Verkeersregelaars waren hun tijd ver 281 sport Van de Broeke is in vorm PZC AFSCHEID Eddy de Kort (59) neemt met trots gevoel afscheid van Beveiligingsteam Zeeuws- Vlaanderen Nog niet ingeschn voor de Lezerstour? donderdag 30 juni 2011 door René van Stee HENGSTDIJK - Met hun felgekleurde hesjes, fluitje en twee vlaggen zijn ze nauwelijks meer weg te denken in Zeeland. De verkeersregelaars van het Beveiligingsteam Zeeuws- Vlaanderen (BZV) verlenen onmis bare hand- en spandiensten bij wielerkoersen, loopwedstrijden, dorpsfeesten, carnaval en andere grote (sport-)evenementen. Op richter Eddy de Kort (59) uit Hengstdijk zette er onlangs vanwe ge tijdgebrek een punt achter als coördinator. „Door m'n werk in de continu dienst werd het steeds moeilijker één en ander te combineren. Het werd ook een beetje te veel. Er ging geen week voorbij zonder dat ik werd benaderd voor hulp. En vaak op het laatste nippertje. Ik kon m'n taken niet meer optimaal uitvoeren. Daarom was het tijd om "er mee te stoppen. Spijtig, maar helaas", vertelt wielerfanaat De Kort. Zijn opvolger is Peter van der Veeken uit Vogelwaarde. Het BVZ kwam min of meer per toeval tot stand. Als chauffeur van jurywagen 3 in het Zeeuws-Vlaam- se OZ Wielerweekend was De Kort er getuige van dat de kop groep ter hoogte van 't'Mollekot (bij IJzendijke) verkeerd reed om dat een pijl onduidelijk was aange geven. „Die stond naar rechts, maar de voorste wagens gingen rechtdoor. De rest reed er achteraan natuur lijk. Een grote blunder. Later is dat wel rechtgetrokken, maar het kon zo niet langer. Voor hetzelfde geld zou zo'n fout de koers de kop heb ben gekost." Een gesprek met toenmalig wed strijdleider Ronald Apers sterkte De Kort in zijn overtuiging dat hij het heft in handen moest nemen. Het BVZ zag het levenslicht. In 1998 zorgde een groep van twintig man, opgetrommeld via het orga nisatiecomité van de al eerder ter ziele gegane Omloop van Vogel waarde, dat alles in het OZ Wieler weekend op rolletjes liep. „Het was een groot siicces. Ook de jury beoordeling was lovend." Eddy de Kort: „Het is altijd enorm jakkeren om op de tijd op een post te arriveren. Dat is meteen ook een grote uitdaging." foto Mark Neelemans Inmiddels bestaat de groep van het BZV uit 55 personen, onder wie minstens tien vrouwen. Ze ko men vanuit Beveren tot Cadzand. Stuk voor stuk zijn zij gedegen voorbereid op hun taak. -Zo volgt de groep jaarlijks een cur sus waarin de verkeerstekens (stop pen en oprijden), het inschatten van de snelheid van auto's die kor men aanrijden en de omgang met verkeersdeelnemers aan bod ko men. Vooral in Zeeuws-Vlaande- ren kennen de verkeersregelaars elk binnenweggetje. „En dat is no dig ook. Want het is altijd enorm jakkeren om op de tijd op een post te arriveren. Dat is meteen ook een grote uitdaging. Sommi gen maken er een sport van. Dat zijn de mensen die liefst overal aanwezig zouden willen zijn." Dat het voor het BZV altijd passen en meten is, blijkt wel uit de re cent verreden Delta Tour Zeeland. Twaalf auto's met vier inzittenden deden drie verplaatsingen. Op die locaties werd op drie verschillende plekken het parkoers beveiligd. „In totaal op 108 posten. En daar naast bij de fïnishrondes op diver se plekken. Een enorm gepuzzel dus. En ook weer een uitdaging. In Zeeuws-Vlaanderen, waar we de weg beter kennen, komen we per auto wel eens tot zeven verplaat singen per koers", vertelt De Kort, die beschikbaar blijft als verkeersre gelaar. In zijn rol als coördinator reed de Zeeuws-Vlaming altijd voor de troepen uit. „Als contro leur. Om te kijken of alles was afge zet en om te kijken of de pijlen goed stonden." Café 't Jagershuis in Hengstdijk is door Sjaak Sinke NINOVE - Tim van de Broeke van Dynamica heeft bij wedstrijden in het Belgische Ninoven zijn per soonlijk record op de 2000 meter steeple met bijna 20 seconden ver beterd. Hij noteerde een tijd van zes minu ten en 35.95 seconden. Hiermee komt hij op de vierde plaats van de Zeeuwse ranglijst, net achter Jo hn Vermeule. De Middelburgse at leet liep in 1998 een tijd van 6.33.2 in het Belgische Hechtel. De ranglijst wordt aangevoerd door Ramses Bekkenk (Delta Sport). Hij realiseerde in 1993 een tijd van 5.51.65. Afgelopen weekeinde werd Van de Broeke nog Zeeuws kampioen in Zierikzee op deze afstand met 6.56.30. Komend weekeinde staat Van de Broeke aan de start van het Nederlands kampioenschap in Al phen aan den Rijn. Morgen is de laatste dag! Schrijf u snel in op www.pzc.nl/lezerstour Korte intensieve opleidingen MAVO IVMBO-T), HAVO, VWO in Middelburg Wij starten weer begin september Inéén jaar naar het diploma: MAVO (VMBO-T) HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding: HEXBO Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. 16- en 17-jarigen zijn toelaatbaar via het voortgezet onderwijs. Kom naar onze Open Dag op zaterdag 2 juli van 10.30 uur tot 13.30 uur. Om 11.00 uuren 12.00 uur starten de centrale informatierondes. Kijk voor meer informatie op onze website of download onze folder op www.roczeeland.nl/ educatie. ROC Zeeland, cluster Educatie Ravensteijnweg 1 6337 P.G Middelburg T 0118-558660 www.roczeeland.nl/educatie vavoOroczeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64