Muzikale vertelling vanuit de onderbuik De hoogtepunten van Onderstroom 2 luit donderdag 30 juni 2011 Geert Hautekiet en zijn bijzondere instrumenten. foto Raymond Mallentjer door Rolf Bosboom Rode oortjes in de Zware Plaatwerkerij. Het is tijdens Onderstroom bijna onver mijdelijk, aangezien Geert Haute kiet van de Vlaamse Compagnie KAiET! er zijn intrek neemt om het Vlissingse publiek te amuseren met zijn scabreuze vertellingen. Vieze Verol Tjes, is de veelzeggende titel. Een zeer recent ongeluk op de Ant werpse Ring had nog bijna roet in het eten gegooid. „We kwamen te rug uit Leuven en onze vrachtwa gen raakte betrokken bij een op zich bescheiden acddent", zegt Hautekiet. Persoonlijk letsel was t r nier, maar enkele van de bijzonde re, zelfgebouwde instrumenten die gebruikt worden in de Vieze Verol Tjes, liepen forse schade op. „Door het bruuske remmen werd alles door elkaar geschud. Mijn hart stond even stil." De voornaamste gekwetsten: het Klarkomium, de Dildobas en het Pijpenorgel. Hautekiet is druk doende de schade te herstellen. „Het is veel werk, maar ik krijg het op tijd gereed voor Onderstroom. Gelukkig hadden we na Leuven net een gat in onze tournee." De instrumenten zullen dus ook in Vlissingen hun onkuise geluiden produceren. Compagnie KAiET! is een 'mu- COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl ziektheatermakerij', zoals Haute kiet het noemt. „We houden ons vooral bezig met vertellingen, bij voorkeur op locatie. Het is voor het publiek leuk om zo dicht mo gelijk bij de verteller te zitten en dat lukt beter op locatie dan in een theater. Bovendien is de klank kleur van de plek heel belangrijk. Die is nooit ideaal, maar bepaalt wel de vertelling." Het hart van deze voorstelling - het eerste deel van wat uiteindelijk een Vieze Verol Tjes-trilogie moet worden - is de 'Vuile Kiosk', die in de Zware Plaatwerkerij komt te staan. Het publiek zit er op oude bankstellen omheen en laat zich meevoeren door de woorden van meesterverteller Hautekiet. Hij wil niet al te veel over de in houd verklappen. „Het is een mu zikale vertelling vanuit de onder buik. Het verhaal gaat over een bij zonder ontmoeting die ik had langs de Scheldekaai. Een onwaar schijnlijk verhaal." De zelfgebouwde muziekinstru menten spelen een prominente rol. „Alles in de kiosk komt tot le ven en het wérkt. De muziek is meer dan alleen maar achter grond. Je kunt met muziek iets overbrengen wat je in woorden niet verteld krijgt." 'Vieze Verol Tjes', do. 7, vr. 8 en za. 9 juli in Zware Plaatwerkerij, 20.30 uur. podium DONDERDAG 30 JUNI Brouwershaven Het Zeeuws Orkest voert samen met de Middelburgse Oratorium Vereniging en vier zangsolisten de Missa da Requiem van Verdi uit. Grote Kerk, 20.15 uur. Middelburg Jonge talentvolle pianist Stefan Knuijt verzorgt het wekelijkse miniconcert. Hij speelt naast pianomuziek van Beethoven, Brahms, De Leeuw en Debussy ook een stuk van eigen hand. Koorkerk, 15.00 uur Vlissingen Het Vlaamse kamerorkest Euterpe Ba roque Consort vertolkt alle zes orgelcon certen opus 4 van George Frederic Handel, afgewisseld met korte instrumen tale intermezzi. Twee bekende Vlaamse orgelsolisten verlenen hun medewerking: Bart Rodyns en Jan Vermeire. Sint Jacobskerk, 20.00 uur Vorig jaar verkaste On derstroom naar het Scheldeterrein. Dat pakte op zich niet ver keerd uit, maar toch keert het vierdaagse Vlissingse festival te rug naar waar het vooral thuis hoort: de waterkant. Het gebied rond de Oranjemolen dient op nieuw als festivalhart, Sunset City genaamd. Donderdag 7 juli begint de vierde editie. Onderstroom kent weer een uitge breid programma. Wat zijn de hoogtepunten? De openingsvoorstelling van Les Tambours des Bronx (do. 7 juli, Muziekpodium Groene Boule vard, 23.00 uur): slagwerksensatie uit Frankrijk. 'Aktieman!' van De Jongens (do. 7, vr. 8 en za. 9 juli, Schelde- kwartier, 20.00 en 22.00 uur): thea trale actiekomedie waarbij het pu bliek op een rijdende tribune zit. BOT (do. 7 juli, Paradetheater - Groene Boulevard, 20.30 uur): muzi- kaal-theatraal trio speelt ongepo lijste composities met een onwaar schijnlijk instrumentarium. Muziekpodium (Groene Boule vard): dagelijks optredens, van o.a. Perquisite, Fremdkunst, La Bouti que Fantastique, Loonaloop en The .357 String Band. Wintertuin on tour (vr. 8 juli, Paradetheater - Groene Boulevard, 20.30 uur): literair en muzikaal va riété met Kamagurka, P.F. Thomé- se, Poetracks-Macronizm en Ellen Deckwitz Internationale Straattheater dag (za. 9 juli, binnenstad, 14.00 uur): theateraas op diverse loca ties, onverslijtbaar succesnummer. Compagnie KAiET met 'Vieze Verol Tjes'. Zie hiernaast. Atempo Circ (za. 9 juli, Dijk- theater, 22.00 uur): poëtische Spaanse show met live muziek, energieke choreografie en heden daagse circuskunst op hoog ni veau. Het Monster van Vlissingen (Kazematten, doorlopend): bijzon der kunstproject van Super A. De Straattheaterdag is een onverslijtbaar succesnummer. Bij Aktieman! zit het publiek op een rijdende tribune. Zierikzee Infoavond jeugdpercussiegroep PGZ van Kunst en Eer. Repetitiegebouw de Harmonie aan de Kaersemakerstraat, 18.30 uur. VRIJDAG 1 JULI Geersdijk De steelband en de harmonie van Apollo Wissenkerke treden op. De Willemhoeve, 19.30 uur Ritthem Brassband ONDA uit Ritthem en Brass band OKK uit Westkapelle geven con cert. Camping Karnemelkshoek, Barentsweg 2, 19.30 uur Sas van Gent Ignace Michiels, organist van de Sint Salvator Kathedraal in Brugge, verzorgt het eerste Vrijdagavondconcert van 2011 Cuyperskerk, 20.00 uur Veere Muziekvereniging Veere's Genoegen verzorgt een gratis buitenconcert. Nieuw-Sandenburgh, 19.00 uur Het Zeeuws Orkest voert samen met de Middelburgse Oratorium Vereniging en vier zangsolisten de Missa da Requiem van Verdi uit. Uitverkocht. Grote Kerk, 20.15 uur ZATERDAG 2 JULI Aardenburg Jubileumconcert '40 jaar Jongerenkoor Aardenburg'. Bij slecht weer in de kerk. Plein voor de H.Maria Hemelvaart kerk, Weststraat 80. 19.30 uur Het Zeeuws Orkest voert samen met de Middelburgse Oratorium Vereniging en vier zangsolisten de Missa da Requiem van Verdi uit. Sint Baafskerk, 20.15 uur Dishoek Vijfde editie StrDnAfeest, multidiscipli naire festival met elektronische muziek, theater, kunst, dans, expo's, workshops en live-acts. Strandpaviljoen Kaapduin, 14.00 uur Goes Examenconcert Iris van der Eijk (mu ziekvereniging Euphonia). De Hoogte, 19.30 uur Club Plan B opent haar deuren met een sets van DJ Kypski en Vindinctiv. Plan B (Grote Markt 7), 20.00 uur Middelburg Middelburg Maakt Muziek, optredens van zeven muziekkorpsen uit gemeente Middelburg, Markt, 13.00-16.30 uur Southpark Festival, met Katia, Jah Vini- ty, Tuxedo Bandido, Nuff Said, ChefSpe- cial, Undercover, Quiinten Quist, The Chimney, Dret en Krule, Zorita, Zerah Jo hn en Bert Heerink. Meiveld, 12.00 uur Ritthem Zomeravondconcert door Brassband

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68