zijn hengel uit. „Ik haalde in en voelde dat het een flinke was. Ik dacht aan een grote zeebaars, maar toen hij zo'n tien meter van me vandaan was, zei ik: 'het lijkt wel een haai! Ik dacht: hoe krijg ik in godsnaam dat beest van de haak af? Ik durfde het niet vast te pakken. Gelukkig schoot een andere visser me te hulp met een tang." De haai was zo'n 90 cen timeter lang. „Ik heb hem terugge zet. Dat was prachtig om te zien. Met een zwiepende staart en de rugvin boven het water zwom hij weg." Volgens Jaap van de Hiele, van Eerste Hulp bij Zeezoogdie ren, worden er zo nu en dan zand- haaien en hondshaaien voor de Walcherse kust gevangen. Volgens hem zijn ze ongevaarlijk. MIDDELBURG - Theater Exploitatie Zeeland, die onder meer de Stads schouwburg in Middelburg en Theater de Mythe in Goes onder haar hoede heeft, verkeert in acute geldnood. Volgens het Goese colle ge van B en W heeft TEZ de ge meente om 50.000 euro gevraagd om 'acute liquiditeitsproblemen' op te lossen. Ook aan de gemeente Middelburg is meer geld gevraagd. TEZ draagt per 1 juli haar activitei ten over aan de Terneuzense on dernemer Frans Lievens. MIDDELBURG - Eén vrijspraak en verder straffen van zeven, nog eens zeven, zes en vijf jaar voor een vijftal jonge mannen van An tilliaanse afkomst die betrokken waren bij een gewapende overval op een Middelburgse woning. Ook werden vier van hen, de veroor deelden, op 24 september 2010 in Vlissingen aangehouden in een au to toen ze van plan waren om weer een overval te plegen. In die auto vond de politie een geladen revolver, plastic handschoenen en bivakmutsen. De vrijspraak is voor een Dordte- naar waarvan niet bewezen kan worden dat hij daadwerkelijk be trokken was bij de overval op 11 september. Twee Vlissingers en twee jongemannen uit Maassluis en Dordrecht waren dat wel, aldus de rechtbank. Zij zaten ook in die bewuste auto. De rechters legden de zwaarste straffen op aan een Vlissinger en een man uit Maas sluis die kort na het uitzitten van een eerdere straf en tijdens zijn proefverlof 'op het criminele pad gingen. De politie kwam de groep op het spoor door het afluisteren van hun telefoons. Ondanks code taal in het Papiamento vinden de rechters dat bewezen kan worden dat ze gesprekken voerden over die misdrijven. Tip? redactie@pzc.nl Haar ontgaat niet veel, die Zierikzee- se kleuter. Als oma pannenkoeken bakt, staat ze er met de neus boven op, zich bij voorbaat al verheugend op lekker smikkelen en smullen maar tegelijkertijd ook zéér oplettend. Ge vraagd naar hoe oma dat toch steeds weer doet, lepelt ze zonder aarzelen de te volgen receptuur en werkwijze op. Meel moet erin, én melk én eitjes weet ze. „Roeren doe je met zo'n ding niet als bij ons die je in het stop contact moet doen maar gewoon met zo'n zilveren ding." Het bakpro- ces heeft evenmin geheimen. Alleen het omdraaien van de pannenkoek is voor haar in nevelen gehuld. „Dat weet ik niet, want dan ben ik er niet bij." De negentig centimeter lange haar die woensdagavond bij Dishoek werd gevangen, is weer in zee gezet en weggezwommen. foto Wim Sturrus WATERSPORT naar een opblaasboot? Bezoek zaterdag 2 juli de Bombard instapdag! Gedurende de gehele dag kunt u proefvaren met diverse opblaasboten in combinalie met buitenboordmotoren van Yamaha. Meer Informatie: Zwemer Watersport 1nfo@zwem9r.nl Havenweg 4 0113 371547 4493MT Kampertand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21