Lopen Voorjaar 241 zeeland PvdA bang dat Terneuzen slechts kan dromen over realisatie plannen Leerlingen De Wingerd geslaagd regioagenda A.S. ZONDAG GEOPEND woensdag 29 juni 2011 door Wout Bareman TERNEUZEN - Zijn de grote projec ten in Terneuzen niet teveel droomplannen? De PvdA-raads- fractie twijfelt sterk aan de uitvoer baarheid van veel al dan niet op stapel staande projecten blijkt uit haar algemene beschouwing op de Perspectievennota 2012-2015. Fractievoorzitter Gijs van den Berg: „Je kunt je afvragen of we wel de juiste plannen maken en niet beter met beide benen op de grond kunnen blijven staan." Net als de andere fracties kijkt de PvdA met zorg naar de toekomsti ge financiële positie van de ge meente, vooral veroorzaakt door bezuinigingsvoorstellen van het ka binet. „Want niet de lopende in komsten en uitgaven baren ons zorgen, maar de krappe spaarpot met het oog op wat ons als ge meente Terneuzen nog allemaal te wachten staat. Uitwerking van de visie op wonen in relatie tot demo grafische veranderingen bijvoor beeld zou enorm veel geld aan her structurering gaan kosten." De sociaal-democratische fractie voorzitter signaleert dat aanpas sing van centrum(winkel)gebie- den en gebiedjes in bijna elke kern hard nodig is. Maar daarmee zijn hoge uitgaven gemoeid, alleen al omdat de aanpak van veel van die gebieden nauwelijks geld opleve ren. Van den Berg noemt als voor beeld de ontwikkeling van het ge bied Nieuwstraat-zuid in de stad Terneuzen. Er is al bijna twee miljoen euro in gepompt, zonder dat er ook maar één schets is gepresenteerd. „Waar blijven de plannen? Voor de Kop van de Noordstraat is sinds 2002 al een hele reeks plannen gemaakt. Tien jaar plannen maken en nog geen steen op elkaar. En dat nog wel in het economisch hart van Terneuzen!" Zorgen maakt Van den Berg zich, namens zijn fractie, ook over de positie van het grond bedrijf. Er is nog nauwelijks meer dan drie ton reserve beschikbaar, te weinig om toekomstige risicos af te dekken. En risico's loopt de gemeente, bijvoorbeeld met de ve le hectares grond, die klaar liggen voor een calamiteitenoefencen- trum in de Koegorspolder. Wordt die grond niet op tijd verkocht, dan kost dat de gemeente een hele klap geld. De PvdA is heel blij met het kabi netsplan om de regeltjes voor ruimtelijke ordening en planvor ming te versoepelen. Deregulering vergt minder ambtelijke en be stuurlijke bemoeienis en dus min der werk. Die versoepeling mag, wat Van den Berg betreft, best nog een paar stappen verder gaan. Met andere woorden: het 'betuttelen' door overheden moet verder wor den teruggedrongen. TERNEUZEN - 'Toppers van De Win gerd' noemde directeur Hans Wil- lemstein vijf leerlingen, die giste ren hun diploma 'schoonmaak in de groothuishouding' behaalden. Ar Lintz, gecommitteerde van 'de Stichting Scholing en Vorming Schoonmaakbedrijven en -dien- sten' had eerder die dag theorie- en praktijkexamens bij Kayleigh Zuidweg, Debby de Vetten, Kelsey van de Broeke, Dominique de Brouwer en Daphne de Koning af genomen. Hij was onder de in druk van de prestaties van de vijf. Leerkrachten Annelies Baart en Christianne de Jong op de Terneu- zense school voor Voortgezet Spe ciaal Onderwijs, viel een deel van het succes te beurt. Zij begeleid den de vijf leerlingen en sneden de lesstof twee jaar lang speciaal op hen toe. door Eugène Verstraeten Bezoekers van kerstmark ten en andere grote activi teiten in de regio hebben hen vast al gezien, de zes vrouwen van 'Team with a miss ion' die proberen sponsorgeld bij een te krijgen voor het onderzoek naar borstkanker. Op 8 en 9 okto ber wandelen de Zeeuws-Vlaamse vrouwen mee met de '60K walk' van stichting A Sisters's Hope. In twee etappes van 30 kilometer gaat de tocht van Bussum naar het Olympisch stadion in Amsterdam. Per deelnemer doneren de vrou wen 1500 euro aan de stichting. In Zeeuws-Vlaanderen krijgen jaar lijks zo'n rso vrouwen te horen dat ze een tumor in hun borst heb ben. De vrouwen wandelen dus 10 euro per Zeeuws-Vlaamse borst- kankerpatiënt bijeen. Dat geld heb ben ze nog niet. Maar Fien Alberti, Brigitte Muller, Gerda Kool, Ingrid Heikamp, Mia Dieleman en Sonja de Maat hebben er alle vertrou wen in dat het hen lukt om het be drag bijeen te krijgen. Fien Alberti en Sonja de Maat wan delden vorig jaar ook al mee en sta ken met hun enthousiasme de an dere vrouwen aan. „Dat was echt een fantastische ervaring", zegt Fien. „Er liepen zo'n 300 vrouwen mee en Se tocht heeft grote in druk op mij gemaakt. Iedereen heeft wel een verhaal xe vertellen. Dat is soms heel heftig. Je voelt dat je met z'n allen bezig bent voor een geweldig doel." De dames, variërend in de leeftijd van 38 tot 61 jaar, wijzen er op dat er maar weinig families zijn die niet op een of andere manier in door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Tankopslagbedrijf Oil- tanking Terneuzen BV is begon nen met een grote uitbreiding van de opslagcapaciteit op de Mossel- banken bij Dow. Alle vergunnin gen zijn rond. Aannemers zijn in middels aan de slag op het bedrijfs terrein. Meer agendanieuws op de website van deze krant. WOENSDAG 29 JUNI 2011 AARDENBURG Zilverkunst en Ambacht Edelsmederij, Kaai 27, 10.00-18.00 uur, expositie van siera den en modern zilverwerk; AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, koersbal, fietstocht; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos; roefactie Donderdag en vrijdag koopavond tot 21.00 uur ibadwsmer8 VOORDEUG gEPRUSD. aankoop en keuken BRUGMAN Lithos haankoop van een badkamer BRUGMAN Caprera Hulst, Industrieweg 2, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERi •VRAAG NAAR DE ACTIEVOORWAARDEN IN DE SHOWROOM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58