land Zeedijk langs Schorerpolder summer 20 Laminaat actie! best geteste parasols.. Hond mogelijk vergiftigd r op bolwerk Middelburg ITIOCt SlGTKGr Berry Floor laminaat ..parasols in alle maten Schipper verkeert buiten levensgevaar ;ivi< www.binnenult.nl www.binnenuit.nl ZEEWERING Vergunning voor waterschap Zeeuwse jeugd krijgt www.binnenuit.nl I www.binnenuit.nl bij Sjaak van Zee UIT Subsidies voor haven en oesterputten Goes doet weer gooi naar titel Fietsstad donderdag 30 juni 2011 MIDDELBURG - Inneke Rozemond (59) is kwaad en verdrietig. Haar hond, de tweejarige Mechelse her der Charlie, is dood. Waarschijn lijk vergiftigd toen het dier vorige week woensdag rondliep op het Veersebolwerk in Middelburg. „In dat gebied waar honden los mogen rondlopen, verdween ze in de bosjes en kwam, toen ik haar riep, al likkend terug." Wat ze gege ten heeft, weet Rozemond niet. Wel weet ze dat haar hond vervol gens ontzettend veel pijn moet hebben gehad. Ze is sinds enige tijd weduwe en haar kinderen zijn de deur uit. Charlie was haar met gezel. „Mijn maatje." Dagelijks maakten ze vaak urenlange wande- lingen door Middelburg en de om liggende polders. „Het gemis en het verdriet is onbeschrijflijk." Haar hond stierf donderdagmid dag. Sectie wijst uit dat het dier waarschijnlijk door vergiftiging om het leven is gekomen. De orga nen zijn niet aangetast, maar er zijn vergiffen die geen sporen nala ten in de organen, aldus een mede werkster van Dierenartsenpraktijk Walcheren in Oostkapelle. Rozemond waarschuwt andere hondenbezitters om vooral voor zichtig te zijn. Ze kwam gisteren bij het Bolwerk iemand tegen wiens hond al dagen ziek is. „Mis schien ook een slachtoffer van ie mand die daar vergif legt." door Maurits Sep 10 KORTING OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE ARTIKELEN Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom. geen korting op bestellingen ritthem - Als het aan het kabinet ligt, wordt de Schorerpolder bij Ritthem onder water gezet. Maar ondertussen krijgt waterschap Scheldestromen wel een vergun ning voor het versterken van de dijk langs die polder. Want de dijk is een primaire water kering en dus bedoeld om het zee water buiten te houden. Omdat nieuwe eisen worden gesteld aan zulke dijken, moet de Schorerdijk uiterlijk in 2015 over een lengte van zevenhonderd meter versterkt zijn. Het waterschap krijgt van de provincie en vergunning voor dat werk. „Die vergunning is noodzakelijk voor het werk dat we moeten doen. Of we die straks ook kun nen en willen gebruiken, moet nog blijken. Dat besluit valt begin volgend jaar. We hebben dus nog even de tijd", zegt dijkgraaf Toine Poppelaars. Tijd die staatssecretaris Henk Ble ker dus ook heeft om overeenstem ming te bereiken over het alterna tieve plan voor natuurherstel in de Westerschelde met onder anderen de Europese Commissie, België, Vlaanderen en Vlissingen. Voorlo- Waar naar tóe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl pig zal Poppelaars hem niet onder druk zetten met die deadline van 2015 voor de dijkversterking. „Als we begin volgend jaar nog geen duidelijkheid hebben, kunnen we het werk ook nog even uitstellen. Die ruimte is er." De vergunning geldt namelijk voor onbepaalde tijd. Als de onzekerheid te lang op zich laat wachten, zal het waterschap het werk gewoon uitvoeren, stelt Poppelaars. Ook als het risico be staat dat de dijk vervolgens wordt weggehaald voor de ontpoldering. „We nemen dan het zekere voor het onzekere." Overigens is het nog maar de vraag hoe de ontpoldering even tueel wordt uitgevoerd, merkt de dijkgraaf op. „Het kan zijn dat de dijk helemaal weg moet, maar het kan ook zijn dat er een doorlaat in de dijk wordt gemaakt zodat het water in de polder stroomt. Dan kan de dijk toch eerst worden ver sterkt." Bij de Everingepolder/Van Hat- tumpolder speelt een soortgelijke kwestie. Daar is al begonnen met dijkversterking. De Vogelbescher ming vindt echter dat de Everinge- polder ontpolderd zou kunnen worden. In dat geval zou de dijk versterking ook voor niets zijn. YERSEKE Yerseke krijgt 340.000 euro provin ciale en Europese subsidie voor de ontwikkeling van het gebied rond om de havens en voor schelpdier park 'oester experience'. 'Oester ex perience' houdt onder meer in de restauratie en overkapping van (een deel) van de oesterputten, het opknappen van loodsen voor een bezoekerscentrum en de inrichting van verkooppunten voor streekpro ducten en de aanleg van toiletten. MIDDELBURG - Ruim 130 kinderen van 6 tot 13 jaar hebben gisteren tennisles gekregen op de Kids Day van het Thermphos Challenger Zee land toernooi in Middelburg. En niet GOES Goes doet dit jaar opnieuw een gooi naar de titel 'Fietsstad'. Acht tien gemeenten dingen mee naar de verkiezing, die als thema 'onder weg naar school' heeft. Goes is als enige Zeeuwse gemeente in de ra ce. De Fietsersbond nomineert op basis van ingestuurde documen ten, zoals beleid en motivatie, vijf gemeenten voor de titel Fietsstad 2011. In 2008 behoorde Goes tot de finalisten, maar Houten won. terneuzen - De dinsdag bij een ex plosie aan boord van het binnen schip Varia zwaar gewonde schip per Gerard Eier is buiten levensge vaar. Hij wordt nog wel de komen de veertien dagen in coma gehou den in het Universitair Ziekenhuis in Gent. Een familielid uit Terneu- zen heeft dit gisteren desgevraagd meegedeeld. „De vraag blijft", deel de hij mee, „hoe hij hier uitkomt." De Varia lag afgemeerd aan de Be- neluxwegin Terneuzen toen zich de ontploffing voordeed. Eier was in de machinekamer aan het werk. Het schip dat lek sloeg door de ex plosie, is drooggezet bij Marine Service in Terneuzen. De Varia was geladen met kolen. Het ver moeden bestaat dat zich kolengas in de machinekamer heeft opge hoopt Dit gas is waarschijnlijk ont vlamd. Dat kan gebeurd zijn bij het opstarten van de generator. Bij beschikking van de kantorech- ter te Middelburg d.d. 26 mei 2011 is Sophia Karoline Erika Henrika Frins, geboren te Rotterdam op 4-5-1966, wonende te 4481 PM Kloetinge, Oostmolenweg 101, Emergis, afd. 93-97, onder curatele gesteld met benoeming van Pauline Koedoot-Geskus, h.o.d.n. Gès Advies, Energieweg 26,4691 SG Tholen, tot curator. WATERSPORT Op zoek naar een opblaasboot? Bezoek zaterdag 2 juli de Bombard instapdag! Gedurende de gehele dag kunt u ■proefvaren met diverse opblaasboten in combinatie met buitenboordmotoren vanYamah8. Meer informatie- Zwemer Watersport info@zwemer,nl Havenweg 1 0113371547 4493MT Kempertand Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 1/4, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20