22 zeeland Zonneracers bouwen aan de boten van Stormvloedfestival strandt voortijdig Agathos zo fel resultaatgericht DA/TOKRACHTiG visionair sterke REFORM/'TQftgCHE $0ÖNLiJKH.esd CF .1 EN netwerker - "Nart voor de zorg IEL ONDERNEMENDE VISIONAIRE RAYONMANAGER OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur donderdag 30 juni 2011 SOLAR CHALLENGE Veerse Meer, Vlissingse Dok en Binnenhaven Middelburg drie dagen toneel van NK voor zonneboten door Marcel Modde De zon duikt steeds va ker achter de wattige wolken vandaan. Dat is het weer waarvoor de bootraceteams naar Zeeland zijn gekomen. Hoe meer straling met de dekpanelen kan worden gevan gen, hoe groter het vermogen en dus de kans om het open Neder lands kampioenschap te winnen. Het is de tweede keer dat de Dutch Open Solar Challenge in Zeeland wordt gehouden. In 2009 streek het circus voor technisch aangelegde scholieren en studen ten eveneens neer aan het Veerse Meer. Verder is het vooral een Fries feest je, zo kan ook worden afgeleid uit de herkomst van de teams. Van de 24 deelnemende ploegen komen er deze editie negen uit Zeeland. Aanvankelijk hadden zich tien Zeeuwse boten ingeschreven, maar de HZ Engineering uit Vlis- singen heeft vorige week noodge dwongen moeten afzeggen, vertelt mede-organisator Ad Phernam- bucq. Brand in de accu heeft het elektrisch circuit van de boot ern stig beschadigd. Onder de strijden de teams bevinden zich ook twee ploegen uit het Poolse Gdansk en één uit Antwerpen. Ze hebben hun kamp opgetrok ken bij het Zilveren Schor, aan het Veerse Meer. Gisteren zijn de op zonne-energie aangedreven boten onderworpen aan een definitieve keuring. Daarbij wordt niet alleen gekeken of ze voldoen aan de tech nische voorschriften, vertelt 'keur meester' Niek Tramper: met name de veiligheid van de bemanning vormt in dit stadium een belang- - rijk criterium. „We letten nadruk kelijk op de stabiliteit van de boot en doen een evacuatietest. De schipper moet binnen drie secon den uit de boot kunnen zijn. De meesten hebben altijd wel een paar kleine puntjes die moeten worden aangepast", ervaart Tram per. Sinds de eerste solarrace in 2005 is er een hoop veranderd, zegt Phernambucq. „Toen had je nog één klasse met heel eenvoudi ge, bestaande bootjes waar zonne panelen op waren gemonteerd. Die liepen niet veel harder dan 7 a 8 kilometer per uur. Daarna zijn steeds meer opleidingen, vaak in samenwerking met het bedrijfsle ven, hun eigen ontwerp gaan bou wen. Het onderliggende doel is dat we uitkomen bij een type dat commercieel interessant is." Phernambucq loopt langs een futu ristisch ogend exemplaar (type speedboot met roodleren bank en autostuur) dat nog op een trailer staat. Hier geen uitstekende pane len, maar een strak patroon van op het dek geplakte zonnecellen. Het gaat om een prototype, vertelt één van de weinige vrouwen in het racekamp. De zonnecellen zijn nog niet echt. Ze hoort bij de Fu- ria One, dé te kloppen Friese boot in de hoogste van vier klassen waar tegenwoordig in wordt geva ren. De Furia werd de laatste twee achtereenvolgende jaren kam pioen. „Topsnelheid 31,5 kilometer per uur", zegt de Leeuwardense met ingehouden trots. Het 220 ki lometer lange parcours werd vorig jaar in Friesland in 11 uur en 26 mi- door Rolf Bosboom VROUWENPOLDER - De ambities wa ren hoog, maar het publiek liep er onvoldoende warm voor. Reden voor de organisatie om gisteren de finitief een streep te zetten door het groots opgezette Stormvloed festival. Dat zou op 9 juli op het Breezandstrand bij Vrouwenpol der worden gehouden, met optre dens van onder anderen Jan Smit, Gerard Joling, Wolter Kroes, Dean Saunders en Edsilia Rombley. Het festival had een vergunning voor 15.000 bezoekers, maar liet re cent al weten hooguit 7000 belang stellenden te verwachten. Ook dat bleek zeer optimistisch. Volgens initiatiefneemster Marina van de Giessen uit Vrouwenpolder zijn er ongeveer 1500 kaarten verkocht. nuten afgelegd. Phermanbucq her innert nog maar eens fijntjes aan de prestaties zes jaar geleden. „De ontwikkelingen gaan hard." Een stukje verderop zijn teamle den van het ROC Zeeland hun boot aan het optuigen. 1\vee oran je 'raketten' liggen op de grond, drijvers die het ranke vaartuig sta biliteit moeten geven. Echt hoge verwachtingen hebben Corné van 1 Liere (19) uit Oostdijk en Ouddor- penaar Geert Grinwis niet. De boot deed in 2010 ook mee, eindi ge toen in de middenmoot en is „Dat is niet voldoende voor deze li- ne-up. Financieel durft men het niet aan. Het risico is te groot." Het idee voor het festival is welis waar van Van de Giessen, maar de organisatie is geheel in handen van Klover Producties uit Woer den. Eddie Kleeman van Klover wilde gisteren nog niet reageren. Het evenementenbureau komt vandaag naar buiten met informa tie over de afgelasting, zoals wat mensen moeten doen die wel een kaartje hadden gekocht. Van de Giessen betreurt het afbla zen van het festival „Dit is heel erg vervelend, juist omdat alle betrok ken partijen zo enthousiast waren. We hebben alles geprobeerd om het toch door te laten gaan en Zee land op de kaart te zetten, maar het heeft niet mogen baten." Rayon Zeeland en West land Agathos Thuiszorg zoekt een ervaren manager die zichzelf herkent in de bovengenoemde kenmerken. Als rayonmanager ben je verantwoordelijk voor de aansturing van je rayons en voor het realiseren van optimale psychosociale zorgverlening aan onze cliënten binnen de strategische kaders. Ook ben je Agathosbreed verantwoordelijk voor de portefeuille Psychosociale Zorg. Je draagt hiervoor binnen het MT verantwoordelijkheid voor de uitvoering van nieuwe beleidskaders en anticipeert hier tijdig op. Het betreft een functie voor 32-36 uur per week. Informatie of solliciteren? Kijk op www.agathos-thuiszorg.nl of bel drs. J.P. Maas (directeur) op het nummer (oio) 264 07 77. GIthuiszorg RG DIE BIJ PAST. De Us Boat van het Friesland Colle ge uit Leeuwarden vaart, met de mascotte voorop, bij het Zilveren Schor een proefrondje op het Veer se Meer. Vandaag tot en met zater dag wordt gestreden om het Neder- MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42