Zeeland is op een 21 zeeland Bijna volgeboekt Geen dalen meer 'Onderzoek Waterdunen is besmet' Eekhoorntje op lange weg donderdag De krant 6 weken voor 18 euro! Komende week gaan in België de scholen dicht en vanaf dan beginnen ook in Nederland en Duitsland steeds meer regio's aan de grote vakantie. Het hoogseizoen is begonnen. donderdag 30 juni 2011 door Willem van Dam Wat doet een stukjes- schrijver als hij geen onderwerp voor een stukje kan vinden? Sommigen schrijven dan iets over hun hond of kat. Maar ik heb geen hond en ik heb geen kat. Anderen nemen hun toe vlucht tot het beschrijven van een lichamelijk ongemak, maar ik heb zó veel lichamelijke ongemakken dat daar geen beginnen aan is. Wéér anderen gaan uit het raam zitten staren en schrijven uit pure wanhoop over de prachtige beuk in hun straat. Bij ons in de straat staat echter geen beuk. Daarom de krant nog maar eens doorge vlooid. 'De Tweede Kamer wil dat er een eind komt aan de steeds terugke rende discussie over het verdie pen van de Westerschelde', lees ik. Sja, wie wordt daar nou niet doodmoe van. Dat bericht mis schien over die ontsnapte circus pony die op de tram wilde stap pen? Grappig bericht, maar wat kan ik ermee? En zo zit ik al uren voor een leeg computerscherm met een cursor die steeds dwin gender begint te knipperen. „Lukt het een beetje, schat?", klinkt het van beneden. „Grrrh", grauw ik slechts. „Misschien iets over wat je hebt gedroomd?", probeert me vrouw Van Dam een helpende hand toe te steken. Sja, waar heb ik de afgelopen nacht over ge droomd? Iets met paarden en een man met een raar hoedje op het hoofd. Wat die man met dat hoed je en die paarden met elkaar van doen hadden - geen idee! Simon Carmiggelt had voor dat soort pro blemen een oplossing bedacht. Hij schreef ooit, dat hij 's nachts de meest briljante ingevingen kreeg, die hem de volgende dag helaas weer geheel waren ont schoten. Daarom legde hij pen en papier op z'n nachtkastje en maak te zodra hij uit z'n droom ont waakt was, onmiddellijk een noti tie. Zo trof hij eens op zijn notitie blokje de volgende zin aan: 'Eek hoorntje op lange weg'. Wat dat eekhoorntje daar te zoeken had, zou voor hem altijd een raadsel blijven. Maar hij hield er tenminste wél een leuk stukje aan over. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl thoIen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie 5chouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneeyoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot Uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs steltjap informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja. ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nai4) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice. Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats 1 1 Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 1 1 De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgi •gevens. In het colofon treft u nadere informatie aan. PZC l| HOOGSEIZOEN Het voorseizoen was prachtig en nu de zomer goed op gang gekomen is, heeft de toeristische sector al hele maal niet meer te klagen. Aan de kust zit het bomvol. Alleen meer landinwaarts is voor de snelle beslisser nog iets te halen. De bezet tingsgraad op Schouwen-Duiveland zit met tach tig procent bijna op z'n maximum, stijgt volgende week naar negentig en haalt als de bouwvakvakan tie begint waarschijnlijk de honderd procent. Dat beeld is ook in de rest van Zeeland te zien. Ondertussen zitten de terrasjes vol, wordt ook in horeca-gelegenheden weer vaker een biertje of kopje koffie geschonken en doen ook restaurants goede zaken. „Dit kan een heel goed seizoen worden." Bij een beetje mooi weer wordt dit de komende weken weer een vertrouwd beeld op de verschillende Zeeuwse stranden. foto Lex de Meester De Zeeuwse campings zitten aardig vol. Ze zijn gemiddeld voor zo'n 85 procent volge boekt, zegt woordvoerder Patrick Polie van Promotie Zeeland Delta. En dan moeten de last minu tes nog komen. In de vakantiehuisjes is ietsje meer ruimte ('Met een slag om de arm: zo'n zeventig pro cent is volgeboekt.'). Ook daar kunnen de onderne mers dik tevreden zijn, aldus de woordvoerder van Promotie Zeeland Delta. Bij de hotels is vooral in de weekeinden een duidelijke piek te zien, maar wie nog een plekje zoekt, kan voorlopig nog wel in de (betere) hotels terecht. Ook in de categorie bed 8c breakfast zijn nog bedden te boeken. Niet alleen was het jaar tot nu toe al aanzienlijk beter dan het vorige, maar bovendien zijn de verwachtin gen óók zeer positief Met een langetermijnsweer- voorspelling die spreekt van een mooie julimaand hebben veel mensen zich laten verleiden tot een voor boeking. Zonnig en goede vooruitzichten, luidt het sei- zoensbericht voor strandpaviljoens. Bedrijfs leider Ralph Wiessner van Panta Rhei in Vlis- singen spreekt van een supergoed voorseizoen, „En nu zit het terras ook vol. Je hebt er altijd wel een rus tig dagje tussen, maar over het algemeen genomen kun je zeggen dat er een gestage stroom gasten is. Da gen die er positief uitschieten zijn er nog steeds, maar geen diepe dalen meer." Ook Rob Rameau van strandrestaurant Our Seaside in Renesse heeft een groeiend aantal bezoekers mogen verwelkomen. „Ge weldig mooi weer gehad, en meer gasten, ook in ons restaurant. Als het zo blijft, wordt het een mooi strandjaar." Rameau is voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland van Koninklijke Horeca Neder land en ziet ook voor de horecasector als geheel een positieve tendens. „De horeca is beter bezocht dan vo rig jaar. Maar goed ook, want de afgelopen jaren heb ben we veel ingeleverd." door Martijn de Koning breskens - Actiecomité Waterdu nen Nee! maakt zich druk over mogelijke belangenverstrengeling bij het onderzoek van Arcadis naar de natuurwaarden van Waterdu nen. Cees Slager, directeur van re- creatiebedrijf Molecaten, blijkt één van de vier leden van de Raad van Commissarissen van het onder zoeksbureau. Molecaten is nauw betrokken bij de totstandkoming van natuur- en recreatieproject Waterdunen bij Breskens. Het bedrijf verzorgt de recreatieve kant van het project, door de bouw van een bungalow park, camping en hotel. Arcadis kwam deze week met een voor de provincie én Molecaten gunstig rapport over Waterdunen. Het bureau constateerde dat de aanleg van het park flink bijdraagt aan natuurherstel in de Wester schelde. Waterdunen Nee! noemt die resul taten nu 'besmet' en stelt dat de provincie bij de keuze voor een bu reau 'haar huiswerk erg slecht heeft gedaan'. De Partij voor Zeeland deelt die mening en heeft Gedeputeerde Staten inmiddels om opheldering gevraagd. De fractie wil onder meer weten of het dagelijks provi- niebestuur ook vindt dat 'de kans op besmetting van de conclusies onmiskenbaar aanwezig is'. De Partij voor Zeeland hoopt op 8 juli het antwoord op haar vragen te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2