StrDnAfeest bundelt dans, dance en kunst Niemand hoeft zich te vervelen op Southpark Festival uit13 donderdag 30 juni 2011 Dansvoorstelling vorig jaar tijdens het StrDnAfeest. door Rolf Bosboom Het StrDnAfeest is toe aan zijn eerste lus trum. Ter gelegenheid daarvan pakt het dans- en kunstevenement bij Dishoek extra uit. De locatie is opnieuw strandpaviljoen Kaap duin. De naam van het evenement - een verwijzing naar de organiserende Stichting Dance and Art (DnA) - is apart, maar het concept even zeer. „Waar we echt uniek in zijn is het combineren van dansvoor stellingen- met elektronische mu ziek. Er is geen enkel ander evene ment in Nederland dat zoiets doet", aldus woordvoerder Mi chael van der Wegen. „Wat ons ook onderscheidt is dat we een platform bieden aan jonge kunste naars. Ze bieden ze echt een expo sitieruimte." Het StrDnAfeest combineert op die manier een beachparty met dance, dans en beeldende kunst. „We richten ons op een breed pu bliek, vanaf 18 tot ongeveer 35 jaar", zegt Van der Wegen. „Het gaat om mensen die net wat ver der kijken dan hun neus lang is. Misschien zijn er mensen die al leen voor de deejays komen, maar als ze er eenmaal zijn denken ze: hé, er is veel meer te doen. Op die manier worden ze gestimuleerd om bijvoorbeeld ook een dans voorstelling te bezoeken of naar kunst te gaan kijken." Op dansgebied had het StrDnA feest een sterke troef in handen. Er is een samenwerking ontstaan met Station Zuid, het danshuis voor de zuidelijke provincies. Die leidde er toe dat vorig jaar op het Zeeuwse strand Life is a beach werd opge voerd, muzikaal begeleid door DJ Paul Hazendonk. Dat zou dit jaar een vervolg krij gen met Life is a beach 2, dat zater dag het hoogtepunt van het evene ment had moeten worden. Begin deze week is de voorstelling echter noodgedwongen geannuleerd. „Heel triest maar de choreograaf, [esus de Vega Gomez, is door zijn rug gegaan. Dat is een enorme te leurstelling, want we zijn er sinds oktober mee bezig geweest. Maar het is overmacht. Hier kun je niets aan doen." Er blijft echter meer dan voldoen de over, garandeert Van der We gen, zoals drie andere dansvoorstel lingen The magic live club, Look at me en Saca main). Bovendien wordt nog geprobeerd vervanging voor Life is a beach 2 voor elkaar te krijgen. Vanwege het eerste lustrum kent het StrDnAfeest toch al een brede re opzet dan voorgaande jaren. „We creëren onder meer een twee de podium op het strand, door acht containers in een speciale vorm neer te zetten." Op het be langrijkste podium ('Area 1') verto nen Krause Duo, Octave, Ille Bitch, Paul Hazendonk, Daniel Zuur, GOIDIVA en Paul Veth hun muzikale kunsten. Daarmee is de programmering voor het eerst internationaal, want Krause Duo komt uit Duitsland en Octave is een Franse techno-act. Van der Wegen is opgetogen over hun komst. „Het zijn grote namen uit de undergrondwereld. Octave heeft bijvoorbeeld overal in de we reld opgetreden, maar nog niet in Nederland. Ik denk dat na dit op treden snel meer boekingen zullen volgen." Het andere podium, Area 2 ge noemd, wordt het domein van het Belgische label Push It Records, dat diverse acts uit haar stal zal pre senteren, onder wie de kleurrijke DJ Prinz. Een groot aantal beeldend kunste naars zal op het StrDnAfeest werk exposeren veelal gekoppeld aan het thema 'The Box'. Zo is een ca leidoscopisch lichtsculptuur te zien van de Goese kunstenaar Denz de Kroon en een - meer dan levensgrote - kijkdoos van de Zeeuwse broers Marcel en Stefan Thelen. Popfotograaf André loosse toont zijn mooiste concertbeel- den. Klaas van TWillert brengt computer en mens samen in zijn project Digital Rising. StrDnAfeest, zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur bij strandpaviljoen Kaapduin in Dishoek. Meer informatie op www.danceandart.nl. Publiek vorig jaar tijdens Southpark Festival. foto Ruben Oreel zanger, in de jaren tachtig bekend gewor den als zanger van Vandenberg. Podium C 13.00-18.00 uur: KOW Kinderpo dium, met o.a. Zumba, Kids Talent Show, DJ/scratch-workshop door DJ Vindictiv, Joop en Does Theater en graffiti-work shop door Super A. 18.30-19.30 uur: Moondance, eigen jazzy werk en jazzstandards. 20.30-21.30 uur: The Score, elfkoppi- ge band met doorgewinterde Zeeuwse muzikanten. Verder: Seniorenhangplek met volksdans en linedance (13.00-18.00 uur), sportpro gramma door Middelburg in Beweging (12.30-18.00 uur) en wereldmarkt. Southpark Festivalzaterdag vanaf 12.00 uur op Meiveld in Middelburg Zie ook: www.southparkfestival.nl. Veertien acts op drie podia en daarnaast kunst, dans, theater en andere activiteiten. Niemand hoeft zich te vervelen op het jaar lijkse Southpark Festival, dat zater dag opnieuw op het Meiveld in Middelburg wordt gehouden. Het gratis toegankelijke evene ment is geschikt voor het hele ge zin. Programma: Hoofdpodium 12.00-12.30 uur: Opening festival door de Molukse dansgroep Mae-Uku jospan uit Oost-Souburg. 13.15-14.00 uur: Katia, eigenwijze sin ger-songwriter met bijzonder stemgeluid. 14.45-15.30 uur: Jah Vinity, zeskoppi- ge reggaeformatie uit Vlissingen. 16.00-17.00 uur: Nuff Said, bekende Zeeuwse band, met tegenwoordig Am sterdam als thuisbasis. 17.45-18.30 uur: Tuxedo Bandido, Zeeuws trio dat dit seizoen deelneemt aan Popaanzee. 19.30-20.30 uur: Chef Special, Haar lemse band met een mix van hiphop, reg gae, funk en rock. 21.30-23.30 uur: Undercover, met Rol ling Stones nummers. Podium B 12.30-13.15 uur: Quinten Quist, elec- tropopduo uit België. 14.00-14.45 uur: The Black Key, ta lentvol Zeeuws damestrio. 15.30-16.00 uur: Dret& Krulle, win naars Grote Prijs van Nederland 2009. 17.00-17.45 uur: Zorita, achtkoppig ensemble met een cocktail aan stijlen. 18.30-19.30 uur: Zerah John, Zeeuw se singer-songwriter presenteert zijn pro ject The Great Escape. 20.30-21.30 uur: Bert Heerink, rock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79