Kamp wil 55-minners beschermen TO©S 41 binnenland Handen Nu gratis monteur! (ziggo Demonstranten fluiten minister uit vanwege bezuinigingen op ggz Meeste tbs'ers 'misten de bus' PENSIOENDEBAT Extra garanties PUINRUIMEN Ravage Jongere: premie pensioen per persoon PAUL KUSTERS _0 Bij Alles-in-1 Plus. donderdag 30 juni 2011 Ziggo heeft een zinderende zomeraanbieding. Wie nu overstapt naar Alles-in-1 Plus krijgt namelijk een gratis monteur! Deze zorgt en/oor dat de beste Digitale Televisie* razendsnel internet tot wel 40Mbit/s en gratis bellen naar meer dan 1 miljoen Ziggo Telefonie- abonnees makkelijk en snel bij je geïnstalleerd worden. Ga nu naar ziggo.nl/overstapweken of bel 0900 - 0730 (lokaal tarief). "Volgens onderzoek van de Consumentenbond. den haag - Van de 41 tbs'ers die vorig jaar niet op tijd terug waren van hun verlof waren er vijf die echt probeerden te ontsnappen. De anderen voerden soms het mis sen van de bus, vertraagd open baar vervoer of verkeerscontroles aan als reden voor hun afwezig heid. Dat blijkt uit een analyse die staats secretaris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie) heeft laten maken van de 41 tbs'ers die niet op tijd terug keerden van verlof Dit was meer dan in eerdere jaren, maar door de geringe aantallen is niet echt te zeggen hoe dit komt. Jaarlijks gaan tbs'ers 50.000 keer met verlof In nog niet één op de duizend gevallen gaat dit mis. Toch is Teeven strenger gaan optre den tegen tbs'ers die het niet zo nauw nemen met hun verlof Zij lopen het risico een jaar lang niet naar buiten te mogen. Deze regel ging pas dit jaar in, maar zou vorig jaar gegolden hebben voor elf ge vallen. Waarborgen moeten pensioen fondsen van al te avontuurlijk beleggen weerhouden. Minister krijgt waarschijnlijk Kamermeerderheid achter pensioenakkoord. Extra zekerheid voor al opge bouwd pensioenkapitaal. door Maurice Wilbrink den haag - In het nieuwe pen sioenstelsel moeten enkele wettelij ke waarborgen komen die pen sioenfondsen weerhouden van te riskante aannames. Minister Henk Kamp van Sociale Zaken wil zo de belangen beschermen van de jon gere generaties werknemers die deelnemen in pensioenfondsen. Met deze waarborgen lijkt Kamp zich te verzekeren van een Kamer meerderheid voor het recente pen sioenakkoord dat hij sloot met vak beweging en werkgevers. Het nieu we stelsel kan niet eerder dan in 2013 ingaan. In de wet komen maximumpercen tages die fondsen mogen hanteren als rendement voor bepaalde beleg gingen. Zo moet voorkomen wor den dat de fondsen hun financiële positie te rooskleurig voorstellen en te veel geld uitkeren. Daarbo venop moet er extra zekerheid worden ingeboekt voor het tot nu toe opgebouwde pensioenkapitaal, circa 850 miljard euro, zodat dit be schikbaar blijft voor alle generaties die er aan hebben bijgedragen. Minister Kamp vindt verder dat fondsen de gevolgen van een beurscrisis niet per se over tien jaar moeten uitsmeren over alle deelnemers. Dat zou ook in een kortere periode kunnen, waardoor nieuwe deelnemers niet voor lan gere tijd meebetalen aan oude ver liezen. Kamp wil zo tegemoetko- De pensioenpremie van werken den moet strikt persoonlijk zijn. Dat geld mag niet worden gebruikt voor de uitkeringen van 65-plus- sers, wanneer een pensioenfonds slecht bij kas zit Dit stelt 57 procent van ruim vijf honderd jongeren tussen 18 en 25 jaar in een steekproef van het Ver bond van Verzekeraars. Slechts 16 procent deelt de stelling niet, 27 procent stemde neutraal. In het in- ternetpan'el zitten jongeren van di verse pluimage, met uiteenlopende opleidingsniveaus. men aan de zorgen van alle T\vee- de Kamerfracties dat werknemers onder de 55 jaar de dupe worden van een nieuw pensioenstelsel. Deskundigen hebben het recent af gesloten pensioenakkoord bekriti seerd, omdat het zou uitlokken tot onverantwoord beleggingsgedrag. Fondsen zouden worden verleid tot het nemen van meer risico's, waardoor ze kunnen rekenen met hoge potentiële rendementen. Dat leidt er automatisch toe dat de toe komstige verplichtingen worden onderschat en er te gemakkelijk wordt geïndexeerd. De minister gaat niet zover dat hij minimumeisen stelt aan buffers in de pensioenfondsen. FNV Bondge noten, dat het pensioenakkoord verwerpt, presenteerde onlangs een eigen pensioenplan waarbij de fondsen verplicht worden een mi nimumreserve te hanteren van 20 procent. Kamp wil niet verder gaan dan richtlijnen aan de fondsen, waar bij hij stelt dat voor een geïn dexeerd pensioen wel een buffer van 25 tot 30 procent nodig is. Een boom is op een auto en een huis Honderden ontwortelde bo men, zwaar beschadigde hui zen en auto's en bliksemin slagen. In Vught ontsnapte baby Valentijn ternauwer nood aan de dood. vught - Opruimploegen in Vught, Boxtel en Den Bosch hebben giste ren de handen vol gehad aan puin ruimen. Ook soldaten van het op- leidings- en trainingscentrum Ge nie in Vught hielpen mee. Noodweer met zware windstoten had dinsdagavond honderden bo men ontworteld in de Noord-Bra bantse regio, waarvan er veertig op huizen waren terechtgekomen. Een aantal huizen staat op instor ten. Ook auto's zijn zwaar bescha digd. De wervelstorm eiste geen slachtof fers, maar bij de tien maanden 1CESAVESPAART>ERS KRIJSEN! HUN TERUS HENK WACHT... den haag - Minister Edith Schip pers van Volksgezondheid is giste ren door duizenden demonstran ten uitgefloten nadat ze had uitge legd waarom bezuinigingen op de geestelijke gezondheidszorg (ggz) volgens haar nodig zijn. Ze was slotspreker tijdens de bijeenkomst op het Haagse Malieveld. Het kabinet wil 600 miljoen bezui nigen op de geestelijke gezond heidszorg. Volgens minister Schip pers is de ggz-sector de afgelopen negen jaar ongeveer verdubbeld in omvang. De kosten stijgen nave nant. Volgens haar moet worden ingegrepen om de zorg voor de toekomst betaalbaar te houden. Schippers wil onder meer eigen bijdragen invoeren, ook voor men sen die door hun psychische pro blemen niet kunnen werken en/of op straat leven. Vooral dat punt stuit op grote weerstand. Sprekers uit de wereld van de geestelijke gezondheids zorg stelden tijdens de demonstra tie dat psychiatrisch patiënten de ze eigen bijdragen niet kunnen be talen. Ze hebben vaak al een laag inkomen, of hebben niet het in zicht om het geld voor behande ling apart te leggen. Veel instellin gen voorzien dat de patiënten zie ker zullen worden, meer in een iso lement belanden, schulden krijgen en meer overlast op straat zullen veroorzaken. De ggz-instellingen vinden het bo vendien discriminerend om men sen met een psychische aandoe ning extra te laten betalen, terwijl mensen met lichamelijke ziekten dat niet hoeven. De PvdA presen teerde gisteren een alternatief plan voor ggz waarmee geld kan wor den bespaard. Zo zouden mensen met geestelijke problemen niet in een instelling, maar meer aan huis intensieve hulp kunnen krijgen. Door sneller hulp te bieden, wordt voorkomen dat de problemen ver ergeren en dat scheelt weer in de kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4