'Pak overlast jongeren aan! Directeur Kees Roovers 181 zet MaatGarant MÉM TT s Ouders zijn apetrots op 8-jarige redder Kevin ONDERZOEK Veiligheid en leefbaarheid SOCIALE WERKVOORZIENING 'Bezuinigingen zullen geen snelle krimp mi nLvislon.nl Geen meldpunt eikenprocessierups voor Reimerswaal donderdag 30 juni 2011 Tuin-& Serremeubelen HBRSêji»||fi an rr 5 gel DIVERSE LOUNGE-SETS EN HEEL VEEL TEAK! Is in het seizoen 2011 gevestigd in VROUWENPOLDER AAN DE DORPSDIJK 31! fiSk MaatGarant Tuin- Serremeubelen Dorpsdijk 31 Vrouwenpolder 0118 - 551 444 info@maatgarant.nl door Luc Oggel GOES - Goes zou een integrale aan pak van jongerenoverlast moeten invoeren. Dat is één van de aanbe velingen van student Lorenz Mada- sim van Hogeschool InHolland in zijn afstudeeronderzoek naar vei ligheid en leefbaarheid in de Goe- se Polder en 's-Heer Hendrikskin deren. Burgemeester René Verhulst maak te de resultaten van de enquête gis teren bekend tijdens de eerste WIJK (Wat is jouw kracht)-dag in de Goese Polder. Voor het in opdracht van de ge meente uitgevoerde onderzoek is aan bewoners gevraagd wat zij vin den van de leefbaarheid van hun woonbuurt, met welke buurtpro blemen zij te maken hebben en hoe zij vinden dat de gemeente functioneert als het gaat om de aanpak van leefbaarheid en veilig heid. De resultaten zijn vergeleken met de uitkomst van de 'Veilig heidsmonitor 2009 gemeente Goes' en worden gebruikt voor de projecten 'Woonservicegebieden' door Theo Giele VLISSINGEN - Uiteraard zijn Kevins ouders heel erg trots op hun acht jarige zoon. Gistermiddag stuurde de jonge Vlissinger op de A58 bij Arnemuiden de auto naar de kant toen zijn dertigjarige moeder even onwel werd. Een koelbloedig ingrij pen dat veel volwassenen hem niet zomaar na zullen doen. De politie noemde het 'een hel dendaad'. „Hij deed het precies zo als ik het hem geleerd had", vertelt zijn vader. Kevins moeder had an derhalf jaar geleden een epilepti sche aanval gehad. „Hij was daar heel erg mee bezig. Kevin wilde door Mieke van der Jagt in 's-Heer Hendrikskinderen en 'Communities that care' in de Goe se Polder. Uit het onderzoek van Madasim is gebleken dat de Goese Polder over het algemeen minder goed scoort op de indicatoren van de Veilig heidsmonitor en 's-Heer Hendriks kinderen juist beter. Zo wordt in de Goese Polder meer overlast er varen door fysieke verloedering in vergelijking met andere gebieden. Ook ervaren bewoners meer drei ging en sociale overlast in vergelij king met de rest van Goes. De overlast blijkt vaak te worden ver oorzaakt door jongeren uit de wijk en Madasim beveelt Goes aan een integrale aanpak van jongerenover last in te voeren. Volgens de InHol- land-student is vervolgonderzoek nodig om erachter te komen waar om bewoners van de Goese Polder een negatieve mening hebben over hun buurt. Opvallend is overigens wel dat er in de Goese Polder minder vermo gensdelicten (inbraken) zijn dan in overig Goes, en in 's-Heer Hen drikskinderen juist meer dan in de rest van Goes. Is dat nou wel aantrekkelijk, di recteur worden van de Betho, terwijl er grof gaat worden be zuinigd op de sociale werk voorziening? Kees Roovers, de nieuwe directeur van het werkvor- zieningschap van de Bevelanden en Tholen, vindt van wel. Hij wil geen clichés gebruiken als 'een uit daging', maar hij ziet wel kansen. „Zeker voor De Betho, want dat is een gezond bedrijf Ad Leenhouts, die per 1 juli officieel uit dienst treedt en wie ik dus opvolg, heeft altijd ruim op tijd gehandeld. Pro ductielijnen die economisch min der werden, zijn afgebouwd. Dat kun je niet van alle sociale werk plaatsen zeggen. Veel bedrijven moeten daar nog mee beginnen. Dat is niet makkelijk." Roovers, die in Rotterdam onder meer m de sociale werkvoorzie ning heeft gewerkt, wist natuurlijk wel wat voor vlees hij met de Betho in de kuip had toen hij solli citeerde. Hij wist dat een visionair als Leenhouts de boel tiptop zou overdragen. Wat hij natuurlijk niet wist, was dat de werkplaats in vlammen op zou gaan. „Ik werkte hier nog maar net toen ik een sms-je kreeg: 'de werkplaats staat in brand'. Maar als je dan ziet hoe zo'n hele organisatie wordt opge vangen en hoe snel alles weer draait, weet je wat een gemotiveer de goede ploeg mensen bij de Betho werkt. Dat is echt te danken aan iedereen. Tot de laatste man hebben werknemers zich aange past." De brand heeft, hoe traumatisch ook, echter een aanzienlijk voor deel: het nieuwe gebouw op Klein Frankrijk kan volgens de modern ste inzichten èn met een flexibele indeling worden neergezet. „In on zekere tijden als deze, is dat wel handig." Snelle krimp door de bezuinigin gen verwacht Roovers overigens niet „AUe mensen die hier nu wer ken en iedereen die tot half mei op de wachtlijst stond, worden ge- Kees Roovers op de tijdelijke werkvloer van de Betho. woon op de oude manier betaald. Het zal dus even duren voordat we het gaan merken. Feit is dat we klaar moeten zijn voor de toe komst." Wat zijn dan de kansen die de Betho moet pak ken? „Eigenlijk zijn het kansen voor de samenleving. Deta chering bijvoorbeeld. Onderne mers kunnen bij ons heel erg ge- toen precies weten wat dat was en wat hij moest doen als zoiets nog eens zou gebeuren. „En", vroeg hij ook, „wat als dat nu met mama in de auto gebeurt?" Ik heb hem toen uitgelegd dat je het stuur moest pakken en met de handrem de au to kon laten stoppen. We hebben het zelfs op een stil weggetje geoe fend." Kevin bleek deze les feilloos te heb ben opgeslagen. Hij is. rustig geble ven na het incident, aldus zijn va der. Maar toen hij op teletekst en websites las over zijn heldendaad, kwam bij Kevin het besef dat hij toch wel iets bijzonders had ver richt. VV Check voor u op vakantie gaat nog even uw reservebril. Is hij nog goed op sterkte en repre sentatief? Dat geldt natuurlijk niet alleen voor brildragers maar. ook voor contactlensdragers. In sommige Europese landen is een reservebril voor brildragende automobilisten zelfs verplicht. Niet zeker van uw zaak? Kom gerust even langs en bewonder direct ook onze 2onnebrillencoilectie. Een Zonnebril is ook al zo'n onmisbaar accessoire als u op vakantie gaat! Tot ziens in één van onze winkets. U vindt altijd een zelfstandige opticien bij u in de buurt. De Visser Optiek Dorpsstraat 92 4451 AC Heinkenszand Tel. 0113-563214 www.devisseroptiek.nl info devlsseroptiek.nl motiveerde werknemers vinden, die wij dan begeleiden. Daar zijn wij goed in. Voor de bedrijven kos ten die mensen minder en de zorg nemen wij voor onze rekening." Roovers staat met zijn Betho ook vooraan in de rij om het gat te vul len dat naar alle verwachting in de reïntegratiebusiness valt. „Het rijk heeft die reïntegratietaak naar de gemeenten geschoven, maar het geld ervoor zat er niet bij. Voor al KRUININGEN - Wethouder Kees Knuit (PvdA, openbaar groen) van de gemeente Reimerswaal is niet van plan een speciaal meldpunt ei kenprocessierups in het leven te roepen. „De burgers van Reimerswaal we ten ons te vinden", zegt Knuit in antwoord op schriftelijke vragen van de CDA-fractie. Knuit zegt half mei melding te hebben gekregen van de aanwezig heid van eikenprocessierapsen langs de A58 nissen de Bathsebrug en de Kreekraksluizen. Honder den bomen zijn daar kaalgevreten. Ook bij het voetbalveld in Rilland zijn ze gesignaleerd. Daar is het probleem direct aangepakt. „Bij dit soort meldingen volgen wij de landelijke richtlijnen." Medio juni werd bekend dat de ei kenprocessierups ook in groten ge tale Reimerswaal voorkomt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38