Hoorn Afrika koerst af op hongersnood VOORDELIG China stort zich op Christine Lagarde eerste vrouw die IMF leidt 'Arrestatie Kaddafi zaak van Libië zelf NAAR DE GRIEKSE ZON AFRIKA Ergste droogte in zestig jaar tijd Politieke impasse in Turkije Corendon Chersonissos: Eri Sun Village TRIPOLI - Hoofdaanklager Luis Mo reno Ocampo van het Internatio naal Strafhof (ICC) in Den Haag vindt de aanhouding van Muam- mar Kaddafi in de eerste plaats de verantwoordelijkheid van Libië zelf. De Argentijn wees gisteren op de rol die de 'inner circle' rond de Li bische leider kan spelen. „Zij kun nen onderdeel van het probleem zijn en aangeklaagd worden, of zij kunnen onderdeel van de oplos sing zijn, samenwerken met ande re Libiërs en de misdaden stop pen", zei Moreno. Een andere mo gelijkheid voor de arrestatie van Kaddafi en twee medeverdachten zijn de rebellen. De 'minister van Justitie' van de Nationale Over- gangsraad, Mohammed al-Alagi, is in Den Haag en heeft het ICC steun toegezegd. De leider van de raad, Mahmoud Jibril, komt van daag eveneens naar Nederland. Het ICC vaardigde maandag arres tatiebevelen uit tegen de 69-jarige Kaddafi, zijn 38-jarige zoon Saif al-Islam en zijn zwager Abdullah al-Senussi (62), het hoofd van de machtige militaire inlichtingen dienst. Een Navo-woordvoerster zei gisteren in Brussel dat het niet de taak van het bondgenootschap is Kaddafi te arresteren. „Ons man daat is het beschermen van bur gers tegen aanvallen." Deze week is het drie maanden ge leden dat de Navo het commando van de acties in Libië overnam. CENÈVE - Tussen de negen en ruim tien miljoen mensen in de Hoorn van Afrika zijn getroffen door de ernstigste droogte in zestig jaar. De situatie heeft op sommige plaatsen landinwaarts geleid tot een hongersnood, waarschuwden de Verenigde Naties gisteren in Genève. Djibouti, Ethiopië, Kenia, Somalië en Uganda behoren tot de getroffen landen. „Twee achtereenvolgende slechte regenseizoenen hebben geleid tot een van de droogste jaren sinds 1950/51 in veel gebieden", zei een woordvoerster van de VN. „Het is niet de verwachting dat de situatie voor 2012 verbetert." De droogte heeft het voedsel fors duurder gemaakt. In delen van Ke nia zijn de graanprijzen 80 pro cent hoger dan gemiddeld in de af gelopen vijf jaar. In Ethiopië zijn de consumentenprijzen 41 procent omhooggeschoten. Het gevolg is dat de ondervoeding toeneemt, stelden de VN. In de zwaarst getroffen gebieden is 30 procent van de bevolking onder voed. In Kenia zijn elf districten waar in middels meer dan 15 procent van de bewoners ondervoed is. De VN vragen donorlanden meer geld te storteri. Daardoor kan meer hulp worden verleend. Het loopt echter niet storm met de do naties. Wat betreft de hulp aan Djibouti is tot dusver slechts 30 procent van het benodigde geld binnenge komen. Voor Somalië en Kenia is dat de helft. „Als we de problemen niet snel op lossen, kan het veel erger wor den", zei een woordvoerster van de Verenigde Naties. Hulporganisa tie Save the Children meldde giste ren dat een recordaantal Somaliërs naar Kenia op de vlucht is. Ze pro beren aan de droogte en de oorlog in dat land te ontsnappen. Dage lijks zouden ongeveer dertienhon derd Somaliërs in Kenia aanko men, onder wie zo'n achthonderd kinderen. Dat is een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar. Hulpverleners zeggen dat de kinde ren uitgeput, ondervoed en ern stig uitgedroogd zijn. Volgens de Verenigde Naties zijn de afgelopen maanden ook 31.000 Somaliërs naar Ethiopië gevlucht. De VN schatten dat zeker 2,5 miljoen in woners van Somalië door de droogte getroffen zijn. De Hoorn van Afrika werd halverwege de ja ren tachtig ook al getroffen door extreme droogte. Het Nationale Ballet van China voert 'De Rode Vrouwenafdeling' op ter ere door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - Mevrouw Chen uit Nanning, in Zuid-China, is al maanden aan het oefenen. „We gaan rode liederen zingen op 1 juli, de verjaardag van de partij", zegt ze. „Het wordt bijzonder memora bel." Haar man zet haar op de foto voor een grote partijvlag: rood met een gele hamer en sikkel. De twee hebben vijftienhonderd kilo meter gereisd om hier te zijn, in het gebouw waar Mao Zedong in 1921 het eerste congres van de Chi nese Communistische Partij orga niseerde. De bakermat van de par tij die China sinds 1949 bestuurt, staat in het duurste winkelgebied van het kapitalistische Shanghai. „Het is goed wat de partij voor el kaar heeft gekregen", vindt Chen. „Ook voor ons: we zijn gepensio neerde onderwijzers, maar krijgen nog altijd een goed inkomen." Voor de deur van het monumenta le pand staan lange rijen toeristen uit het hele land. 'Rood toerisme' is in: hele hordes lopen historische plekken in het land af, die belang rijk zijn voor de communistische geschiedenis van de Volksrepu bliek. Ze gaan, altijd georgani- WASHINGTON - De Franse minister van Financiën Christine Lagarde wordt de nieuwe leider van het In ternationaal Monetair Fonds (IMF). De 24 leden van het IMF-bestuur hebben dat gister avond besloten. Lagarde wordt voor vijf jaar be noemd. Ze is de opvolger van haar landgenoot Dominique Strauss- Kahn. Die legde zijn functie bij het IMF vorige maand neer nadat hij was gearresteerd op verdenking van aanranding van een kamer meisje in een hotel in New York. De enige tegenkandidaat van La- garde, de Mexicaanse centralebank- president Augustin Carstens, wist te weinig steun voor zijn kandida tuur te verwerven om het Lagarde moeilijk te maken. De leider van 's werelds belangrijk ste economische instituut komt dus nog altijd uit Europa, en op nieuw uit Frankrijk, maar is voor het eerst een vrouw. Na de arresta tie van Strauss-Kahn op het vlieg veld van New York gold Lagarde al vanaf de eerste uren na diens arres tatie als zijn gedoodverfde opvol ger. De 55-jarige minister van Fi nanciën verkreeg zeer snel de steun van haar collega's uit Euro pa, die opnieuw vasthielden aan hun 'recht' op de hoogste post in de wereldeconomie. ISTANBUL - Een primeur in de Turk se politiek: het nieuwe parlement is gisteren beëdigd, maar slechts 380 van de 550 afgevaardigden leg den daadwerkelijk de eed af Twee oppositiepartijen weigerden aan de ceremonie deel te nemen, om dat sommige van hun afgevaardig den in de cel zitten. De oplopende spanningen helpen de hoop op sa menwerking tussen alle partijen bij het schrijven van een nieuwe grondwet om zeep. Omdat voor het eerst zoveel parlementariërs de eed niet afleggen, is nog ondui delijk wat er moet gebeuren. Vertrek iedere donderdag en zondag met Corendon Dutch Airlines Extra ingekocht super prijzen voor hoogseizoen 8 dagen al vanaf panoramisch uitzicht 800 meter van hét Star Beach Waterpark 1 km van Chersonissos diverse bars 3 zwembaden waarvan 1 met zeewater en 1 zonder animatie handdoekenservice internationale kinderclub ■klein supermarktje kamers met balkon of terras diverse sportmogelijkhe den zoals basketbal tennis Dit prachtige 4 sterren AU Inclusive resort heeft tal van mogelijkheden voor jong en oud Het hotel beschikt over een fantastisch waterpark met 3 grote glijbanen en 2 zwembaden voor de kleintjes De netjes ingerichte kamers zijn gelegen in diverse gebouwen verspreid over het complex. Het is gelegen op een heuvel met een mooi uitzicht over de omgeving van Chersonis sos en de zee. Het strand en Star Beach Waterpark liggen op loopafstand. Geniet hier van uw welverdiende vakantie! Verlrekperiode 8 dagen bij 2 pers. Familiekamer 2+2 Familiekamer 3+2 Quad kamer bestaat uil 1 r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8