Amsterdam toevluchtsoord Moeite met traplopen? Vroeger 61 binnenland De Graaf is BRITSE CRIMINELEN Engelsen duiken graag in hoofdstad onder vanwege toeristen en de taal Ballende Kamerleden Zes Britse criminelen op website C€ Elders 2699,- Adviesprijs 2199,- NU Bon voor GRATIS brochure! woensdag 29 juni 2011 8Sgg83gg^^^^^8SKSSS5)Sa®mWZ%S3i%£. Criminelen die het te heet on der de voeten wordt in Enge land, vluchten vaak naar Am sterdam. De Amsterdamse politie richt zich nu speciaal op deze groep. Die aanpak is 'zeer succesvol'. AMSTERDAM - Nederland, en dan met name Amsterdam, is een ge liefde vluchtplaats voor Britse cri minelen. De Nederlandse politie heeft de afgelopen vier jaar 83. voortvluchtige Britse criminelen opgepakt die zich in Nederland schuilhielden. Het gros van hen, ruim 50 personen, is in Amster dam of omgeving in de kraag ge vat. Dat heeft de politie Amster- dam-Amstelland gisteren bekend gemaakt. De 83 arrestanten stonden gesigna leerd voor onder meer drugsmis- drijven, moord, fraude en het wit wassen van crimineel geld. De poli tie trof bij aanhouding van de ver dachten vuurwapens, grote hoe veelheden drugs, grote sommen vals geld en vervalste identiteitspa pieren aan. Nederland is met name populair geworden onder Britse criminelen op de vlucht nadat de Spaanse po litie vier jaar geleden de jacht op Britse criminelen had geopend. „Het leven in Nederland lijkt op het Engelse leven", zegt de woord voerder. „Je valt als Engelsman niet zo op. Bovendien kunnen ze snel naar Engeland reizen. Daar voor reizen ze onder een andere naam op echte reisdocumenten." Een pluspunt is ook dat veel Ne derlanders Engels spreken en er veel toeristen uit Groot-Brittannië rondlopen, waardoor de zware jon gens minder opvallen. AMSTERDAM - De Amsterdamse po litie heeft foto's van zes Britse drugshandelaren gepubliceerd op www.depolitiezoekt.nl. De crimi nelen worden onder meer gezocht voor drugshandel en witwasserij. Burgers die hen herkennen, moe ten de politie bellen. „Het gaat om georganiseerde misdaad; dan moet je altijd rekening houden met vuur wapens", aldus een woordvoerder van de politie. In maart vorig jaar zette de Amsterdamse politie de ge gevens van zes andere voortvluchti- gen op de website. Twee van hen zijn opgepakt. De foto's op biervilt jes zetten, zoals in Spanje gebeurt, gaat te ver. „Als de verdachte wordt gepakt, ligt zijn foto nog steeds onder je biertje." Commissaris Liesbeth Huyzer van de politie Amsterdam-Amstelland zegt dat de instanties 'zeer succes vol' zijn in het opsporen van de Britten. „De cijfers tonen dat kei hard aan. Wij doen er alles aan om het voor deze groep zeer lastig te maken zich hier schuil te hou- den. In dat kader worden ook faci- literende betrokkenen als woning- bemiddelaars en autoverhuurbe drijven aangepakt. Amsterdam moet voor voortvluchtige crimine len not the place to be zijn." zie onze website:binnenland Video: arrestatieteam valt huis Britse crimineel binnen SS&SSSHBHMII X7 i Gratis brochure? Bel 0341 - 2/40 40 of kijk op www.rnolenaatwelzijn.nf U kunt misschien nog traplopen, maar het kost u de nodige moeite. Als u eenmaal een traplift in huis hebt gehaald, wilt u beslist niet meer zonder. U neemt een zit, laat u comfortabel naar boven brengen en stapt, veilig uit. Het is dus geen enkel probleem meer dat uw slaapkamer of badkamer zich op de eerste verdieping bevindt. Dankzij de Picasso is verhuizen niet nodig. Bel voor een afspraak of thuisdemo: 0341 - 27 40 40. TDV Trapliften op maat die in elk huis passen We maken elke traplift op maat en hebben speciale oplossingen voor trappenhuizen die weinig ruimte bieden. Zowel beneden als boven kunt u de stoel op een handige manier parkeren en veilig in- en uitstappen. of bel direct 0341 - 27 40 40 Trapliften - Bedden Rollators Scootmobielen Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: E-mail; M1pzc_wk26 Zonder postzegel naar: Molenaar. Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeel DEN HAAG - Kamerleden (vlnr) Hans Spekman (PvdA), Sharon Gesthui- zen (SP) en Joel Voordewind (CU) door Maurice Wilbrink Vakbeweging en minis terie van Sociale Za ken hebben zich de af gelopen weken in al lerlei bochten gewron gen om het koopkrachtverlies te beperken van werknemers die in 2020 hun AOW met 65 willen ont vangen. In dat jaar schuift de AOW-grens op naar 66, maar de uitkering mag eerder worden geno ten. Een jaar eerder met AOW in 2020 verlaagt het AOW-inkomen voor de rest van het leven met tus sen 6 en 7 procent. Het eerste jaar - het 'brugjaar' tot aan het pensioen - is bijzonder, omdat mensen dan AOW-premie moeten blijven betalen. Die pre mieplicht verdwijnt met 66 jaar. De AOW-premie is 17,9 procent van het bruto inkomen. Dat kost de 65-jarige die in 2020 met pen- Burgemeester van Apel doorn Fred de Graaf is, zoals verwacht, voorzitter van de Eerste Kamer ge worden. De WD'er was de enige liefhebber voor de functie, die hij overneemt van René van der Lin den (CDA). Hij kreeg 73 stemmen, van de 74 aanwezige senatoren. De Graaf beloofde dat hij het voor zitterschap van de Senaat 'soepel waar mogelijk en strikt waar nood zakelijk' zal vervullen. Eerlijkheid, openheid en betrouw-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6