binnenland 15 uit de mouwen na noodweer Tweede Kamer maakt zich zorgen over passend speciaal onderwijs www.marrea.nl 'Nederlanders zijn te positief over verleden' Kamer wil weten hoe veilig Kunduz nog is Enorme files A10 door instabiele heistelling EU-landen wisselen info pedofielen uit Celstraf voor dreigen met bloedbad 'Miljoen mannen lager opgeleid dan vrouw' door honderden omgewaaide bomen Veruit de beste in reisjes dichtbij donderdag 30 juni 2011 oude Valentijn scheelde het maar een babyhaartje. Een gigantische esdoorn viel tegen het pas ver bouwde huis aan de Heiweg en vernielde de hele hoek van de kin derkamer. Brokstukken en puin kwamen rond het ledikantje te recht, kalkresten lagen zelfs in het bedje. Beide ouders waren op het moment dat de boom zich op het huis stortte in de naastgelegen bad kamer. Ze hoorden de klap en za gen de muur kapotgeslagen wor den. Direct renden de jonge ouders naar de kinderkamer waar Valentijn huilend werd aangetrof fen tussen de brokstukken en schuilgaand in een grote stofwolk. Brandweer en politie kregen uit de getroffen regio 2.200 meldingen binnen van omgevallen bomen, rondvliegende dakpannen, kapot te gasleidingen, blikseminslagen en ondergelopen straten. Verzekeraar Interpolis ontving gis terochtend duizend schademeldin- gen. Interpolis denkt dat de scha- Omwaaiende bomen trokken het wegdek kapot in Esch. de voor zijn particuliere klanten uitkomt op vijf miljoen euro. Natuurorganisatie Brabants Land schap heeft natuurliefhebbers afge raden de komende twee weken in de omgeving van Vught en Boxtel bossen of landgoederen te bezoe ken. Overhangende bomen en tak ken kunnen alsnog naar beneden komen. Het onstuimige weer speelde ook het spoor parten. In de loop van gisterochtend waren de meeste sto ringen verholpen. In en rond Vught leek de Dag des Oordeels te zijn aangebroken. Complete bomenrijen waaiden om waardoor het wegdek werd ontwricht. Hoogstwaarschijnlijk is Vught ge troffen door een kleine downburst, zegt Rob Sluijter van de KNMI. Bij dit natuurverschijnsel komt een grote hoeveelheid koude lucht uit een bui naar beneden. Eenmaal op de grond verspreidt de lucht stroom zich over het oppervlak. De luchtstromen bereiken daar enorme snelheden, soms op lopend tot 250 kilometer per uur. De downburst heeft een doorsne de van enkele kilometers, duurt vijf tot vijftien minuten en be weegt zich in een kring met de bui mee. Daardoor kan een strook ontstaan die zich enkele kilome ters uitstrekt. door Annemieke Kooper DEN HAAG - Nog één keer dan, dachten de Tweede Kamerleden, mogen we laten zien wat we vin den van de kabinetsplannen met het onderwijs voor leerlingen met een stoornis of handicap. Dan kan met onze inbreng een gedegen wetsvoorstel over het passend on derwijs worden opgesteld, zo hoopten ze. Gisteren debatteerden de politici daarom over de uitwer king van het plan dat optimale zorg voor alle leerlingen moet ga randeren. Maar ze kwamen van een koude kermis thuis. Minister van Onderwijs Marja van Bijster- veldt stelde 'alleen in uiterste geval len' de nog niet openbare concept versie aan te willen passen. Een verdere discussie wil ze na de zo mer voeren wanneer de Raad van State zich over haar plannen heeft uitgesproken. Door deze afhoudende reactie ble ven veel vragen van de Kamer on beantwoord. De Kamerleden maakten zich zorgen over de rol die de ouders van zorgleerlingen toebedeeld krijgen. Hebben zij straks nog iets te zeggen over de school waar hun kind wordt ge plaatst? Mogen ze meepraten over de zorg die hun kinderen krijgen? En als ze klachten hebben, is er UTRECHT Nederlanders denken veel te posi tief over de eigen geschiedenis. Wij noemen ons graag tolerant en gaan prat op de VOC-mentaliteit. Maar daarmee valt het wel mee, conclu deren vier historici van de Universi teit Utrecht Meerdere beelden uit de hedendaagse Nederlandse cul tuur zijn volgens hen gebaseerd op historische misvattingen. DEN HAAG De SP, Groenlinks en de Christen- Unie willen weten hoe veilig de Af ghaanse provincie Kunduz nog is, waar Nederlandse agenten hun Af ghaanse collega's gaan trainen. Aan leiding daarvoor zijn dreigemen ten van de taliban dat de Nederlan ders op een dodenlijst staan. De po litiebond heeft daar van Duitse col lega's informatie over gekregen. AMSTERDAM Automobilisten die gisteren de pech hadden op de Aio west bij Amsterdam te rijden, kwamen in lange files terecht. Oorzaak: een heimachine in de middenberm- dreigde om te vallen. Voor de vei ligheid moest in beide richtingen de linkerrijstrook dicht. Op het hoogtepunt was de file 28 km lang. De heistelling werd gestabiliseerd. BRUSSEL De EU-landen gaan informatie uit wisselen over strafdossiers om te zien of iemand elders is veroor deeld voor kindermisbruik. Ze be reikten daarover gisteren een ak koord. Als de richtlijn er eerder was geweest, zou bijvoorbeeld zijn ontdekt dat de hoofdverdachte in de Amsterdamse zedenzaak in Duitsland al was veroordeeld. ALPHEN AAN DEN RIJN De politierechter in Den Haag heeft gisteren een celstraf en werk straffen opgelegd aan vier perso nen uit Katwijk, Leiden en Den Haag, omdat ze gedreigd hadden met een herhaling van het bloed bad in Alphen aan den Rijn. Daar schoot een man zes mensen dood in een winkelcentrum. Een vijfde verdachte werd vrijgesproken. DEN HAAG Bijna een miljoen vrouwen (ruim 950.000) zijn hoger opgeleid dan hun man. Dat blijkt uit CBS-cijfers. Volgens het CBS heeft bij bijna één op de vier paren de vrouw de hoog ste opleiding. Bij veel stellen (vier op de tien) hebben man en vrouw hetzelfde opleidingsniveau. Bij 37 procent van de paren heeft de man de hoogste opleiding. dan een aanspreekpunt of kunnen zij alleen achteraf - als het al te laat is - terecht bij een geschillencom missie? Van Bijsterveldt zegde toe te zullen bekijken of het mogelijk was een dergelijk aanspreekpunt in het leven te roepen. Ze bezwoer dat het onderwerp verder in het wetsvoorstel heus aan de orde zou komen. Datzelfde gold voor de ver plichte samenwerking die scholen moeten aangaan, zei de bewinds vrouw. Ze zegde verder toe het pas send onderwijs nog voor de kerst van 2012 te evalueren en desnoods bij te sturen. Maar nu, herhaalde de minister, is er nog geen reden om de plannen te wijzigen. Via een prachtige route, midden over de Veluwe, rijdt u naar het charmante en luxe 4-sterren Bilderberg Hotel Klein Zwitserland. Een echt verwenadres met een prachtige ligging aan de rand van de ongerepte natuur van de Zuid-Veluwe. De Veluwe heeft niet alleen natuurschoon, ook de leuke winkelstad Arnhem of koninklijk Apeldoorn zijn de moeite waard. In uw hotel gaat het genieten gewoon verder. Lekker ontspannen in het zwembad en voortreffelijk dineren in het restaurant. Arrangement: Welkomstdrankje in de bar/lounge 2 x overnachting in een luxe hotelkamer incl. uitgebreid Bilderberg Ontbijtbuffet 5 1 x 4-gangendiner in Restaurant de Kriekel Vrij gebruik van het zwembad en de thermaalbaden Informatiepakketje van de omgeving Van 151,50 voor 119,00 t/m oktober 2011 Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Aankomst mogelijk op vrijdag en zaterdag, tijdens schoolvakanties en juli augustus dagelijks. Toeslag aankomst vrijdag en zaterdag 10,- p.p. Excl. toeristenbelasting a f 2,15 p.p.p.n. Reservermgskosten: 750 per boeking. Bilderberg Hotel Klein Zwitserland (4*) is geheel in chaletstijl gebouwd en is prachtig gelegen op de Veluwe. Hier kunt u relaxen in Centre Vital met zwembad, sauna, whirlpools en een salon. Ook zijn er 2 toprestaurants en een gezellige bar lounge met een zonnig terras aanwezig. Boeken via www.marrea.nlA/VEG032 gevallen in de Marggraffstraat in Vught. foto Marco de Swart/ANP ROMANTISCH GENIETEN IN KLEIN ZWITSERLAND 3 dagen Veluwe in een prachtig Bilderberg hotel! boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis zomerbrochure aan!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5