Volkswagens in maten en soorten uit 17 Wie weet hoeveel modellen wereldwijd gemaakt zijn? OTSUMMER +BBQ Jaarlijkse themafeest van Zeeland dit jaar in teken van Griekenland Week van de Oosterscheldekreeft donderdag 30 juni 2011 De quizvraag: in welke oplage is dit schaalmodel gemaakt? Hoeveel modellen ik heb? Ik zou het je echt niet kunnen vertellen, maar veel. Veel meer dan je in de gemiddelde speelgoed winkel tegen zult komen", aldus VW-enthousiast, garagehouder en winkelier André van Gilst. Hij wijst op de lange rij dozen op een van de schappen in de winkel bij zijn garage. Alleen al van VW-ke- vers met een surfplank bovenop heeft hij verschillende uitvoerin gen en hetzelfde geldt voor de Volkswagen-busjes. Een van de schaalmodellen in de collectie is die van een zogeheten Sambabus, met een Eriba Puck-caravan erach ter gehaakt. Een mini-uitvoering van een ook in het echt niet bijs ter grote caravan. Het gaat om een model van Schuco waar wereld wijd een beperkt aantal van is ge maakt. Wie raadt in welke oplage genoemd schaalmodel van Schuco is gemaakt, mag het mee naar huis nemen. Wie denkt de oplossing te weten kan deze mailen naar: andre@vangilstkevers.nl Vorige week stond Wijnkoperij De Loods in Middelburg in deze rubriek. De vraag was: in welk wijndorp woont Stéphanie van Domaine Colinot? Geoffrey Hen- drikse van de wijnkoperij kreeg meer dan honderd reacties bin nen. Hij trok Natalie Heijens-Ter- mote uit Hulst als winnaar. Zij kan twee flessen champagne van Nico las Maillart ophalen, een Brut en een Rosé. Zierikzee Kunstwandeling langs galerieën en ate liers. Van 12.00 tot 17.00 uur. MAANDAG 4 JULI Oostkapelle Terra Maris organiseert (W)onderwa- terwereld. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Aanmelden reserveringen@terramaris.nl, of via 0118-582620. Duinvlietweg 6, 10.30-12.00 uur. DINSDAGS JULI Oostkappele Terra Maris organiseert de activiteit 'Korren en zeeschuimen. Start met een in leiding bij het zee-aquarium. 3,50 euro per persoon. Aanbevolen om handdoek en waterschoenen mee te nemen. Aan melden via reserveringen@terramaris.nl of via 0118-582620. Duinvlietweg 6, 10.30-12.30 uur. Wissekerke Rondleiding bij wijngaard Druivengaer- de. Dorpsdijk 2a, 13.00-17.00 uur. Zaterdag 2 juli houdt de Stich ting Fun4all de 13e editie van 'het jaarlijkse Themafeest van Zee land'. Twee jaar geleden is het eve nement verhuisd naar een ruim ere locatie aan de Maalweg in Le- wedorp. Het Thema van 2on is 'Griekse Par ty'. De bezoekers in de leeftijd van net 16 tot ruim 60 worden uitge daagd zich zo origineel mogelijk te kleden naar dit thema, geïnspi reerd door de vele Griekse goden en rijke mythologie of bijvoor beeld de Olympische Spelen. Ook de locatie wordt geheel in de medi terrane sfeer gebracht. De aftrap wordt verzorgd door Dexter. De band heeft zijn wortels in Zeeland maar tegenwoordig ko men de bandleden uit alle mu- <Arnuser ffetst ocnt NOORD-BEVELAND elke woensdag vanaf 22 juni t/m 7 sept www.amusefietstocht.nl ziek- en windstreken. Voor de pau zes is Dl Ton aangetrokken, een plaatjesdraaier die met zijn veelzij dige stijl onder andere in de ten ten van Lowlands en Zwarte Cross draait. Net na middernacht zal feestband Lijn7 op het podium verschijnen. Het repertoire van Lijn 7 bestaat uit een mix van covers in verschil lende talen. Van 'Hey Jude' tot 'Smoorverliefd' en van 'Op een on bewoond eiland' tot 'Non non, rien n'a changé'. Nederlandstalige meezingers worden afgewisseld met Engels- en Franstalige klassie kers, TV-tunes en kinderliedjes. Het Feest za. 2 juli: Maalweg 2b te Lewedorp, aanvang 21 uur. www.hetfeest.net. M I N DJ RONNIE D DJ RICKY 90 S V OO'S NIH!GRATIS V. 19:00 U «1SSU& Om het kreeftenseizoen goed af te sluiten (15 juli a.s.) orga niseert de Kring van de Ooster scheldekreeft van 4 tot en met 10 juli in samenwerking met Dining- City de Week van de Oosterschel dekreeft. Tijdens deze culinaire ac tieweek kan men tegen het actieta rief van €47,50 per persoon bij elf Zeeuwse restaurants een 3-gangen kreeftenmenu eten. Reserveren vooraf via de speciale website www. week vandeoosterschelde- kreeft.nl De deelnemende restaurants zijn: De Etage (Bruinisse), De Peren boom (Burgh-Haamstede), Mond riaan (Domburg), De Stadsschuur (Goes), De Korenbeurs (Kortge- ne), Auberge Des Moules (Philippi ne), Vis aan de Markt (Scherpenis- se), Hostellerie Schuddebeurs (Schuddebeurs-Noordgouwe), Au berge De Campveerse Toren (Veere), Oesterbeurs (Yerseke) en Brasserie Maritime (Zierikzee). foto's Dirk-Jan Gjeltema roosters. Het ene type brandt het VW-logo in je sneetje brood, de andere tovert er zelfs een goud bruin geroosterd front van een volkswagenbusje op. „Dus dan heb je wel een heel lekker boter hammetje", aldus Van Gilst. Garage en winkel van Van Gilst zijn open op dinsdagavond en van woens dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Van Gilst heeft ook een webwinkel: www.vangilstkevers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73