antwoord op spel Federer op herhaling sport 125 Vansevenant zegt niets van doping te weten Vitesse geeft hoop op komst Van den Brom op Nieuw duel Murray-Nadal Vol ongeloof Lesley Kerkhove JAF VANDAAG TOT 50 KORTING OP DE ZOMERCOLLECTIE donderdag 30 juni 2011 kunnen linken aan de sleet op zijn repertoire, maar misschien is er wel een andere trend zichtbaar: een generatiewisseling. Niet alleen Federer, die op 8 augus tus dertig jaar wordt, heeft anno 2011 namelijk moeite in het spoor van de jongere garde te blijven. Ook bijvoorbeeld Andy Roddick, bijna 29, en de dertigers Nikolai Davidenko en Lleyton Hewitt moeten tegenwoordig passen. Niemand bezit het eeuwige tennis- leven en wellicht voltrekt op het ogenblik domweg een natuurlijke ontwikkeling, net zoals Hewitt, Roddick en Federer de iconen Pete Sampras en Andre Agassi overvleu gelden en aflosten. Het was ook precies het gevoel dat Federer, die een voorsprong van twee sets uit handen gaf (6-3, 7^6, 4-6, 4-6, 4-6), aan zijn nederlaag te gen de 26-jarige Tsonga overhield. De huidige nummer drie van de wereld vond dat hij niet onder zijn kunnen had gespeeld, verre van dat zelfs. Hij was slechts verslagen door een opponent die net iets meer in huis had. „Ik kreeg m'n kans, maar hij pareerde dat met ex cellent spel." Die berusting spreekt boekdelen, aangezien Federer vorig jaar na de verliespartij tegen Berdych zich nog in alle bochten wrong om zijn eigen falen te maskeren. Het heeft er zodoende alle schijn van dat hij zich inmiddels met de nieuwe si tuatie heeft verzoend. Toch moet dat besef voor Federer, die zag dat de midtwintigers Rafael Nadal, Novak Djokovic en Andy Murray wel overeind bleven, een kwelling zijn. De man die zo'n beetje alle records vestigde of aan scherpte, had op de All England Club met een nieuwe trofee zich de evenknie van zevenvoudig Wimbledon-winnaar Sampras wil len tonen. Bovendien had hij met een nieuwe machtsgreep willen aantonen dat ook zijn belangrijk ste uitdaging, olympisch goud in 2012 op het heilige Londense gras, geen utopie hoeft te zijn. Na giste ren zal hem echter de gedachte zijn bekropen dat hem een schier onmogelijke missie wacht. Jo-Wilfried Tsonga kon gisteren am per geloven dat hij Roger Federer had verslagen in de kwartfinale. De Fransman verloor vier van zijn vijf voorgaande ontmoetingen met de Zwitser. „Het was echt geweldig. Ik speelde ongelofelijk", jubelde Tson ga, die voor het eerst de laatste vier haalde op het 'heilige' gras. „Federer is de grootste kampioen in het tennis. Hij is de beste speler van de wereld. Ik ben zo blij dat ik hem heb verslagen, zeker omdat dit zijn favoriete ondergrond is." LONDEN - Evenals een jaar eerder zullen de wegen van de Spanjaard Rafael Nadal en de Schot Andy Murray op Wimbledon kruisen in de halve eindstrijd. Murray sloeg zich gisteren in de kwartfinale in drie sets langs de Spanjaard Felicia- no Lopez, 6-3 6-4 6-4. Nadal had een set meer nodig tegen de Ame rikaan Mardy Fish, 6-3 6-3 5-7 6-4. Fish bleek niet opgewassen tegen het powerplay van de mondiale nummer één. Slechts in de derde set beet de nummer tien van de plaatsingslijst enigszins van zich af „Ik ben blij dat ik weer in de halve finale sta. Daarmee komt el ke keer weer een droom uit", al dus Nadal nadien. Murray kende in zijn duel weinig moeite met Nadals landgenoot Lo pez. In twee uur was het gebeurd. „Ik denk dat Feliciano nog een beetje vermoeid was. Ook worstel de hij met zijn voetenwerk", aldus de Schot. „Ik speelde zelf ook wel goed, maar ik weet dat het elke ronde een beetje zwaarder wordt." VLISSINGEN - MIDDELBURG - GOES - OOST-SOUBURG HEINKENSZAND - STEENBERGEN - TERNEUZEN Het was gisteren op het centrecourt van de Challenger Zeeland twaalf graden koeler dan de dag ervoor. 'Op de tribune zaten Hugo Ekker en Eddy Bank, mijn trainers van Jong Oranje, waar ik uitgezet ben wegens onvoldoende resultaat. Het geeft een lekker gevoel dat ik kon laten zien dat ik nog steeds goed kan tennissen.' het 6-11-6 7-5. Dat de kansen keer den en keerden, had veel te maken met het feit dat Kerkhove en Ho- genkamp elkaar van haver tot gort kennen. Ze reisden als leden van Jong Oranje de hele wereld door, trainden dagelijks met elkaar en sliepen vaak bij elkaar op de ka mer. Bovendien vormen de twee regelmatig een dubbel. „We waren allebei niet blij met de loting. Spe len tegen een vriendin is nooit leuk", keek Kerkhove terug. „We hebben vaker tegen elkaar ge speeld en het gaat vaak net zo als vandaag. Alle wedstrijden die we speelden waren driesetters. Geen enkele uitgezonderd." Kerkhove had gisteren dubbel voordeel. Ten eerste kwam ze met veel vertrouwen naar Middelburg omdat ze vorige week de finale van het Futuretoernooi in Breda haalde. En ten tweede omdat Ho- genkamp gisteren na drie maan den blessureleed haar eerste wed strijd speelde. In de eerst set was dat te merken. De inwoonster van Doetinchem maakte fout op fout: 6-1. In de tweede set kreeg ze het goede gevoel te pakken en gaf ze Kerhove geen kans: 1-6. In de der de set leek ze die lijn door te trek ken, maar na 2-4 kwam het gebrek aan wedstrijdritme bovendrijven. Kerkhove profiteerde knap, sloeg een paar prachtige winners en liet zich na 7-5 feliciteren. Het was de eerste zege van Kerkho ve in een Challenger, na drie eerde re pogingen. Het succes legt haar geen windeieren. Ze krijgt er even veel punten voor als voor de twee de plaats in Breda. Kelly Versteeg, trainingsgenote van Angelique van der Meet, zorg de opnieuw voor een daverende verrassing. De speelster uit Putte die zich via de kwalificaties voor de eerste ronde had geplaatst, ver sloeg nu de als zesde geplaatst Oekraïnse Maryna Zanevska. BRUSSEL - De Belgische oud-wiel renner Wim Vansevenant houdt vol dat hij niet wist dat hij in Au stralië verboden dopingproducten bestelde. Vansevenant werd dins dag verhoord nadat de douane van vliegveld Zaventem twee weken eerder een verdacht pakketje had onderschept. Dopingspecialisten van het ge recht voeren een onderzoek uit naar de 39-jarige oud-wielrenner. Het zou gaan om een gloednieuw geneesmiddel voor dieren. Het pro duct zou zowel de spiermassa doen toenemen als het uithou dingsvermogen verbeteren. Wat Vansevenant, die in 2008 stop te met wielrennen, met de produc ten van plan was of wie zijn afne mers waren, is nog niet duidelijk. De verdachte kwam gisteren met een toelichting naar buiten. Dat ge beurde nadat het parket van leper had bekendgemaakt dat hij had verklaard dat de gevonden produc ten bestemd waren voor eigen ge- ARNHEM - De overgang van trainer John van den Brom van ADO Den Haag naar Vitesse is van de baan. Dat heeft Paul van der Kraan, de al-' gemeen directeur van Vitesse, be vestigd. ADO en Vitesse zijn dagenlang in gesprek geweest over de afkoop som van de 44-jarige Van den Brom. „We hebben een bijzonder goed bod neergelegd", zei Van der Kraan nadat dinsdagavond laat de moeizame onderhandelingen wa ren stopgezet. „Uiteindelijk bleef er een behoorlijk verschil tussen vraag en aanbod dat niet te over bruggen valt. Je weet het in het voetbal nooit, maar ik heb niet het idee dat we hier nog over gaan pra ten." Van den Brom was eerder zelf al tot overeenstemming gekomen bruik. Vansevenant bevestigde die versie later op de dag tegenover persbureau Belga. „Via het inter net heb ik een product besteld waarvan ik dacht dat het om ami nozuren ging. Ik wilde het gebrui ken om mijn eigen conditie te ver beteren. Het parket beweert nu dat het om doping gaat, maar daar weet ik niets van", aldus de oud-renner, die dinsdag urenlang was ondervraagd. Het nieuws bracht wielerploeg Omega Pharma-Lotto in een lastig parket. Vansevenant was inge huurd om in de komende Ronde van Frankrijk een week vips rond te rijden. Dat gaat zeker niet door, liet algemeen manager Geert Coe- man woensdag weten. „Onze ploeg heeft een bijzonder goed imago. Dat willen wij zeker blijven behouden. Ik hoop voor Wim Van sevenant dat dit een storm in een glas water is. Zo niet, dan zit hij met een probleem", aldus Coe- man. met Vitesse-eigenaar Merab Jorda- nia. De clubbaas wil in 2013 kam pioen van Nederland worden, maar Jordania is er dus niet eens in geslaagd een trainer los te we ken bij ADO Den Haag. Toch wil Van der Kraan de soap rond Van den Brom niet zien als een aanflui ting voor Vitesse. „Ik weet niet of je het zo kunt noemen", aldus de algemeen directeur. „Als je in het voetbal onderhandelt over een af koopsom, dan kan het zijn dat je er niet uitkomt." Van den Brom staat bij ADO nog een seizoen onder contract. Het is nog niet duidelijk of de coach uit Amersfoort na alle tumult van de laatste dagen zijn contract in Den Haag gewoon zal uitdienen. Vites se begint zondag 3 juli met de voorbereiding. De geblesseerde Angelique van der Meet versloeg de Belgische Sofie Oyen in drie sets. foto Lex de Meester y 3 juli koopzondag Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25