morgen zeeland 123 De twist® die elke dag relaxed maakt Geen extra windmolens in Zeeland brieven "°v, Volg Z2 en win een videocamera! Onder de volgers van Z2 op Twitter en Facebook wordt een videocamera verloot donderdag 30 juni 2011 •••■- lands kampioenschap voor zonnebo- ten. foto Lex de Meester amper aangepast. Maar dat veran dert, waarschuwen ze de concur rentie alvast maar. „Volgend jaar komen we met een heel nieuwe. Het ontwerp is een eind klaar." MIDDELBURG - Het streven van mi nister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu om het windenergievermogen in Ne derland op te voeren tot 6000 me gawatt leidt niet tot plaatsing van meer windturbines in Zeeland. Volgens het dagelijks provinciebe stuur bieden bestaande en nog lo pende projecten (zoals een wind- park op de Krammersluizen) vol doende mogelijkheden voor de door Zeeland te realiseren extra op wekkingscapaciteit van 500 mega watt. Het college van Gedeputeerde Sta ten antwoordt dit op vragen van de PvdA-Statenleden Eric Hage- man en Anton van Haperen. Zij vroegen zich af of het gewenst is dat Zeeland de elektriciteitsprodu cent van Nederland wordt. Daar is naar de mening van GS geen spra ke van. Het dagelijks provinciebestuur deelt niet de vrees van de beide PvdA-Statenleden dat windmo lens en hoogspanningsleidingen een ernstige aantasting van het Zeeuwse landschap betekenen. Door windmolens te bundelen ontstaat een goed evenwicht tus sen het opwekken van duurzame energie en het landschap. om bij eerst verdoofd slachten het bloed niet als water op de grond zou kunnen lopen. Ik ben trou wens tegen iedere vorm van dieren mishandeling. Daar mag wat mij betreft in de politiek, veel meer aandacht aan worden geschonken. Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Ontpolderen '573' Ontpoldering 573, of iets derge lijks. Als ik iets stoms zeg, moeten jullie het zeggen hoor! Wanneer wij in de polders die we eventueel laten onderlopen zeevruchten en zeegroenten gaan kweken vangen we twee vliegen in een klap (en die kunnen we dan weer als aas ge bruiken). Gelukkig heb ik meer ver stand van wijn. Willem Houtman Nieuwendijk 17, Vlissingen Raadkaart Ik was verbaasd toen ik de opmer king van de heer Stevense uit Mid delburg bij de foto van de twee boeremannen las. Hoe komt hij er bij om Van 't Westeinde een pro testantse boer te noemen? Ik heb de heer Van 't Westeinde nog ge kend; Van 't Westeinde is - op Zuid-Beveland - een katholieke fa milienaam. Het is volgens mij Per- saen van 't Westeinde uit de Ko ningspolder onder Nieuwdorp/ Borssele, parochiaan van 's-Heeren- hoek. Simon Smits Deken Tomaslaan 32, 's-Heerenhoek Rondetafel Uitstekend idee, een rondetafelcon ferentie. Misschien kan Karla Peijs uitleggen waarom zij het Wester- schelde-besluit heeft getekend en waarom zij zich daar nu niet meer aan wil houden. Komt dat door de goocheltruc van Bleker: de Hedwi- gepolder blijft droog, in ruil voor 40 hectare bij Ritthem. Dat hier mee het laatste restje Walchers schor verloren gaat, is een bijkom stigheid. Het achterland gaan dan kunstmatig verzilten, ook al geeft dat geen soelaas voor extra komber- ging die we juist zo hard nodig heb ben in de almaar nauwer worden de Westerschelde. Ook de WCT la ten we doorgaan, al betekent dat 120 hectare minder aan komber- ging in de Schelde, maar dat kun nen we kennelijk nog wel hebben. Kortom alleen maar kommer en kwel voor leefbaarheid en natuur. Hopelijk zijn de Belgen minder kortzichtig en houden zij zich wel aan afspraken. Freddy van Nieulande Scheldepoortstr. 56, N en St.-Joosland Weerwaarschuwingen Het lijkt dat de bevoegde instellin gen obsessief omgaan met weer waarschuwingen. Eerst hadden we de winter. Nu krijgen we ook in de zomer met deze paniekacties te ma ken. De NS pasten zelfs bij voor baat de dienstregeling aan! Hier schuilt het gevaar in dat niemand straks nog maatregelen neemt als de nood aan de man komt. De me dia kloppen dit nog eens op. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Ontdek de twist®. De meest relaxte fauteuil van Nederland. Een slanke designstoel die verbaast door zijn verborgen talent. Bewonder het revolutionaire draaisysteem waarmee de ergonomische voetensteun volledig onder de zitting verdwijnt. Een briljant idee van ontwerper Matthias Fischer. Het Nieuwe Relaxen is begonnen! Vraag meteen de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76 of www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers; "'onair unv^ *9° Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 Iezersredacteur@pzc.nl (On)verdoofd slachten In de Joodse en Moslim gemeen schap is heftige beroering ontstaan over het wel of niet onverdoofd slachten van dieren voor menselij ke consumptie. Ik heb de bijbel er eens op nageslagen maar heb niets kunnen vinden over de manier van slachten. 'Onthoudt u alleen wel van het bloed; laat dat als wa ter op de grond weglopen'. Deut. 12:16. Er staat niets bij over de ma nier. Al bijna honderd jaar bestaan er in abattoirs technieken, waar door onmiddellijke blijvende be wusteloosheid optreedt bij de die ren en kunnen zij verder normaal geslacht worden zonder pijn, zon der paniek. Ik zou niet weten waar-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23