in Domburg 1 w» Beoordeling r/;"' Sg Een ongedwongen sfeer bij Markt Zes in Domburg. foto's Marcelle Davidse We hebben geluk. Net als we aanko men bij Markt Zes Domburg rekent een gast af en krijgen wij zijn terrastafeltje dat prettig in de hoek staat; in de beschutting en met goed uitzicht op de flane rende voorbijgangers. In Dom burg is het altijd druk en geani meerd. Geen wonder dat Markt Zes op één dag na alle dagen van het jaar open is. Waar de mensen zijn, gedijt de horeca. We hopen dat de keuken kiest voor kwaliteit en niet voor de toeristische valkuil om zo veel mogelijk monden in korte tijd te voeden. De kaart is op het eerste gezicht niet erg uitdagend. Alsof de zaak op twee gedachten hinkt met wraps en tortilla aan de ene kant en de typische eetcafé-gerechten als gebakken scholfilet en vispotje aan de andere kant. We zijn met vieren en willen di vers kiezen. We beginnen met to- nijncarpaccio (9,45 euro), salade kip (8,75 euro) en vissoep (5,95 eu ro). De salade kip komt er het bes te uit. Het is een mooi verzorgd bord, met lekkere spekjes, tomaat jes, sla en veel kip. Het is sowieso een vol bord en het kan gerust voor een maaltijdsalade doorgaan. Dési van de bediening heeft: die opmerking vaker gehoord. Er zijn veel vaste gasten die alleen maar een salade eten en een soepje. „Maarja, veel mensen houden toch ook weer van veel eten als ze uit eten gaan." De vissoep is niet warm en dat komt de smaak niet ten goede. Jammer. Met iets meer aandacht had het een mooi vissoepje kun nen zijn. De carpaccio van tonijn voldeed aan de verwachtingen. Het blijft druk op het terras. Zodra iemand opstaat, wordt zijn plaats ingenomen. Dat is niet verwonder lijk. Je zit leuk bij Markt zes, de sfeer is ongedwongen en infor meel en het personeel vriendelijk, spontaan en gemakkelijk. Dési bij voorbeeld is gewend aan vragen van toeristische aard. Ze prijst en kele tafeltjes verderop enkele eta blissementen in Domburg als leu ke uitgaansgelegenheid aan voor een later tijdstip. In het Duits en in het Nederlands. We gaan verder met de hoofdge rechten: een visstoofpotje (17,95 euro), kabeljauw in wijnsaus (18,50 euro) spareribs (16,50 euro) en ossenhaaspuntjes (16,95 euro). De saus vart de ossenhaaspuntjes is waterig en flauw van smaak, waardoor ook het vlees zachter wordt. Dat is jammer, want de os senhaaspuntjes zijn wel goed ge bakken. De spareribs zijn mals. Het vlees valt van de botten. Bij de hoofdgerechten worden ge- wokte groenten geserveerd zoals paprika, uien en courgette. Het vis stoofpotje is waterig. Dit gerecht mist samenhang: de vis en zee vruchten afzonderlijk zijn wel lek ker, maar het hangt als het ware als los zand aan elkaar. Mijn disge- note mist brood om te soppen, de ideale begeleider bij stoofpotjes. De kabeljauw heeft lang in de oven gestaan en is droog gewor den. En juist kabeljauw kan van die mooie sappige 'lamellen' heb ben. Met iets meer oplettendheid en aandacht zou dit gerecht wel ge slaagd zijn geweest. Markt Zes is een vriendelijke zaak waar je lang kan blijven hangen, na een dagje strand met vrienden. Binnen en buiten heerst het vakan tiegevoel. Het interieur is donker, waardoor Markt Zes de uitstraling van een gezellige, bruine kroeg heeft. En als je naar Markt Zes gaat voor de eerste keer, ga dan op een vrij dagavond, want dan treedt er vaak een bandje op. Onze maaltijd ontsteeg niet het ni veau van een eetcafé en daarop is de beoordeling afgestemd. Aardig, maar tegelijk ook slordig en een keukenprinses hoef je niet te zijn om de gerechten te kunnen ma ken. Wat blijft hangen na een avondje Markt Zes is niet het eten, maar wel de gezellige atmosfeer, het goede tafelgesprek en de pretti ge bediening. Grand Café Markt Zes, Markt 6, 4357 BG Domburg, 0118-582373. www.marktzes.nl In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening: Horen, zien en ruiken: Niet op alle terrasstoelen ligt een kussen. Advies: vraag naar een kussentje. Zit zoveel lekkerder. Conclusie: Markt Zes is een plek waar je naar toegaat voor de gezellig heid en waar je een hapje kunt eten. Grand Café Markt Zes Markt 6, Domburg Flanerend publiek komt voorbij het terras van Markt Zes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81