Vrijspraak in zaak gifmoord Extra regels voor riviercruisevaart ZES PZC f n 28 en 29 Auto RECHTBANK OM gaat in hoger beroep tegen weduwe uit Kattendijke Kamerleden sluiten parlementair jaar alternatief af Bleker sluit vierde verdieping niet uit Vanaf donderdag 130 kilometer op de A58 Zon en een bui, 19° Universiteiten willen af vpr'zesjes-cultuur|^ Kerkhove bereikt kwartfinales van het Thermphos Challenger Zeeland Vandaag als bijlage bij uw krant VRIJDAG 1 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 156 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 «'Hwiiimhuwh 11" 'gaas WALCHEREN door Emile Calon MIDDELBURG - Raadsman M. Ver- meirssen had gehoopt dat het Openbaar Ministerie eerst het von nis over zijn cliënt goed zou bestu deren voor het een besluit nam om al dan niet in hoger beroep te gaan. Hij vindt het jammer dat de nacht merrie voor zijn cliënte uit Katten dijke nu blijft voortduren en dat ze nog steeds niet haar leven kan oppakken. Ze moet nu afwachten of het gerechtshof in Den Bosch, net als de rechtbank Middelburg, haar niet schuldig acht aan het ver giftigen van haar echtgenoot. Vermeirssen vreest dat het wel ruim een jaar kan duren voor haar zaak wordt behandeld. Hij is wel heel blij dat de rechtbank zo snel tot een uitspraak is gekomen. Het OM eiste vorige week een celstraf van vijftien jaar tegen de 54-jarige weduwe van Ad van den Dool om dat zij hem vergiftigd zou hebben met het haargroeimiddel Minoxi dil. Ze zou dat middel, dat zeer schadelijk kan zijn voor iemand met een zwak hart, stiekem ver mengd hebben met zijn Spaanse li keur Rua Vieja. Volgens de rechtbank is er echter onvoldoende bewijs gevonden dat ze dat heeft gedaan. „Dat is een aanname, gebaseerd op een ver strekkende interpretatie van de fei ten Dat is onvoldoende voor een bewezenverklaring." Ook is er onvoldoende bewijs dat zij medicijnen door zijn eten heeft geprakt. Volgens het OM zou ze kort voor zijn dood ook op haar computer hebben gezocht naar medicijnen en overdosis. De recht bank wijst erop dat ze gezocht DEN HAAG - Marianne Thieme (midden, Partij voor de Dieren) gisteren samen met partijgenote Esther Ouwehand (rechts) tijdens de alternatieve vegetarische Buitenhof barbecue in Den Haag. De ze barbecue dient als alternatief voor de traditio nele Binnenhof barbecue. Het eetfeestje wordt jaarlijks georganiseerd ter afsluiting van het parle mentaire jaar. foto Valerie Kuypers/ANP door Wout Bareman en Marcel Modde TERNEUZEN - De regelgeving voor riviercruiseschepen op de Wester- schelde wordt aangescherpt. De extra maatregelen worden volgen de maand direct van kracht. Als belangrijkste eis geldt dat crui seschepen iemand aan boord moe ten hebben die het Nederlands of Engels machtig is. Blijft de kapi tein in gebreke, dan krijgt hij een boete en wordt het schip direct stil gelegd. Ook wordt de cruisevaart vanaf de verkeersposten extra in het oog gehouden en zonodig van route-advies voorzien. De Perma nente Scheldecommissie denkt zo de veiligheid voor de scheepvaart en opvarenden beter te kunnen ga randeren, aldus secretaris Aat de Jong. Ook de binnenvaart krijgt vanaf januari te maken met een striktere handhaving van de voer- taalregel. In mei ontstond commotie over de risico's die de hotelpassagiers schepen nemen op de druk beva ren Westerschelde. Vanuit het loodswezen, de Veiligheidsregio Zeeland, het provinciebestuur tot aan het Vlaamse parlement, klonk heeft op medicijnen die zij zelf ge bruikt en dat er geen bewijs is dat ze zocht naar een overdosis met Minoxidil. De rechtbank is niet toegekomen aan de andere verweren van Ver meirssen dat er geen bewijs is dat Minoxidil de dood van Van den Dool heeft veroorzaakt. Familieleden van Van den Dool weigerden gisteren commentaar te geven op de vrijspraak. DEN HAAG Staatssecretaris Henk Bleker (Na tuur, CDA) sluit een vierde verdie ping van de Westerschelde niet uit. „Grootschalige verdiepingen zie ik niet zitten", zei hij gisteren na het debat over de Hedwigepolder. „Maar als eens een drempel moet worden weggenomen, moet je niet zeggen dat het is uitgesloten." pagina 2: verslag debat Kamer pagina 3: commentaar MIDDELBURG Vanaf aanstaande donderdag geldt de maximumsnelheid van 130 kilo meter per uur op de A58 tussen Bergen op Zoom en Vlissingen. Rijkswaterstaat onderzoekt het ef fect op de doorstroming, veiligheid en de omgeving. In het najaar be slist het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu over de invoering van de nieuwe maximumsnelheid. Kamer moet zich niet bemoeien met muziekkeuze radiozenders reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 en 5 WEMBm reacties: 423 Kennis van het Wilhelmus is een onzinnige inburgeringseis 57% 43% de roep om extra maatregelen om ernstige ongelukken te voorko men. Uit een overzicht van Rijks waterstaat in het bezit van deze krant, blijkt dat zich sinds 2006 op de rivierarm zeker tien incidenten hebben voorgedaan met riviercrui seschepen. Niet alle bijna-aanvarin- worden overigens gemeld, pag 26/27 'miscommunicatie bijna altijd oorzaak ongelukken' Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1