buitenland 19 Wapens boven Libië gedropt io veel domheid hier' 5-sterren topcruise stipreizen.nl Gewonden bij protest in Egypte wel 61% korting! Hulp na belegering Libische burgers Alléén bij Stip nu zo voordelig! Cf) donderdag 30 juni 2011 r aan zijn hoofd tijdens rellen bij het Griekse parlement in Athene. Dat stemde gisteren in met de zware bezuinigings foto Alexandras Vlachos/EPA De staking van 48 uur is zo'n ri tueel. Lakkas toont foto's die hij heeft gemaakt. „Als deze staking iets leert, is dat onze eigen vakbon den dood zijn. Het protest komt van een handjevol communisten en jeugdige anarchisten." De Griekse massa is volgens Lak kas de grote afwezige, want 'murw en gedesoriënteerd'. Hij begrijpt het en toont zijn eigen salaris- strook. „Ik heb 1000 euro per maand ingeleverd, krijg straks een pensioen van 2000 of minder. Ik vind dat oké maar dan wil ik ook actie en nieuwe perspectieven." De econoom ziet best een uitweg. Griekenland heeft genoeg poten tie, van groene energie tot toeris me, maar heeft ook tijd nodig. „Op deze manier geef je populis ten een voedingsbodem. Men vlucht in buitenlands vijandden ken en oude ideologieën die tot niets zullen leiden, worden afge stoft." De vraag is wat Griekenland te wachten staat nu de nieuwe bezui nigingen en privatiseringen door het parlement zijn goedgekeurd. Lakkas: „Over een paar maanden hebben we waarschijnlijk weer de zelfde discussie, met het risico dat iedereen zijn verantwoordelijk heid ontvlucht en er verkiezingen worden uitgeschreven. Een recept voor chaos." Hij droomt van een opstand van 'weldenkende mensen' en de vor ming van een regering van natio nale eenheid met veel technocra ten die kan bogen op brede steun. Frankrijk leverde onder meer machinegeweren en granaat werpers aan de rebellen. Oppositie kreeg geld om sala rissen ambtenaren te betalen. Overgangsraad vraagt minister Rosenthal om bevroren Libi sche tegoeden vrij te geven. PARIJS - Frankrijk heeft wapens ge leverd aan Libische burgers die werden belegerd door de troepen van kolonel Muammar Kaddafi. Dat heeft een woordvoerder van het Franse leger gisteren gezegd. Frankrijk is het eerste Navo-land dat toegeeft Libische burgers van wapens te hebben voorzien. De wapenleveranties vonden be gin juni plaats in het westelijke Na- fusa-gebergte. Burgers werden hier omsingeld door de eenheden van Kaddafi, die bovendien weigerde een humanitaire corridor open te laten. Nadat de Verenigde Naties waren ingelicht, werd begonnen met het droppen van humanitaire hulpgoe deren, zoals drinkwater, voedsel en medische hulpmiddelen. Toen de situatie verslechterde, werd overgestapt op het leveren van wa pens. Deze werden met parachu tes vanuit vliegtuigen gedropt. Het gaat om semi-automatische wa pens, machinegeweren, granaat werpers en munitie. Het vliegverbod dat in maart bo ven Libië werd ingesteld, voorziet in luchtaanvallen op vijandelijke stellingen, maar de vraag of de op standelingen ook van wapens mo gen worden voorzien is al langer voer voor discussie. De Italiaanse •Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. in binnenhut cat. li -13. Voor toeslagen i-persoonshut, kinderkortingen en beschrijvingen hut- Itypes zie internet. Inclusief: 20 nachten cruise met Costa Deliziosa o.b.v. volpension en havengelden. Exclusief: drank jes, fooien en facultatieve excursies. Reserveringskosten 25 en Calamiteitenfonds 2,50 per boeking, voor meer infor- matie zie vrww.5tipreizen.nl/crcn2 van v-uDia vuui nciceii: Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. boek online of bel 020 - 66 22 222 iïïi minister van Buitenlandse Zaken Franco Frattini ziet hier in ieder ge val geen probleem in. Het is 'mo reel gerechtvaardigd' dat het bond genootschap de opstandelingen helpt, zei hij dit voorjaar nog. In Londen maakte de Britse minis ter van Buitenlandse Zaken Willi am Hague bekend dat de Libische oppositie geld heeft ontvangen om de salarissen van ambtenaren in de door opstandelingen ontzet te gebieden te betalen. Hierbij moet gedacht worden aan leraren, .straatvegers en ander dienstverle nend personeel. Vorige week ont ving de oppositie de eerste beta ling van 70 miljoen euro. De Libische overgangsraad heeft snel meer geld nodig om het ver zet tegen het regime van kolonel Kaddafi vol te kunnen houden. Dat heeft de voorzitter *van de raad, Mahmoud Jibril, gisteren in Den Haag gezegd tegen minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken. Jibril wil dat de bevroren Libische tegoeden in het buitenland snel worden vrijgegeven. Volgens Ros enthal onderzoekt de Europese Unie dat al, maar heeft hij toege zegd dat nogmaals in Brussel on der de aandacht te zullen brengen. Het geld is volgens Jibril nodig om het leven van de mensen in Libië makkelijker te maken. Veel Libiërs kunnen momenteel niet voorzien in hun basisbehoeften. Met extra fi nanciële middelen kan de raad hen tegemoetkomen. „Ook kun nen we dan de vluchtelingen hel pen", aldus Jibril. Nederland heeft aangeboden een steentje bij te dragen aan de op bouw van het verscheurde land. CAIRO - De rellen die dinsdag be gonnen op het Tahrirplein in de Egyptische hoofdstad Cairo, ver- plaatsten zich gisteren naar de straat voor het ministerie van Bin nenlandse Zaken. Honderden mensen staken banden in brand en bekogelden de politie met ste nen. In de loop van gisteravond keerde de rust terug. Door de rellen zijn meer dan dui zend mensen gewond geraakt. Ruim 100 mensen liggen in het zie kenhuis, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Tientallen de monstranten zijn opgepak. Het wa ren de gewelddadigste rellen in maanden op het plein. Daar wa ren dinsdag 4.000 tot 5.000 men sen samengekomen. De betogers zijn gefrustreerd over het tempo van de beloofde demo cratische hervormingen. Ze eisen een voortvarender aanpak door justitie van degenen die verant woordelijk zijn voor de dood van 800 demonstranten tijdens massa le straatprotesten eerder dit jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9