6 luit agenda Volkswagen voor in de vitrine: schaalmodellen DONDERDAG 30 JUNI Bruinisse o Grote boekenmarkt CBS Op Dreef. Bij Op Dreef aan de Molenstraat 46. Van 13.15 tot 15.15 uur. Kamperland Verhalen in 't Land, fietstocht met gids langs Oosterschelde. VW-kantoor, 13.00 uur. Lewedorp Wandel- en rolstoeldriedaagse, De Kraayert, 18.15 uur. Nieuwerkerk Sport- en spelmiddag van de Nieuwer- kerkse basisscholen in het kader van Nieu werkerk Bruist. Wissekerke Rondleiding bij wijngaard Druivengaer- de. Dorpsdijk 2a, 13.00-17.00 uur. VRIJDAG 1 JULI Middelburg Gratis architectenspreekuur, nog in het kader van de Dag van de Architectuur (25 juni). Stadskantoor, 10.00-12.00 uur. Nieuwerkerk Nieuwerkerk Bruist met activiteiten in Dolfijn en 's avonds braderie. Veere Buitenconcert Veere's Genoegen, bij verzorgingshuis Nieuw-Sangenburgh. 19.00 uur. Toegang gratis. Vlissingen Workshop thriller schrijven door de Vlissingse auteur John Brosens. Bibliotheek.Vlissingen, 19.30 uur. ZATERDAG 2 JULI Burgh-Haamstede Officiële opening en open huis bij Paar- denhotel Burgh, diverse demonstraties, van 10 tot 16.30 uur aan de Meeldijk 4a. door Piet Kleemans Roemrucht is'tie: de Volkswagen Kever. André van Gilst uit Bruinisse handelt er al jaaaren in en hij laat het niet bij het verkopen en onderhouden van Kevers en VW-busjes. In de winkel bij zijn garage aan de Bruse Nijverheidsstraat is van al les en nog wat te koop waar een Volkswagen-logo op prijkt. Van schaalmodellen tot T-shirts, kof- flemokken en spaarpotten. „Al les wat met Volkswagen te ma ken heeft heb ik", aldus Van Gilst. De garagehouder/winkelier ver huisde in 2007 van zijn stek aan de Nieuwstraat in hartje Bruinisse naar de Nijverheidsweg aan de rand van het dorp. De winkel bij de garage begon als bescheiden accessoiresshop, aange vuld met wat schaalmodellen. „Tja, en van lieverlee wordt dat steeds meer. Ik dacht dat ik hier ruimte zat had, maar het wordt nu toch wel aardig vol." Van Gilst mag dan fervent Volks wagen-fan zijn, hij is niet eenken nig. In zijn collectie modelautoo tjes ook klassiekers van Peugeot en Citroën en zelfs van de beroemde Amerikaanse Ahrens-Fox brand weerwagens. Het assortiment VW-modellen is indrukwekkend. Uiteraard zijn er klassiekers als het 'ovaaltje' (Kever met ovale achterruit), maar ook een VW-brandweerbus en een in hippiestijl uitgevoerde 'Wood- stock'-Volkswagenbus. Vervoer middelen van Tv-helden zijn er ook, zoals de gitzwarte superauto Kitt van de Knight Rider, de oran je Dodge Charger uit de Dukes of Hazzard en de futuristische bolide van Batman. Disneyis vertegen woordigd met een breed aanbod aan Cars. Daarmee is de koek nog lang niet op: T-shirts, korte broeken, sweats hirts en hockeypetjes voorzien van VW-logo of met opdruk van Kevers of VW-busjes zijn er te krij gen, evenals een bontmuts met VW-logo. „En daar heb ik er in Zweden heel wat van verkocht", beantwoordt Van Gilst de verbaas de blik. In het aanbod ook onver wachte zaken als een damspel met zwarte en witte VW-busjes als 'damschijven'een riem met VW-logo en een stropdas bedrukt met VW-busjes of Volkswagen-lo go's. Waar alles vandaan komt? Overal en nergens. „Als je steeds de nieuwste dingen wilt hebben moet je er echt continu achteraan zitten. In de shop verder nog boe ken en tijdschriften en een keur aan Volkswagen-onderdelen, varië rend van originele oude snelheids meters tot achterlichten, stuurwie len en van VW-logo voorziene chromen wieldoppen. „Voor Ke vers is echt nog alles te krijgen", weet Van Gilst. „En soms wordt een onderdeel gewoon nieuw ge maakt. Onder de categorie 'bij zonder' vallen de speciale brood donderdag 30 juni 2011 Lewedorp Themafeest 'Griekse Party'. Bezoe kers in de leeftijd van 16 tot ruim 60 worden uitgedaagd zich zo origineel mogelijk te kleden naar dit thema, geïnspireerd door de vele Griekse go den en rijke mythologie of bijvoor beeld de Olympische Spelen. Maal- weg 2b, 21:00 uur. Entree 12 euro. Nieuwerkerk Feestdag Nieuwerkerk Bruist met tal van activiteiten. Op de Kerkring, vanaf 9.00 uur. Ritthem Open tuin dagen bij Rammekenshof. Info: 0118-460924, 06-21636724 www.rammekenshof.nl Rammekensweg 11, 10.00-17.00 uur. Kunstroute Ritthem, op verschillende locaties in het dorp. 10.00 - 17.00 u. Ope ning om 10.00 uur in Hervormde Kerk. Zierikzee Schrijfster Lizette Dalebout signeert haar Onverwacht Volkswagen: een dambord Een Volkswagen theepot Het zeeaquarium van Terra Maris boek 'Mijn straat is geel' bij boekhandel De Vries aan het Havenplein, van 11.00 tot 13.00 uur ZONDAG 3 JULI Neeltje Jans Hans Verkooijenwandeling (wandelen langs de vloedlijn) door de Nederlandse foto Ruben Oreel Onderwatersport Bond. Vertrek vanaf in formatiezuil parkeerplaats bij Deltapark Neeltje Jans om 14.00 uur. Ritthem Open tuindagen bij Rammekenshof. In fo: 0118-460924, 06-21636724 www.rammekenshof.nl Rammekensweg 11,10.00-17.00 uur. Origineel Kever-snelheidsmeters André van Gilst„Ik heb alles wat met Volkswagen te maken heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72