2oI zeeland 'We willen niet alleen Zware straf voor bende in Zelzate ..parasols in alle maten best geteste parasols.. Berry Floor laminaat 25% korting op showroom modellen www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl EGTS Nieuwe impuls voor grensoverschrijdende samenwerking tussen www.binnenuit.nl Ouders apetrots op redder Kevin www.binnenuit.nl Terneuzenaar krijgt diploma bierkenner agenda Carolien van de Wege toont werk in bieb Sophie de Danschutter studeert af in Gent donderdag 30 juni 2011 smmssmm mmemsmmmmmmmsemm vlissingen - Uiteraard zijn Kevins ouders heel erg trot%op hun acht jarige zoon. Gistermiddag stuurde de jonge Vlissinger op de A58 bij Amemuiden de auto naar de kant toen zijn dertigjarige moeder even onwel werd. Een koelbloedig ingrij pen dat veel .volwassenen hem niet zomaar nu zullen doen. De politie noemde het 'een helden daad'. „Hij deed het precies zoals ik het hem geleerd had", vertelt zijn va der. Kevins moeder had anderhalf jaar geleden een epileptische aan val gehad. „Hij was daar heel erg mee bezig. Kevin wilde toen pre cies weten wat dat was en wat hij moest doen als zoiets nog eens zou gebeuren. „En", vroeg hij ook, „wat als dat nu met mama in de auto gebeurt?" Ik heb hem toen uitgelegd dat je het stuur moest pakken en met de handrem de au to kon laten stoppen. We hebben het zelfs op een stil weggetje geoe fend." Kevin bleek deze les feilloos te heb ben opgeslagen. Hij Kevin is zelf rustig gebleven na het incident, al dus zijn vader. Maar toen hij op te letekst en websites las over zijn hel dendaad, kwam bij Kevin het be sef dat hij toch wel iets bijzonders had verricht. Bij beschikking van de kantorech- ter te Middelburg d.d. 26 mei 2011 is Sophia Karoline Erika Henrika Frins, geboren te Rotterdam op 4-5-1966, wonende te 4481 PM Kloetinge, Oostmolenweg 101, Emergis, afd. 93-97, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedoot-Geskus, h.o.d.n. Gès Advies, Energieweg 26, 4691 SG Tholen, tot curator. TERNEUZEN Terneuzenaar Ariël Meeusen (55) mag zich officieel Bierkenner noe men. Hij behaalde het diploma en een aantal bijbehorende certifica ten als eerste Nederlander aan de Piva-CVO in Antwerpen. Meeusen lanceerde ruim een jaar geleden in Zeeland het project Puur Zeeuws dat zich richt op (speciale) Bieren Gastronomie. cent - De strafrechter in Gent heeft zware straffen opgelegd aan de twee 19-jarige leiders van de Colruyt-bende uit Zelzate. De één kreeg vier jaar cel, de ander ander half jaar. In beide gevallen was de helft van de celstraf voorwaarde lijk. Twee andere bendeleden kre gen drie maanden cel, één werd veroordeeld tot 120 uur werkstraf Procureur An Schoonjans sprak tij dens de rechtszitting van 'een ben de, die er plezier in had misdrij ven te plegen'. De bende, die z'n naam ontleent aan de supermarkt waar de leden zich verzamelden, maakte zich vo rig jaar maandenlang schuldig aan enkele tientallen strafbare feiten, waarbij geweld niet werd ge schuwd. Er werden inbraken ge pleegd, mensen geïntimideerd en mishandeld en ook was er verschil lende keren sprake van carjacking. Onder druk van de bevolking werd de bende uiteindelijk hard aangepakt. In januari werd een be langrijk deel opgepakt. Het nieuwe grensoverschrijdende samenwerkingsverband gaat als eerste de verkeersproblemen bij de stoplichten op Meer agendanieuws op de website van deze krant. donderdag axel - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 19.30 uur: Slotuitvoering Toonbeeld; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; breskens - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Sjoelen; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek; graauw - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; heikant - 't Heike, 13.15 uur; Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; hengstdijk - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; hulst - Reynaertcollege, 19.00 uur: Bewe gen en sporten voor (ex-)hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Viering; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Viva la Musica; 19.00 uur: Filmhuis; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, pedicure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: Biljarten, pedicure; 13.30 uur; Handwerken, koersbal; Den Dullaert, 13.30 uur: Kaarten; 18.30 uur: Uni hockey; 19.00 uur: Bridge, yoga; 20.00 uur: Volleybal; Parkeerplaats Reynaertland, 21.00 uur; Vleermuizenexcursie; kloosterzande - WzcAntonius, 10.30 uur: Viering in de kapel; 12.00 uur: The mamaaltijd; koewacht - De Lange Akkers, 14.00 uur: Activiteitenmiddag; lamswaarde - Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; oostburg - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum De Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; retranchement - 't Zwin, 10.00 uur: Excursie; sas van gent - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; sint-jansteen - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; sluiskil - Meulengat, 13.30 uur: Biljar ten dames, koersbal, line dance; terneuzen - De Veste, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, soos; 16.30 uur: repetitie koor; 18.30 uur: Bridge; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; De Vliegende Vaart, 17.45 uur: Zwemvier- daagse; Stadscafé 't Gerecht, 20.00 uur: Singles- night; westdorpe - Wzc Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoe len, handwerken. HOEK De bibliotheek in Hoek toont een expositie van Carolien van de We ge. De ervaren schilderes, die les heeft van Sjaak de Wit, werkt met verschillende technieken en diver se thema's. De tentoonstelling is te bekijken tot en met 31 juli tijdens openingstijden van de bibliotheek. HOEK Sophie de Danschutter uit Hoek is afgestudeerd aan de Universiteit van Gent. Ze behaalde onlangs haar masterdiploma bij de oplei ding Geneeskunde. Sophie is oud-leerlinge van scho lengemeenschap De Rede in Ter- neuzen. door Eugène Verstraeten Een hefboom voor een ster ke ontwikkeling van de grensstreek. Grensover schrijdende samenwer king in een versnelling. En nee, we willen niet alleen maar een gezel lig onderonsje, maar ook samen iets realiseren. Ambitieuze uitspra ken en mooie voornemens genoeg bij de start van het nieuwe samen werkingsverband EGTS Linieland van Waas en Hulst. Waarbij EGTS staat voor Europese Groepering voor Territoriale Samenwerking. Wel uniek, want het is de eerste EGTS tussen Vlaamse en Neder landse openbare besturen. Naast de gemeenten Hulst, Sint-Gil lis-Waas, Beveren en Stekene doen ook de provincies Zeeland en Oost-Vlaanderen en samenwer kingsverband Interwaas mee. Sa men leggen ze jaarlijks ruim 115.000 euro op tafel om de wer kingskosten te betalen. Er wordt straks ook een projectmanager be noemd. Hulst draagt bijna 18.000 euro bij. Bestuurlijk wordt de EGTS geleid door de Linieraad, waarin afgevaardigden van de ze ven deelnemers zitten. Burgemees ter Remi Audenaert van Sint-Gil- lis-Waas is de eerste voorzitter, burgemeester Jan-Frans Mulder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50