61 binnenland a?* v het topsegment er een 'Dit is uit FIETSVAKANTIES Weren drugstoerist moet via Opiumwet Wiet op caravan Hillen wil schietend leger mm - - m Na een gewelddadige overval openen criminelen met mitrailleurs het vuur op de politie. Ze weten te ontkomen. HI DRESDEN ELBE-ROUTE HI DONAU WENEN KRAS BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm donderdag 30 juni 2011 Projectcriminaliteit uit op hogeschoolniveau. Zo wordt de brute overval van een gelddepot van Brink's in Amsterdam omschreven. Er is een onbekend geldbedrag buitgemaakt. Maastricht - Gemeentes moeten met de Opiumwet drugsoverlast bij coffeeshops te lijf gaan. Ze mo gen geen algemene plaatselijke ver ordening (APV) gebruiken om bui tenlanders uit coffeeshops te we ren. De sluiting van een lokale cof feeshop in Maastricht op basis van de verordening was onterecht, oor deelde de Raad van State gisteren. De gemeente Maastricht had in de verordening opgenomen dat de coffeeshop geen buitenlandse drugstoeristen mocht toelaten. Burgemeester Onno Hoes van Maastricht liet weten snel in over leg te gaan met minister Ivo Op stelten (Veiligheid en Justitie) om te horen of en hoe hij de Opium wet wil gebruiken om buitenlan ders uit coffeeshops te weren. Volgens het ministerie laat de uit spraak zien dat er ruimte is voor de bepaling dat alleen ingezetenen van Nederland klant mogen zijn van een coffeeshop. Dat het niet via de APV kan worden geregeld, is volgens het ministerie een wets technisch. probleem dat snel zal worden opgelost. Naar de uitspraak van de Raad van State is lang uitgekeken vanwe ge de invoering van de wietpas. Volgens het ministerie kan met de uitspraak de invoering ervan ge woon doorgaan. Voor een verplich te, landelijke invoering moet de Opiumwet worden veranderd. wehl - De politie in de Achter hoek heeft in Wehl een wietplan- tage ontdekt op een niet alledaag se plek. Op een camping aan de Koningsweg had de eigenaar van £en stacaravan op zijn dak potten geplaatst met daarin 130 wietplant- jes. De 'dakbedekking' is inmid dels vernietigd, meldde de politie gisteren. door onze verslaggevers Een overval zoals die niet vaak voorkomt in Nederland. Zo om schrijft de politie het misdrijf dat in de nacht van dinsdag op woensdag plaatsvond in Amster dam-Zuidoost. Criminelen overvie len daar op gewelddadige wijze een geldvervoersbedrijf en wisten na een lange achtervolging door het land te ontkomen. De vermoedelijk zes daders waren gekleed in zwarte pakken die op de uitrusting van Amerikaanse ar restatieteams lijken. Nadat de pui van het depot was opgeblazen, stonden een of twee van hen op een strategische plaats op een hoek van de straat in de aanrijrou- te van de politie deze op te wach ten. De kledij moest verwarring stichten: het zou politie kunnen zijn die al eerder ter plaatse was. Maar zodra de kogels in het rond vlogen, was dat misverstand de we reld uitgeholpen. De daders ontsnapten in twee vluchtauto's met een nog onbe kend geldbedrag. De politie zette de achtervolging in, maar hield af stand door de eerdere schietpartij. Normaal gesproken zet de politie een helikopter in om overvallers te volgen, maar dat is gisteren niet ge beurd. Waarom niet? was gisteren een veelgestelde vraag. Het ant woord is simpel: die nacht teister de een storm het land. De politie- helikopters zijn sowieso niet echt voor nachtvluchten uitgerust, en staan niet dag en nacht stand-by. Maar de grootste spelbreker was het weer. Van wegafzettingen werd afgezien 'omdat deze eerst al het burgerverkeer zouden opvan gen waar de vluchtwagens dan achterop zouden inrijden met alle mogelijke gevolgen van dien, aldus de politie. De snelle Volvo's die het KLPD normaal bij achtervolgingen op de snelweg inzet, konden gisternacht evenmin worden gebruikt, aldus een woordvoerder: „We waren op het moment niet in de buurt." Een groot deel van de achtervol ging werd uitgevoerd door agen ten van Amsterdam-Amstelland. Op de Ai richting Utrecht reed een van de vluchtauto's 240 kilo meter per uur. Bij Waardenburg, ten noorden van de brug over de Waal bij Zaltbommel, knalde de wagen tegen de vangrail en vloog in brand. Een achteropkomende auto zag het ongeluk gebeuren en stopte. De vier inzittenden stapten uit om te helpen, maar er werd meteen op hen geschoten. Volgens de politie niet gericht, maar als doel om de mannen weg te jagen wat lukte. De gangsters doken de openstaande auto in en stoven daar vervolgens mee weg. In de brandende auto die ze achterlie ten, zaten 'vaten' met geld, zagen de agenten later; de biljetten dwar relden over het asfalt. De eerste auto was nog steeds op topsnelheid richting zuiden gere den. De tweede wagen bleef ach ter en verliet op de randweg rond Eindhoven ter hoogte van Veldho ven de snelweg. De achtervolgen de politiewagens hebben dat waar schijnlijk niet gezien. De auto reed over de Noord-Bra bantlaan richting centrum. Maar bij toeval kwam een surveillance wagen hen achterop gereden. Toen deze zijn zwaailichten aanzet te om de hardrijder te pakken, ging de auto vol in de remmen. brussel/den haag - De Navo moet zich meer richten op korter durende militaire operaties. „De Navo is er om vuurtjes uit te trap pen. Niet om missionaris van de wereld te zijn." Dat zei minister Hans Hillen van Defensie gisteren in een toespraak voor de denktank Security and De fence Agenda (SDA) in Brussel. Hillen neemt daarmee afstand van de combinatie van defensie, ont wikkeling en diplomatie (3D), waar juist Nederland de laatste ja ren op inzette in Afghanistan en waardering voor kreeg in het bui tenland. Maar volgens Hillen moet de Navo scherpere keuzes maken, ook omdat onder de bevolking steeds minder steun is voor lang durige en complexe operaties zoals in Afghanistan. De woorden van de minister van Defensie vallen in goede aarde bij de PW en zeer slecht bij Groen links. - - OVERVAL H NIEDERRHEIN H SAUERLAND Hl MOEZEL Zie www.kras.nl/21803 Zie www.kras.nl/21600 Zie www.kras.nl/21617 Hl L01RE-DAL Zie www.kras.nl/21841 Zie www.kras.nl/21840 Alléén d€ reizen Vertrek: 4 juli t/m 22 augustus 5-daagse fiets/busreis Duitsland wegens succes extra vertrekdata! net over de grens, maar even helemaal weg! De Niederrhein is een perfect fietsgebied met dijkjes, binnenmeren en schattige dorpjes. incl. busreis, verblijf, ontbijt, diner, Innergy huurfiets en reisleiding Vertrek: 1-8 aug. en 5-19-26 sep. 5-daagse fiets/busreis Duitsland het groene Sauerland is één van T de populairste vakantiegebieden bij Nederlanders! Fiets heerlijk door de 1 bossen, langs de meren en naar de - f leuke vakwerkdorpjes. incl. busreis, verblijf, ontbijt, diner, Innergy huurfiets en reisleiding Vertrek: 18 juli en 5 sep. 5-daagse fiets-/busreis Duitsland volg de Moezel langs glooiende heuvels en imposante burchten naar wijnstadjes als Cochem en Koblenz, waar het op de gezellige terrasjes heerlijk bijkomen is. incl. busreis, verblijf, ontbijt, diner, Innergy huurfiets en reisleiding Met Innergy fiets! Met Innergy fiets! Met Innergy fiets! Vertrek: 23 juli en 3 sep. 7-daagse fiets-/busreis Duitsland verrassende reis, waarbij u fietst langs de Elbe, over de Saksische wijnstraat en naar Dresden, het kuuroord Bad Schandau en de bekende porseleinstad Meissen incl. busreis, verblijf, ontbijt, diner, Gazelle huurfiets en reisleiding Vertrek: 27 aug. 7-daagse fiets/busreis Frankrijk geniet van cultuur en natuur in het Loiredal! U fietst door de Tuin van Frankrijk' naar de indrukwekkende kastelen van o.a. Chenonceau, Chambord, Amboise en Villandry incl. busreis, verblijf, ontbijt, diner, Gazelle huurfiets en reisleiding Vertrek: van 15 juli t/m 9 sep. 9-daagse fiets/busreis Oostenrijk volgens velen de mooiste fiets route van Europa! Fiets langs de Donau en door de wijnvelden van de Wachau naar o.a. Dürnstem en Melk. Optioneel ook naar Wenen! incl. busreis, verblijf, ontbijt, diner, Innergy huurfiets en reisleiding Met Innergy fiets! waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6