binnenland 17 van overvallers' effeweg.nl VANAF VANDAAG TOT 50 KORTING OP DE ZOMERCOLLECTIE '(AAsssVSA, Alsnog geslaagd Onderzoek: Geen afspraken tussen RK-Kerk en OM supervoordelige busreizen €269 OF WAT DACHT U VAN: Kijk op www. weg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 30 juni 2011 i, m :.vt Afsluiting A2 na wilde achtervolging Amsterdam Een van de vluchtauto's crasht op A2 bij 1 Waardenburg Politie raakt overvallers 1 kwijt nabij Eindhoven BELGIË Infographic CRW bron ANP Twee mannen sprongen uit de au to en knielden neer, met hun mi trailleurs in de aanslag. De surveil lancewagen zag het gevaar en reed hard achteruit. De mannen stap ten vervolgens weer in en reden weg. Gezien het gevaar van zowel een 29 juni 201103.00 uur gewapende overval op geldtransportbedrijf in Amsterdam-Zuidoost. Politie zet achtervolging in op twee vluchtauto's. Daders bedreigen automobilist, kapen auto en zetten vlucht voort Verkeersinfarct door afsluiting A2 bij Waardenburg. Files tot 20 km. Afsluiting om 11.15 u opgeheven. mogelijk vuurgevecht in de be bouwde kom als de hoge snelhe den kreeg de wagen het bevel geen achtervolging in te zetten, waarop de gangsters uit het zicht verdwe nen. De op de snelweg rijdende politiewagens hebben de tweede auto niet opgewacht of opge- MIDDELBURG - GOES 3 juli koopzondag Middelburg De uitgebrande vluchtauto van de overvallers wordt op de A2 bij Waar denburg weggetakeld. Vanwege het sporenonderzoek ontstonden lange files. foto Cor de Koek merkt. Naar verluidt zou dat ko men omdat de achtervolgende au to's van het Bossche korps waren en geen direct contact hadden met de Eindhovense meldkamer die van het gebeurde in de stad wist. Geprofessionaliseerde projectcrimi- naliteit. Zo omschrijft Cyrille Fijnaut, hoogleraar strafrecht en criminologie van de Universiteit Tilburg de overval. „Dit waren geen amateurs, dit is er eentje uit het topsegment van overvallers." De politie vermoedt dat de daders ook achter een overval op waarde- transportbedrijf SecurCash in Rot terdam van begin april kunnen zit ten. Beide overvallen leken goed voorbereid, de criminelen gebruik ten zware bewapening en zij scho ten gericht. In Rotterdam werden twee mensen neergeschoten. De overval leidde gisteren tot lan ge files. De A2 werd bij Waarden burg in beide richtingen afgesloten zodat de politie onderzoek kon doen. AMERSFOORT - De twaalf eindexa menleerlingen van Het Nieuwe Eemland in Amersfoort hebben hun in allerijl gemaakte examen drama allemaal gehaald. Dat heeft de school gisteren laten weten. De school was vergeten het examen af te nemen en had het theoretische onderdeel van het vak zelfs het he le jaar niet gedoceerd. jggggg DEN HAAG - Er is geen bewijs dat het Openbaar Ministerie (OM) ooit afspraken heeft gemaakt met de Rooms-Katholieke Kerk over de afhandeling van zaken rond misbruik door geestelijken. Dat concludeert Dato Steenhuis in een gisteren gepubliceerd rapport dat hij op verzoek van de Tweede Ka mer schreef Oud-procureur-generaal Steenhuis heeft te weinig relevante zaken ge vonden om iets te kunnen zeggen over het bestaan van een 'speciale behandeling' voor priesters die van een zedendelict werden ver dacht. Alles dat hierover vaststaat, is dat er geen bewijs voor is gevon den. Steenhuis bekeek ruim 2200 zaken, waaruit slechts vijf strafza ken tegen katholieke geestelijken naar voren kwamen. Ook interviewde Steenhuis zeven tien (voormalig) medewerkers van het OM en politiemensen. Volgens geen van hen moesten zaken rond zedenverdachten uit de Rooms Ka tholieke Kerk anders behandeld worden dan gewone burgerver- dachten. Steenhuis stuitte nog wel op een verhaal over dossiers van rooms- katholieke zedenverdachten die bij het OM in Den Bosch in een apart kastje zouden hebben gelegen. Pro cureur-generaal Hans Blok zou bij zijn aantreden in 1997 hebben ge concludeerd dat deze zaken uit de jaren '50 en '60 verjaard waren. Waarom de dossiers in het kastje lagen, bleek niet meer te achterha len. 3 dagen Antwerpenv.a. €79,- Vertrek op: 17, 21, 25, 27, 29, 31 juli, 2 en 4 aug 4 dagen Parijsv.a. 119f- Vertrek o.a.: 11, 17,20, 23, 26 juli, 4, 13, 16,25, 28 aug 4 dagen Berlijnv.a. €119,- Vertrek o.a.: 4, 13, 16, 22 juli, 3,12,18, 21, 24, 27 aug 4 dagen Londenv.a. 149,- Vertrek o.a.: 15, 18, 27, 30 juli, 2, 5, 17, 23, 26, 29 aug NOORD-HOLLAND OP Z'N MOOIST Soekcode; 8526 Start deze busreis in het mooie Volendam en bekijk in het museum de schitterende klederdracht. Ca mee naar de historische kaasstad Alkmaar, het Nederlands Parfumflessen Museum in Winkel en laat u door de gids informeren tijdens de West-Frieslandtour. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en diner, welkomstdrankje, bingo-avond, avond Oud-Hollandse spelen, West-Frieslandtour met gids \en vervoer per Tourist Class touringcar U verblijft tijdens deze reis in Piestany, het grootste en bekendste kuuroord van Slowakije. In de ochtenden kunt u genieten van de 10 GRATIS wellness behandelingen. Ga 's middags mee naar onder meer Bratislava en Karpaten of sla een balletje op de golfbaan. 9 hotelovernachtingen, 9x ontbijt en diner, 10 GRATIS wellnessbehandelingen, consult arts, stadsrondrit Bratislava o.l.v. een gids, stadsrondrit Piestany, wijn proeverij Kleine Karpaten, foikoreavond en vervoer per Comfort Class touringcar/ 5 dagen Berlijnv.a. €209,- 5 dagen Rijn en Moezelv.a. €229,- 15 dagen Portugal en Spanjev.a. €699,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, exci €17,- reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7