241 sport Ook Tsonga heeft Van der Meet gehandicapt Rijkaard bondscoach van Saudi-Arabië Theo de Rooij gaat naar de schaatsbond Rutjes zegt definitief ja tegen Feyenoord Ceorginio Wijnaldum derde aankoop PSV Opnieuw abnormale waarden bij Pechstein Lesley Kerkhove en Angelique van der Meet treffen elkaar opnieuw in de Challenger Zeeland. Nu niet in de finale, maar in de tweede ronde. De Zeeuwse tennissters overleefden gisteren beiden de eerste ronde. donderdag 30 juni 2011 RYAD Frank Rijkaard wordt vrijwel zeker de nieuwe bondscoach van Sau di-Arabië. „De overeenkomst is voor 99 procent rond", zo meldt een bron binnen de voetbalbond. Rijkaard kwam in beeld nadat Ri- cardo Gomes afzag van de baan. Rijkaard, die in oktober 2010 moest vertrekken bij het Turkse Ga- latasaray, zou een driejarig con tract ondertekenen bij Saudi-Ara- bië. Zijn belangrijkste taak is om het land naar het wereldkampioen schap van 2014 in Brazilië te lood sen. HOOGLAND Theo de Rooij gaat werken voor schaatsbond KNSB. De voormalig directeur en ploegleider van het wielerteam van Rabobank wordt de nieuwe leidinggevende van de achtervolgingsploegen. De Rooij krijgt assistentie van oud-schaatser Erben Wennemars, die als zogenoemde veldtrainer gaat werken. Ook VU-wetenschap- per Jos de Koning maakt deel uit van de begeleidingsstaf. De achter volgingsploegen stonden tot en met vorig seizoen onder leiding van bondscoach Wopke de Vegt. ROTTERDAM Voormalig international Graeme Rutjes treedt zoals verwacht toe tot de raad van commissarissen (rvc) van Feyenoord. Rutjes werd al langer in verband gebracht met de functie bij de club. Hij was benaderd door Pim Blok land, lid van de rvc en voorzitter van de Vrienden van Feyenoord, een investeringsgroep die de Rot terdamse voetbalclub uit de finan ciële zorgen wil halen. Rutjes (51) is afgestudeerd bedrijfseconoom en directeur van de Goese Golf. EINDHOVEN Georginio Wijnaldum (20) wordt snel gepresenteerd als derde aan koop van PSV. De jonge Feyenoor- der keert komend weekeinde terug van vakantie, wordt waarschijnlijk maandag medisch gekeurd door PSV en sluit daarna aan bij zijn nieuwe club. PSV maakt ongeveer vijf miljoen euro over naar Feye noord, waar Wijnaldum nog een doorlopend contract had. PSV trok eerder deze week Kevin Strootman en Dries Mertens van FC Utrecht aan. BERLIJN Bij Claudia Pechstein zijn tijdens de wereldkampioenschappen af standen in de Duitse plaats Inzeil (afgelopen maart) wederom ver hoogde bloedwaarden gemeten. Dat maakte de Duitse schaatsster zelf bekend in het Duitse blad Bild. Pechstein werd voor twee jaar ge schorst vanwege opvallende bloed waarden. De olympisch kampioe ne houdt vol dat die zijn veroor zaakt door een erfelijke afwijking en zegt daarom niet verrast te zijn door de nieuwe resultaten. THERMPHOS CHALLENGER ZEELAND der stadium. Dat gebeurde alleen in datzelfde jaar, toen de Brazili aan Gustavo Kuerten hem in zijn eerste grandslamtoernooi als mon diale koploper op Roland Garros in de derde ronde aftroefde. Ver volgens wist de Zwitser - vanaf de Wimbledon-aflevering van 2004 tot en met de 2010-editie van de Australian Open - zich minimaal bij de laatste vier te scharen. In die zelfde periode veroverde hij dan ook veertien van het ongeëvenaar de aantal van zestien grandslamti- tels. Dat hij er nu in de kwartfinales uit ligt, illustreert ontegenzeggelijk het verval. Het is alleen de vraag of uit die neerwaartse prestatiecur ve ook de conclusie kan worden getrokken dat Federer daadwerke lijk kwalitatief op zijn retour is. Natuurlijk wijzen de cijfers uit dat Federer niet langer degene is die in het circuit de dienst uitmaakt. E Die veranderde rolverdeling zou je door Koen de Vries middelburg - Wie vorig jaar de vrouwenfinale van het Thermp- hos Futuretoernooi gemist heeft, kan vandaag de reprise bekijken. Om 19.00 uur staan de tennissters Lesley Kerkhove uit Zierikzee en Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke opnieuw tegen over elkaar. Het betreft dit keer geen finale maar een partij uit de tweede ronde. Dat heeft alles te maken met de opwaardering van het toernooi. Vorig was het een Future, met 10.000 dollar prijzen geld, dit jaar is het een Challenger met 25.000 dollar prijzengeld. Vorig jaar won Van der Meet. De kans dat haar dat opnieuw lukt, lijkt echter klein. De twintigjarige Bevelandse kreeg gisteren in haar partij in de eerste ronde tegen de Belgische Sofie Oyen steeds meer last van een buikspierblessure, die ze afgelopen weekeinde opliep. Pijnstillers hielpen niet, maar dankzij haar over-mijn-lijkmentali- teit en een hoge dosis zelfbeheer sing vocht ze zich toch langs de kleine Belgische, die ze vorig jaar in de finale van het Futuretoer nooi in Knokke ook al verslagen had: 6-2 5-7 6-3. Meteen nadat Van der Meet de blessure opliep, werd in het zieken huis een mri-scan gemaakt. Die gaf wat hoop. „Volgens de arts kan er niets kapot gaan, dus het is ver antwoord om te spelen", aldus de Bevelandse. Om die reden was ze gisteravond vast van plan om van daag tegen Lesley Kerkhove aan te treden. „We moeten pas om zeven uur spelen. Ik heb de hele dag om me te laten behandelen. Kijk, als het echt niet meer gaat, dan houdt het op, maar ik zou het zielig vin den om het niet te proberen." Aan het begin van de partij tegen Oyen leek er geen vuiltje aan de lucht. Van der Meet haalde de eer ste set makkelijk binnen (6-2). Van der Meet maakte tegen de Bel gische vooral indruk met haar fore hand. Keer op keer sloeg ze de bal snoeihard langs haar tegenstand ster. Het enige waarmee die in druk maakte, was met haar onver stoorbaarheid. Na elke kanonsko gel ging ze alsof er niets gebeurd was klaarstaan voor de volgende rally. Van der Meet was deson danks niet tevreden. „Ik vond m'n forehand vandaag rampzalig. Ze gingen meer uit dan in. Ik kan veel beter." Na die eerste set stokte het ritme. En niet alleen omdat een buikspier begon op te spelen. De Zeeuwse tennisster ergerde zich ook aan de baan, die veel te droog was. Het leverde haar in de twee de set een 0-3-achterstand op. Om dat ook Oyen ontevreden was, werd hoogst ongebruikelijk in het midden van de partij de baan ge sproeid. Van der Meet, die van de pijn steeds zachter ging serveren, vocht zich terug naar 5-5, maar moest de set toch aan de Belgische laten: 5-7. Na 0-2 in de derde set gaf nie mand nog een cent voor Van de Meet. Ze pinkte een traantje weg achter haar handdoek en bewoog steeds moeizamer over de baan. Toen hervond de nummer 424 van de wereld zich. Met beheerst tennis en een harde forehand op het juiste moment kwam ze op 4-2. Vervolgens speelde ze de par tij beheerst uit: 6-3. Mocht Van der Meet vandaag toch winnen, dan wacht haar een nieuw pro bleem. „Ik moet absoluut niet gaan lachen. Als ik dat doe, verga ik echt van de pijn." Dat ze Lesley Kerkhove in de twee de ronde treft, mag verrassend ge noemd worden. De Zierikzeese (19) zag kans de als vijfde geplaats te Richel Hogenkamp te verslaan. Na een merkwaardige partij werd door Marco Knippen LONDEN - De realiteit laat zich niet langer ontkennen. De jaren dat Ro ger Federer zijn gelijke niet kende, zijn voorbij. Het bewijs werd giste ren opnieuw op Wimbledon gele verd. Io-Wilfried Tsonga toonde aan dat het aantal spelers dat een antwoord op zijn spel heeft, ge staag groeit. De Fransman voegde zich bij Tho: mas Berdych en Robin Söderling. Net als dit tweetal riep Tsonga in grandslamverband Federer reeds in de kwartfinale een halt toe. De Tsjech en de Zweed deden dat vo rig jaar en na de herhaling van zet ten door Tsonga lijkt slechts één vaststelling gerechtvaardigd: de Zwitser is niet langer de magiër van weleer. Immers, sinds Federer op 2 februa ri 2004 op de wereldranglijst voor Jo-Wilfried Tsonga gaat uit zijn dak na de winst op Roger Federer. het eerst de toppositie innam, ver foto Kerim Okten/EPA loor hij slechts één keer in een eer- Lesley Kerkhove was in de eerste ronde verrassend te sterk voor de als vijf de geplaatste Richel Hogenkamp. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24